راهنمای خرید اپیلاتور؛ هر آنچه قبل از خرید باید بدانید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
راهنمای خرید اپیلیدی؛ هر آنچه قبل از خرید باید بدانید

در این مقاله قصد داریم به شکلی دقیق و کامل در مورد چگونگی انتخاب یک اپیلاتور یا دستگاه اصلاح موی خانم‌ها صحبت کنیم. البته از آنجایی که ما در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم، موضوع پول همیشه در زمان خرید چیزی که به آن نیاز داریم مطرح است، بنابراین سعی می‌کنیم که در این نوشتار هر آنچه برای خرید یک اپیلاتور باکیفیت اما نه‌چندان گران لازم است را بیان کنیم.

اپیلاتور چیست؟

آیا خرید اپیلاتور ارزش بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارد؟

دستگاه اپیلاتور یک روش آسان و موثر برای حذف موهای زائد بدن خانم‌ها است. این نوع کالای الکترونیکی با کمک یک سری موچین که به تنه‌ی دستگاه وصل شده است، موها را به آرامی از ریشه جدا می‌کند. طی این روش به مرور زمان موهای زائد شما کم می‌شود و برای مدت طولانی‌تری پوستی بدون مو (۳-۴ هفته) خواهید داشت. بهترین ویژگی‌ دستگاه‌های اپلیدی است که به کمک آن‌ها می‌توانید از شر نازک‌ترین موهای ممکن، حتی به اندازه ۰.۰۵ میلی‌متر خلاص شوید. با این حال باید بدانید که اگرچه طی این روش موهای زائد نازک‌تر می‌شوند اما این دستگاه می‌تواند عاملی جدی برای ایجاد موهای زیر پوستی باشد. روش‌هایی نظیر اپیلاسیون، وکس، اپیلاتور، بند انداختن و موارد مشابه باعث نازکتر شدن ضخامت موهای زائد می‌شوند که طی آن این نوع از موها نمی‌توانند لایه‌ی میانی پوست را شکافته و از آن خارج شوند.

آیا خرید اپیلاتور ارزش بالاتری نسبت به سایر روش‌ها دارد؟

خوشبختانه، اغلب اپیلاتورها دستگاه‌های فوق‌العاده گران قیمتی نیستند، به خصوص زمانیکه می‌دانید با خرید یکی از آن‌ها برای سال‌ها می‌توانید از آن استفاده کنید و مانند کرم های اپیلاسیون یا موبر مو نیست که مجبور باشید بارها و بارها آن‌ها را بخرید. این یکی از ویژگی‌های اصلی و ارزشمندی است که من واقعاً از آن قدردانی می‌کنم. در حالت کلی اولا اغلب مدل‌های اپیلاتور ۲ سال گارانتی دارند. ثانیاً، این دسته از محصولات ابزارهای کوچک و محکمی هستند که می‌توانند همزمان موهای زیادی را بگیرند. روش کار در این نوع دستگاه‌ها تقریباً همان کاری است که سالن‌های اپیلاسیون با هزینه‌ی کمتر انجام می‌دهند، به این معنی که هر دو موها را با فولیکول حذف می‌کنند.

آشنایی با انواع اپیلاتور و مزایای هر کدام

راهنمای خرید اپیلاتور و تمام چیزهایی که باید بدانید

در حالت کلی سه دسته‌ی اصلی از این دستگاه‌ها در بازار وجود دارد، اما سیمی یا شارژی بودن آن‌ها هم نقش مهمی در انتخاب و خرید شما دارد. کاملا بدیهی است که اپیلاتورهای سیم‌دار دارای یک سیم متصل هستند که هنگام استفاده از دستگاه باید به برق متصل باشند. از طرفی گزینه‌های شارژی هم در بازار موجود هستند که با یک باتری قابل شارژ و یک سیم شارژر قابلیت استفاده در همه جا را دارند. مطمئنا مدل‌های شارژی برای حمل و استفاده در محیط‌های مختلف جزو گزینه‌های برتر به شمار می‌روند.

اپیلاتور فنری

اپیلاتور فنری، اولین مدل از انواع اپیلاتور محسوب می‌شود. در این مدل چند فنر به یکدیگر متصل شده و با کشیدن دستگاه روی پوست، مو‌های زائد بدن از ریشه کنده می‌‌شوند. در واقع فنرهای به کار رفته در این دستگاه، به گونه‌ای می‌چرخند و حرکت می‌کنند که سیم‌پیچ‌ها به هم فشرده و سپس از هم جدا می‌شوند تا بتوانند موها را بگیرند و آن‌ها را از ریشه بیرون بکشند. یکی از مهم‌ترین نقاط ضعف این نوع دستگاه در این است که این محصول انعطاف‌‌پذیری بالایی دارد و به همین علت هم به راحتی نمی‌تواند موها را بگیرد.

نکته‌ی مهمی که در رابطه با اپیلاتور موچینی وجود دارد آن است که هر چه تعداد موچین‌ها بیشتر باشد فرآیند اپیلاسیون بهتر و با سرعت بیشتری رخ خواهد داد.

اپیلاتور موچینی

این دسته از محصولات جزو بهترین و مدرن‌ترین مدل‌های بازار به شمار می‌روند. این نوع از سیستم‌ها دارای صفحاتی هستند که زمانیکه سر اپیلاتور به چرخش در می‌‌آید، این صفحات به راحتی چرخیده و شبیه یک موچین، موهای زائد را از ریشه در می‌آورند. نکته‌ی مهمی که در رابطه با نمونه‌های موچینی وجود دارد آن است که هر چه تعداد موچین‌ها بیشتر باشد فرآیند اپیلاسیون بهتر و با سرعت بیشتری رخ خواهد داد. امروزه اپیلاتورهای موچینی موجود در بازار از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند که با وجود برند‌های متنوع دست شما در انتخاب باز است.

اپیلاتور چرخشی

این مدل از اپیلاتورها همچون مدل‌های فنری هستند، با این تفاوت که دیسک‌های به کار رفته در ساختار گزینه‌های چرخشی، نسبت به فنری، قوی‌تر‌اند و دوام بیشتری دارند. در این نوع اپیلاتورها، دیسک‌ها تقریباً به همان روش فنرها کار می‌کنند؛ یعنی چنان که گفتیم می‌چرخند و به سمت یکدیگر می‌آیند تا موها را بگیرند و آن‌ها را بیرون بیاورند و سپس از هم جدا می‌شوند تا موها آزاد شوند.

انتخاب اپیلاتور بر اساس لوازم جانبی

وقتی صحبت از لوازم جانبی می‌شود، سری‌های متنوع این دستگاه می‌تواند نقطه‌ی شروع خوبی برای انتخاب باشد. به طور کلی برخی لوازم جانبی همچون کلاهک می‌تواند بخشی از موچین دستگاه را پنهان کند، بنابراین فقط بخشی از موچین، موها را از بین می‌برند. این نوع اکسسوری از منظر استفاده از اپیلاتور در نقاط حساس که معمولا با درد همراه است و برای افراد مبتدی کاربردی است. از طرفی برخی مدل‌های این نوع محصولات سری‌های متنوعی دارند که برای استفاده در بخش‌های مختلف بدن به کار می‌آیند.

هنگام خرید اپیلاتور چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

هنگام خرید اپیلیدی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

همانطور که قبلا هم اشاره شد، انواع مختلفی از اپیلاتورها در دسترس هستند، بنابراین هنگام تهیه‌ی یکی از آن‌ها اولویت با نیازهای شما و مطابقت دستگاه با آن است. به این معنی که اگر عادت به اصلاح موها در محیطی مانند حمام هستید خرید گزینه‌ای شارژی و مرطوب می‌تواند به کار شما بیاید.

۱. قصد اصلاح چه مناطقی از بدن را دارید؟

اپیلاتورها با اتصالات و سری‌های مختلفی برای استفاده در نواحی مختلف بدن عرضه می‌شوند. بنابراین، گزینه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. برخی مدل‌های بازار قابلیت چیدن موهای ضخیم و نازک تمام نواحی بدن را دارند، در حالی که برخی دیگر برای پاها، دست‌ها و زیر بغل بهترین انتخاب‌اند، همچنین وجود سری‌های اضافی برای مناطق بسیار حساس مانند خط مایو می‌توانند مفید باشند. در حالی که اگر ساعت‌های زیادی را به شیو کردن در اتاق می‌گذرانید انتخاب مدل‌های برقی می‌تواند راه‌گشا باشد. اگر موهای پرپشت و ضخیمی دارید، می‌توانید به سراغ اپیلاتوری بروید که موچین‌های بیشتری و موتورهای قوی دارد. به همین ترتیب، اگر نیاز شما فقط رفع موهای نازک صورت است، می‌توانید کالایی را انتخاب کنید که به طور خاص برای موهای ظریف یا نرم طراحی شده است.

۲. اپیلاتور مرطوب می‌خواهید یا خشک؟

اگرچه دستگاه‌های اپیلاتور روی پوست خشک بهتر عمل می‌کنند، اما گزینه‌های مرطوب که می‌توان از آن‌ها زیر آب گرم استفاده کرد، به کاهش درد ناشی از اصلاح و تحریک پوست کمک شایانی می‌کند. دلیل این مساله در این است که گرمای آب باعث ترشح هورمون های مسکن طبیعی همچون اندورفین در بدن می‌شود، از این رو، بسیاری از مدل‌‌های پیشرفته، اپیلاتورهای مرطوب هستند.

در کنار این موارد اگر کالایی مرطوب را انتخاب می‌کنید بهتر است ساختاری به صورت ارگونومیک داشته باشد و با یک دسته‌ی ضد لغزش طراحی شده باشد تا در هنگام استفاده در حمام، از دست لیز نخورد. با این حال، اگرچه مدل‌های خشک در کارکرد بهینه همچنان جلوتر از مدل‌های مرطوب هستند اما اگر هنوز به اپیلاسیون عادت نکرده‌اید، گزینه‌های مرطوب بهترین گزینه برای شما است.

۳. تعداد موچین‌های اپیلاتور را بررسی کنید

به طور کلی تعداد موچین‌های دستگاه بر میزان اثربخشی اپیلاتور تاثیر دارد. به این معنی که هر چه بیشتر، بهتر! اگرچه فرآیند اصلاح کل موهای بدن زمان‌بر است، اما با این حال، موچین‌های بیشتر، پهن‌تر و عمیق‌تر، این فرآیند را سریع می‌کند و این به این معنی است که درد کمتری خواهید داشت زیرا مجبور نخواهید بود یک ناحیه را چندین بار شیو کنید.

در نظر داشته باشید که استاندارد چینش مو در اغلب کالاهایی از برندهای معتبر ۰.۰۵ میلی‌متر است، با این حال گزینه‌هایی پیشرفته‌تر با امکان شیو موهایی به اندازه‌ی ۰.۰۲ میلی‌متر (دیگر لازم نیست منتظر بیرون آمدن کامل موهای تن خود شوید) هم وجود دارد. در مجموع، کارایی و نتیجه‌ی پایانی، تعداد ضربات در لحظه‌ی دستگاه و میزان درد همه به تعداد موچین‌های کالا بستگی دارد. اما یک نکته مهم در کنار این نکات وجود دارد و آن این است که همه‌ی اپیلاتورهایی با موچین بیشتر به درستی موها را نمی‌چینند! پس برند را فراموش نکنید.

۵. به تنظیمات سرعت دستگاه دقت کنید

معمولاً به مبتدیان توصیه می‌شود که تنظیمات سرعت کمتر را برای تجربه بهتر اپیلاسیون استفاده کنند. از طرفی باید توجه داشته باشید که نواحی مختلف بدن به سرعت‌های متفاوتی برای اصلاح نیاز دارند و شما نمی‌توانید از سرعت یکسانی برای دست‌ها و ناحیه‌ی بیکینی خود استفاده کنید، زیرا ضخامت پوست و موها با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل هم خرید مدل‌هایی با قابلیت تنظیم سرعت به شدت توصیه می‌شود.

نواحی ضخیم‌تر مانند ران‌ها، پاها یا دست‌ها، که پوست محکم‌تری دارند، با تنظیم سرعت بالا به خوبی تمیز می‌شوند، در حالی که نواحی‌ای مانند صورت، زیر بغل و خط بیکینی نیاز به کار با سرعت کم دارند. بنابراین، چه مبتدی چه حرفه‌ای، همیشه بهتر است محصولی را انتخاب کنید که تنظیمات سرعت متفاوتی را برای راحتی در کاربری ارائه می‌دهد.

۵. لوازم جانبی بسیار مهم است

اگرچه درد استفاده از اپیلاتور به اندازه‌ی اپیلاسیون نیست، اما این دستگاه هم به اندازه‌ی خود درد دارد. در این میان برخی از محصولات دارای کلاه ماساژور و کلاه تماسی با پوست هستند که درد را تا حدی کاهش می‌دهد. همچنین برخی از سیستم‌ها همراه با کلاه، ماساژی با فرکانس بالا ارائه می‌کنند که با ایجاد ارتعاشات فعال و ضربه‌ای به تسکین پوست شما و ارائه یک تجربه‌ی اصلاح ملایم کمک می‌کند. خریداری مدل‌هایی با برس تمیز کتنده و سایر لوازم جانبی همیشه انتخاب بهتری است.

برخی از محصولات اصلاح موی بدن خانم‌ها دارای برس پاک‌کننده صوتی و یک پد ویژه‌ی ماساژ برای بهبود گردش خون است که به پاکسازی و لایه برداری پوست شما شش برابر بهتر از حالت دستی کمک می‌کند. برس پاک‌کننده‌ی دستگاه می‌تواند با نوساناتی ریز منافذ پوست شما را عمیقا تمیز کند و پوست را تازه نگه دارد تا حالتی درخشان داشته باشید. در همین راستا استفاده از کرم‌ها یا لوسیون‌های مرطوب‌کننده برای عملکرد بهتر توصیه می‌شود.

۶. مدل‌های سیمی را ترجیح می‌دهید یا بی‌سیم؟

معمولاً اپلیدی‌هایی از نوع مرطوب با باتری و بدون سیم کار می‌کنند، زیرا بیشترین موارد استفاده از آن‌ها در زیر آب است. به طور برعکس گزینه‌های خشک می‌توانند با سیم یا بی‌سیم باشند. در همین راستا لازم است بدانید که اغلب مدل‌های رده بالای بازار تا ۸ ساعت شارژدهی دارند و به طور میانگین مدل‌های میان‌رده تا یک الی دو ساعت کم‌تر قابلیت شارژدهی دارند. در حالی که محصولات سیمی منبع انرژی ثابتی را هنگام اپیلاسیون به شما ارائه می‌دهند، اپیلاتورهای بی‌سیم این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که در هر زمان و هر مکانی بدون منبع برق، اصلاح را انجام دهید.

اپیلاتورهای مرطوب امکان استفاده زیر آب گرم را دارند که همین مساله هم، به کاهش درد ناشی از اصلاح و تحریک پوست کمک شایانی می‌کند.

۷. اپیلاتور با نور داخلی بخرید

یکی از مفیدترین ویژگی‌هایی که برخی اپیلاتورها ارائه می‌دهند، ویژگی نور هوشمند داخلی است که به شما کمک می‌کند موها را شناسایی کنید تا در حین کار، یک تار مو را هم از دست ندهید. به طور مشابه، برخی از اپیلاتورها دارای یک چراغ داخلی برای نشان دادن اینکه آیا فشار اعمال شده کافی است یا خیر، هستند.

۸. میزان نویز دستگاه را در نظر بگیرید

اپیلیدی چیست؟
اپیلاتورهای پر سر و صدا می توانند برای گوش ناراحت‌کننده باشند، به خصوص اگر مجبور باشید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه از آن کار بکشید. علاوه بر این، مدل‌های پر سر و صدا به شما اجازه نمی‌دهند که روی کار خود تمرکز کنید. اکثر اپیلاتورهای با تکنولوژی قدیمی پر سر و صدا هستند. با این حال، بسیاری از اپیلاتورهای جدید که با تکنولوژی پیشرفته طراحی شده‌اند، بی‌صدا هستند و به شما کمک می‌کنند اصلاح موهای خود را با آرامش انجام دهید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که هنگام انتخاب خود، این فاکتور مهم را در نظر گرفته‌اید.

معرفی پرفروشترین مدل‌های اپیلاتور

قبل از شروع این قسمت لازم است به یاد داشته باشید که بهترین مارک‌ها برای خرید این ماشین اصلاح زنانه شامل برندهای فیلیپس، اپیلاتور براون، پاناسونیک، اپتیما و بابیلیس می‌شود که در میان پرفروش‌ترین‌های سایت دیجی‌کالا هم دیده می‌شوند.

اپیلاتور براون مدل SE 3-170

اپیلاتور براون مدل SE 3-170 اولین محصول آلمانی و پرفروش این راهنمای خرید جامع است که مشخصات آن شامل گارانتی دو ساله، دارای یک سری، سیمی و با ساختاری ارگونومیک و سبک می‌شود. اپیلاتور براون مدل SE 3-170 قابل استفاده برای تمامی نقاط بدن به جز صورت است و با بهره‌مندی از قابلیت تنظیم سرعت در دو حالت و سری ضد زنگ یکی از گزینه‌های ایدئال با ارزش خرید بالاست.

اپیلاتور براون مدل SE 3-170

ست اصلاح موی بدن بانوان سوناکس پرو مدل SN-8988

ست اصلاح موی بدن بانوان سوناکس پرو مدل SN-8988 یکی از گزینه‌های خوش قیمت سایت است که ویژگی‌های آن شامل بهره‌مندی از سری قابل شست‌وشو، ضدآب، موچین استیل ضدزنگ و همراه با سری اصلاح کننده، سری تریمر، برس پاکسازی صورت، سری سوهان ناخن و تریمر ابرو می‌شود. این محصول قابلیت استفاده در دو حالت خشک و مرطوب را دارد و جزو نمونه‌هایی با ارزش خرید بالا به شمار می‌رود.

ست اصلاح موی بدن بانوان سوناکس پرو مدل SN-8988

اپیلاتور فیلیپس مدل BRE225

اپیلاتور فیلیپس مدل BRE225 محصولی باکیفیت و ساخت کشور آلمان است که نوع کارکرد آن زبان‌زد است. این نوع کالای اصلاح موی بدن خانم‌ها از نوع خشک، سبک وزن (۵۰۰ گرمی) و سیمی است و در حالت کلی با وجود دو حالت برای تنظیم سرعت، و سری‌‌ای از استیل ضدزنگ گزینه‌ای جذاب برای خرید است. البته در نظر داشته باشید که میزان نویز این نوع کالا بالاست.

اپیلاتور فیلیپس مدل BRE225

اپیلاتور براون مدل Soft Perfection 3170

اپیلاتور براون مدل Soft Perfection 3170 گزینه‌ای باکیفیت و رده بالاست که مشخصه‌های آن شامل گارانتی دو ساله، دقت بالا، وزن سبک، قابلیت تنظیم سرعت، سری‌های قابل شست‌وشو، دارای ماساژور و موچینی سرامیکی می‌شود. از طرفی این مدل اپیلاتور دارای یک سری و پوشش مخصوص نواحی محدود است. همچنین این نوع محصول با طراحی ارگونومیکی که دارد، به‌راحتی در دستان شما قرار می‌گیرد و موهای زائد بدن را در کمترین زمان ممکن برطرف می‌کند.

اپیلاتور براون مدل Soft Perfection 3170

اپیلاتور براون مدل SE3-270

یکی دیگر از محصولات برند براون، اپیلاتور براون مدل SE3-270 است. این نوع ماشین اصلاح موهای زائد از نوع برقی است و برای محیط‌های خشک طراحی شده است. SE3-270 وزنی بسیار کم در حد ۱۵۰ گرم دارد و با وجود یک چراغ بر روی ساختار بدنه به افزایش دقت اصلاح موها کمک می‌کند. از جمله دیگر مشخصات این محصول امکان تنظیم سرعت و بهره‌مندی از سری تریمر است.

اپیلاتور براون مدل SE3-270

اپیلاتور جیمی مدل ۷۰۰۳ کد ۷۰۰

اگر به دنبال کالایی ضدآب و حرفه‌ای هستید، ما به شما خرید اپیلاتور جیمی مدل ۷۰۰۳ کد ۷۰۰ را پیشنهاد می‌کنیم. این نوع کالای اصلاح دارای ۳۰ موچین در ساختار خود است که همین مساله هم افزایش دقت کار و قدرت بالای موتور آن را نمایش می‌دهد. از طرفی اپیلاتور جیمی مدل ۷۰۰۳ کد ۷۰۰ دارای ۵ مدل سری مختلف برای اصلاح بخش‌های مختلف بدن است. این کالا جزو محصولات شارژی به شمار می‌رود و به همراه قابلیت تنظیم سرعت، دو ساعت شارژدهی و چراغ داخلی بهترین گزینه برای خانم‌های حرفه‌ای در کار با چنین ابزارهایی است.

اپیلاتور جیمی مدل 7003 کد 700

اپیلاتور براون مدل silk.epil3

اپیلاتور براون مدل silk.epil3 یکی دیگر از محصولات پرفروش دیجی‌کالا با موچینی ضدزنگ، سری قابل شست‌وشو، امکان تنظیم سرعت، چراغ داخلی به منظور افزایش دقت کار، وزن پایین، طراحی ارگونومیک برای راحتی در به دست گرفتن و با دو سال گارانتی است.

اپیلاتور براون مدل silk.epil3

ماشین اصلاح موی بدن بانوان سانفورد مدل SF1924LSR

ماشین اصلاح موی بدن بانوان سانفورد مدل SF1924LSR گزینه‌ای با باتری قابل شارژ داخلی است که در صورت شارژ کامل آن به مدت ۸ ساعت به خوبی کار می‌کند. این ماشین اصلاح مخصوص خانم‌ها دارای تیغه‌‌ی استیل ضدزنگ است و مقاومت آن را در برابر زنگ، خوردگی و فرسودگی بسیار بالاست. به طور کلی تعداد سری‌های این کالا یک عدد است و با وجود وزنی در حدود ۱۰۰ گرم یکی از اپیلاتورهای محبوب به حساب می‌آید.

ماشین اصلاح موی بدن بانوان سانفورد مدل SF1924LSR

اپیلاتور وی جی ار مدل V-726

آخرین گزینه‌‌ی مدنظر ما در این راهنمای خرید، اپیلاتوری ارزان قیمت نسبت به سایر رقبا است که کیفیت مناسبی را هم به کاربر ارائه می‌کند. اپیلاتور وی جی ار مدل V-726 کالایی شارژی با قابلیت شارژدهی تا ۸ ساعت است و وزنی به اندازه‌ی ۱۴۸ گرم دارد. این نوع دستگاه اصلاح همراه با یک عدد کابل شارژ، یک عدد برس تمیزکننده و یک عدد درپوش به بازار عرضه شده است و با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند انتخابی ارزان و معقول برای خرید باشد.

اپیلاتور وی جی ار مدل V-726

منبع: BRAUN

پاسخ به سوالات متدوال
قیمت اپیلیدی فیلیپس چقدر است؟
شما می‌توانید در تابستان ۱۴۰۲ اپیلاتور فیلیپس را به قیمت ۹۰۰ الی یک میلیون و ۵۰۰ خریداری کنید.
بهترین اپیلاتور های بازار چه گزینه‌هایی هستند؟
در حالت کلی اپیلاتور براون سری ۹-۹۶۱V مدل Silk Epil 9، اپیلاتور فیلیپس مدل BRE630/00، اپیلاتور پاناسونیک مدل ES-ED94، براون مدل ۵۶۱- و اپیلاتور فیلیپس مدل HP6420 جزو بهترین محصولات بازار هستند.
روتین پوستی


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما