گلکسی S24 ممکن است با تراشه‌ی اگزینوس ۲۴۰۰ عرضه شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گلکسی S24

همانطور که احتمالا می‌دانید، سامسونگ سال‌هاست پرچم‌داران خود را همراه با تراشه‌های اگزینوس و اسنپدراگون راهی بازار می‌کند. اما با توجه به ضعف تراشه‌های اگزینوس نسبت به رقبا، سامسونگ بالاخره شکست را پذیرفت و امسال گوشی‌های سری گلکسی S23 در تمام کشورها همراه با نسخه‌ی اورکلاک شده‌ی چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ راهی بازار می‌شوند. با وجود اینکه روز گذشته گزارشی مبنی بر اینکه آماده‌سازی تراشه‌های پرچم‌دار اگزینوس چند سال طول می‌کشد منتشر شد، حالا یکی از افشاگران در همین رابطه شایعه‌ی عجیبی را در مورد تراشه‌ی استفاده شده در گلکسی S24 مطرح کرده است.

این افشاگر مدعی شده که برخلاف گزارش‌های قبلی، سال آینده شاهد رونمایی از چیپست اگزینوس ۲۴۰۰ خواهیم بود که قرار است در گلکسی S24 مورد استفاده قرار بگیرد. در این گزارش آمده که پردازنده‌ی موردنظر از ۴ بخش تشکیل شده و در مجموع از ۱۰ هسته بهره می‌برد.

باید خاطرنشان کنیم پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ هم از ۴ بخش تشکیل شده است. بخش اصلی مربوط به هسته‌ی قدرتمند Cortex-X4 است و در کنار آن هسته‌های Cortex-A720 به دو بخش تقسیم شده‌اند. در نهایت باید به ۴ هسته‌ی Cortex-A510 اشاره کنیم که در یک بخش قرار گرفته‌اند. باید خاطرنشان کنیم اگزینوس ۲۴۰۰ قرار نیست تراشه‌ی ایده‌آل سامسونگ برای عرض اندام در برابر رقبا باشد. گفته می‌شود این شرکت روی یک تراشه پیشرفته کار می‌کند که حدود دو سال دیگر برای رقابت با اسنپدراگون ۸ نسل ۴ ارائه خواهد شد.

در هر صورت اگر این گزاش صحت داشته باشد، دیگر منابع هم آن را تایید خواهند کرد. بنابراین فعلا باید این شایعه را با شک و تردید زیادی در نظر بگیریم.

منبع: GizmoChina

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما