بازی جدید پیتر مولینیو یک اثر مبتنی بر NFT است

۳۰ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
پیتر مولینیو

پیتر مولینیو، خالق معروف بازی‌های فیبل (Fable ) و سیاه و سفید (Black & White)، بازی جدیدی را به نام «لگسی» (Legacy) معرفی کرده است که بر اساس NFT (رمز غیرقابل معاوضه) ساخته شده و به گفته او «مرزهای بازی‌های بلاک‌چین را جابه‌جا می‌کند». ادعایی که البته به نظر می‌رسد بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی داشته باشد.

او در نوشته‌ای در بلاگ خود بیان کرد: «Legacy رویای یک کارآفرین است که به حقیقت پیوسته است، فرصتی برای بازیکنان تا کسب‌و‌کار خودشان را بسازند، محصولات خودشان را از مجموعه‌ی وسیعی از امکانات طراحی کنند و امپراتوری تجاری ایجاد کنند که دنیا هرگز آن را ندیده است!»

طبق گفته‌های مولینیو، Legacy قصد دارد به بازیکنان این امکان را بدهد که دارای سرزمین NFT خود باشند که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا بتوانند انجمن تجاری بلاک‌چین درون بازی خود را در Legacy راه‌اندازی کنند. NFT اساساً یک مجموعه دیجیتالی است که مالکیت آن در بلاک‌چین ثبت شده است که به‌عنوان دفتر دیجیتال عمل می‌کند. با این حال، این هیچکسی را از کپی کردن کار منع نمی‌کند.

Legacy

به‌عنوان بخشی از پروژه‌ی Legacy، مولینیو و ۲۲cans همچنین قرار است ارزی را به نام «لگسی‌کوین» (LegacyCoin) عرضه کنند که این در واقع رمزارزی است که پایه‌هایی اقتصادی بازی بر اساس آن ساخته شده است. در بلاگ مولینیو توضیح داده شده است: «لگسی‌کوین (LEGACY) یک ارز دیجیتال جدید است که بر روی بلاک چین اتریوم قرار دارد و با استاندارد توکن آزمایش شده و قابل‌اعتماد ERC-20 مطابقت دارد. این ارز دیجیتال جدید کاربردهای زیادی دارد، از به دست آوردن کلیدهای لگسی (Legacy Keys) برای قرض دادن تا تجارت در اقتصاد بازی گرفته تا به دست آوردن رمزهای غیرقابل معاوضه انحصاری بازی و بسیاری از ابزارهای هیجان‌انگیز و خلاقانه دیگر که هنوز معرفی نشده‌اند.»

این بازی توسط استودیو ۲۲cans و پیتر مولینیو ساخته شده است. آن‌ها در گذشته هم بازی Godus را در سال ۲۰۱۴ به‌صورت دسترسی زود‌هنگام منتشر کردند که همچنان در حالت دسترسی زودهنگام قرار دارد و به نظر می‌رسد که کاملاً رها شده است. او قبل از این اثر هم بازی Curiosity: What’s Inside the Cube? را منتشر کرده است.

با داغ شدن بحث‌ها درباره‌ی بازی‌های مبتنی بر NFT، باید کم‌کم آماده باشیم که افراد و استودیوهای بیشتری وارد این بازار شوند که البته این خود می‌تواند برای صنعت تا حدی تبعات نگران‌کننده‌ای هم داشته باشد. با این حال درباره‌ی پروژه‌ی جدید مولینیو و وعده‌ی جاه‌طلبانه‌ی او مبنی بر جلو بردن مرزهای بازی‌های بلاک‌چین باید منتظر بمانیم. هرچند چنین ادعایی عجیب است چراکه حداقل در ظاهر توضیحات این بازی چندان با آثار مبتنی بر NFT دیگر متفاوت نیست و تقریباً‌ روش کسب‌وکار یکسانی را دارد.

منبع: VGC
صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه