تریلر جدید بازی Fable گرافیک بالای آن و یک غول مدرن را به تصویر می‌کشد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Fable

بازی فیبل (Fable) را می‌توان به راحتی یکی از مورد انتظارترین عناوین ایکس‌باکس دانست. طرفداران این مجموعه مدت زیادی است که منتظر این بازی هستند و حال شرکت سازنده تصمیم گرفته یک تریلر جدید از آن عرضه کند. چندین سال از عرضه شماره قبلی فیبل می‌گذرد و این بازی نسبت به نسخه قبلی پیشرفت زیادی کرده است. به حدی که شرکت سازنده شماره گذاری آن را متوفق کرده و تصمیم گرفته این مجموعه را از نو شروع کند.

تریلر این بازی بسیار جذاب است. به این شکل که این تریلر با یک مصاحبه خیلی ساده با یک فرد عادی آغاز می‌شود. او می‌گوید که قصد دارد گیاهان خود را رشد داده و به زندگی عادی خود ادامه دهد. سپس به طور ناگهانی مشخص می‌شود که او قول دنیای جک و لوبیای سحرآمیز بوده و قصد دارد شخصیت اصلی بازی را از بین ببرد.

قبل از اینکه او با ماجراجوی اصلی مواجه شود، توضیح می‌دهد که دنیای فانتزی پر از قهرمانان و هیولاهای مختلف است. در ادامه او ماجراجوی داستان را ملاقات کرده و باید او را از بین ببرد. در این تریلر ما چیز زیادی از گیم‌پلی بازی ندیدیم. با این حال گفته شده که هرچیزی که ما دیدم از خود بازی بوده و به نظر بسیار جذاب می‌رسد.

حدود ۱۳ سال از عرضه عنوان قبلی فیبل می‌گذرد. فیبل ۳ یک عنوان بسیار جذاب بود و توانست موفقیت خوبی را کسب کند. این بازی به نوعی آخرین عنوان انحصاری با کیفیت کنسول ایکس‌باکس ۳۶۰ بود و به نوعی افت این کنسول پس از فیبل ۳ آغاز شد.

تریلر جدید بازی Fable

این بازی جدید در اصل باید فیبل ۴ نامگذاری می‌شد. با این حال شرکت سازنده تصمیم گرفته آن را فیبل ساده بنامد. این موضوع چند دلیل مختلف می‌تواند داشته باشد. اول اینکه مجموعه فیبل در گذشته توسط استودیوی لاینزهد (Lionshead) ساخته می‌شد. این استودیو در سال ۲۰۱۶ توسط مایکروسافت خریداری شده و کمی بعد هم بسته شد. به دلیل اینکه رئیس این شرکت به نام پیتر مولیناکس (Peter Molyneux) پس از خریداری شدن توسط مایکروسافت این استودیو را ترک کرد.

حال ساخت بازی فیبل به دست شرکت پلی گراند (Playground) افتاده که یکی از بهترین استودیوهای مایکروسافت است. این شرکت عناوین بسیار با کیفیت فورتزا هورایزن (Forza Horizon) را عرضه کرده که بسیار با کیفیت هستند. با این حال ساخت یک بازی به سبک فیبل برای این شرکت تجربه کاملاً جدیدی است.

بازی جدید فیبل برای ایکس‌باکس ارزش بسیار زیادی دارد. دلیل اصلی آن هم این است که این بازی می‌تواند یک انحصاری بسیار خوب برای این شرکت باشد. نکته بسیار جالب اینجاست که بازی فیبل از روز اول روی سرویس گیم‌پس (Game Pass) حضور خواهد داشت. این موضوع با توجه به عناوین دیگری که قرار است روی این اشتراک باشند، باعث شده که گیم‌پس همچنان برتری خود را به عنوان یک سرویس اشتراکی گیمینگ اثبات کند.

منبع: The Verge

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES X ظرفیت 1 ترابایت

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما