حتی توسعه‌دهندگان از حجم نهایی بلک آپس ۶ خبر ندارند!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بلک آپس 6

از زمانی که بازی کال آو دیوتی: بلک آپس ۶ (Call of Duty: Black Ops ۶) در جشنواره بازی‌های تابستانی ۲۰۲۴ معرفی شده، بسیاری از افراد در مورد فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز تقریبا ۳۰۰ گیگابایتی ذکر شده در صفحه فروشگاه بازی ابراز نگرانی کرده‌اند. با این حال، حقیقت پشت این رقم، حتی برای برخی از توسعه‌دهندگان ارشد بازی چندان مشخص نیست.

همانطور که بسیاری از طرفداران سری کال آو دیوتی به شما خواهند گفت، این رقم ۳۰۰ گیگابایتی حجمی بیش از بازی اصلی را شامل می‌شود. در واقع این شامل کمپین تک‌نفره، بخش‌های چندنفره، بخش زامبی، وارزون و موارد دیگر است. حال جزئیات مصاحبه‌ای اخیر منتشر شده که نشان می‌دهد مت اسکرونس (Matt Scronce)، کارگردان طراحی و ییل میلر (Yale Miller)، دستیار مدیر ارشد تولید، در واقع نمی‌دانند که حجم بازی چقدر خواهد بود. میلر بیان کرده که به دنبال بهینه‌سازی بازی هستند اما نمی‌داند که در نهایت به کجا خواهند رسید.

البته بهتر است بدانید که به دلیل اینکه بلک آپس ۶ از Texture Streaming استفاده می‌کند، نیاز اتصال همیشگی به اینترنت دارد و حجم نسبتا کمتری خواهد داشت. به عبارت ساده، این ویژگی به طور مداوم تکسچرها را به بازی شما استریم می‌کند و باعث می‌شود که نیازی به دانلود تمام فایل‌های مورد نیاز برای تکسچرهای با وضوح بالاتر در بازی نداشته باشید و در نتیجه فضای ذخیره‌سازی کمتری برای بازی نیاز است.

بلک آپس 6

همانطور که در گذشته اعلام شده بود، میلر همچنین بیان کرده که ۳۰۰ گیگابایت حافظه برای وارزون، مدرن وارفر ۲ و ۳ و بسته‌های زبان بوده است. بنابراین به نظر می‌رسد که در زمان عرضه می‌توانید تنها بخش‌هایی که می‌خواهید را دانلود کنید. در مورد دانلود قسمت‌هایی از بازی که برای بازیکنان مهم هستند، اینکه آیا می‌توان قابلیت Texture Streaming و اتصال آنلاین را کنار گذاشت، در حال حاضر برای خود میلر نیز مشخص نیست.

بنابراین به نظر می‌رسد که قابلیت گفته شده به بازیکنان اجازه می‌دهد تا بازی را به بهترین شکل تجربه کنند و از طرفی تیم سازنده می‌خواهد مطمئن شود که شما فقط بخش‌هایی از بازی را دانلود می‌کنید که برایتان مهم هستند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که آیا کسانی که می‌خواهند همه‌ی محتوا را دانلود کنند، قادر به انجام این کار و تجربه‌ی بازی به صورت آفلاین خواهند بود یا خیر. در هر صورت باید منتظر اطلاعات بیشتر بمانیم.

بازی کال آو دیوتی: بلک آپس ۶ در ۲۵ اکتبر (۴ آبان) سال جاری برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، ایکس‌باکس، رایانه‌های شخصی و گیم پس منتشر خواهد شد.

منبع: VG247

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما