۹ حقیقت درباره شخصیت آرمین در انیمه‌ «حمله به تایتان»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
آرمین تایتان غول‌پیکر

انیمه‌ی سریالی موفق «حمله به تایتان» را می‌توان اوج داستان‌سرایی انیمه‌های شونن دانست. سازنده‌ی سریال، هاجیمه ایسایاما، در زمینه‌ی داستان، جهان‌سازی و شخصیت‌‌پردازی نابغه است. «حمله به تایتان» علاوه بر داستان هیجان‌انگیز و پرمعنا و جهان‌سازی بدیع و خلاقانه‌اش برخی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های تاریخ را دارد.

با وجود اتفاقات عجیب و فانتزی در تمام طول سریال مخاطبان احساس می‌کنند که داستانی واقعی از زندگی آدم‌های واقعی را شاهدند نه داستانی تخیلی از شخصیت‌های کارتونی. انیمه‌های زیادی نیستند که این ویژگی را داشته باشند، همین موضوع باعث شده انیمه‌ی «حمله به تایتان» در بین دوست‌‌داران انیمه جایگاهی ویژه داشته باشد. آرمین آرلت یکی از دست‌کم گرفته شده‌ترین و نادیده‌مانده‌ترین شخصیت‌های سریال «حمله به تایتان» است. او کارهای زیادی برای گروهان اکتشاف انجام داده است. قطعا نمی‌توان از او به عنوان یکی از قوی‌ترین یا حتی شجاع‌ترین مبارزان یاد کرد، اما در زمینه‌های زیاد دیگری مفید بوده است. آرمین بسیار باهوش، قابل‌اعتماد و دوستی وفادار است. همچنین حقایق و نکات جالبی درباره‌ی شخصیت او وجود دارد که ممکن است بسیاری از طرفداران این سریال از آن بی‌اطلاع باشند. با توجه به این که فصل آخر هنوز پخش نشده است، این مقاله فقط به اتفاقات مربوط به آرمین و داستان تا فصل ۳ می‌پردازد.

۱. صداپیشگان

صداپیشه‌ی ژاپنی شخصیت آرمین

هر دو صداپیشه‌ی آرمین، چه در نسخه‌ی اصلی و چه در نسخه‌ی دوبله‌شده «حمله به تایتان»، سابقه‌ی بلند بالایی در صداپیشگی دارند. برای مثال، مارینا اینو، صداپیشه‌ی ژاپنی شخصیت آرمین صداپیشگی شخصیت یوکو را از انیمه «گورن لاگان» (Gurren Laggann)، ایو از انیمه «باکانو!» (Baccano!)، مایکو اوگور از انیمه‌ی «کیل لا کیل» (Kill la Kill)، مومو از انیمه مدرسه‌ی قهرمانی من (My Hero Academia)، و ایکدا آسمون از انیمه‌ی «روح نقره‌ای» (Gintama) را صداپیشگی کرده است.

صداپیشه‌ی آمریکایی این شخصیت، جاش گریل، هم صداپیشگی پادشاه ادوارد پنجم از انیمه‌ی «خادم سیاه» (Black Butler)، ویلیام ونجنس و مارک ایباراکی از ۷ دانه (۷ Seeds) و هیوز از «فری تیل» (Fairy Tale) را بر عهده داشته است. در نتیجه هر دو صداپیشه به خوبی با نقش صدا در روح بخشیدن به شخصیت آشنا هستند.

۲. آرمین قبل از کشتن تایتان، انسانی را کشته است

کشتن یکی از پیروان کنی آکرمن

آرمین هنوز از لحاظ فنی یک تایتان را هم در کل انیمه‌ی «حمله به تایتان» نکشته است، اما دستانش به خون آلوده شده است. در قسمت دوم فصل سه، آرمین به یکی از دوستان کنی آکرمن شلیک می‌کند. آرمین به قدری از کاری که کرده منقلب است که بالا می‌آورد.

در آن زمان، آرمین باور داشت فقط تایتان‌ها را خواهد کشت و دستش به خون هیج انسانی آلوده نخواهد شد. بنابراین منطقی است که این اتفاق برایش کمی آسیب‌زا بوده باشد. این اتفاق حتی باعث تعجب بسیاری از طرفداران هم شد. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد آرمین بتواند کسی را بکشد. کشتن انسانی دیگر توسط ارن تعجب‌آور نیست. ما قبلاً هم دیده‌ایم که او این کار را انجام داده است. شخصیت آرمین اما داستان دیگری است.

۳. آرمین در رتبه‌ی دهم نظرسنجی محبوب‌ترین شخصیت‌ها قرار گرفته است

با وجود این که آرمین یکی از شخصیت‌های اصلی سریال است، در بین طرفداران آنقدر محبوب نبود. اولین نظرسنجی که در رابطه با محبوبیت شخصیت‌ها منتشر شد، او در رتبه دهم قرار گرفت. از آن زمان به بعد بعضاً جایگاه او در این رتبه‌بندی بالا رفته است، اما نه چندان.

در دومین نظرسنجی، او رتبه‌ی ۶ را کسب کرد. در نظرسنجی سوم اما رتبه هشتم را به خود اختصاص داد. با تمام این اوصاف، شاید در فصل آخر او رتبه‌ای بهتر در رده‌بندی کسب کند.

۴. دلیل نام‌گذاری او

آرمین

دلیل جالبی پشت انتخاب نام آرمین آرلت برای این شخصیت است. ایسایاما معتقد است که این اسم شبیه به کلمه «آلومینیوم» است.

نویسندگان اغلب دلایلی خنده‌دار و شاید حتی مسخره برای نامگذاری شخصیت‌هایی که خلق می‌کنند دارند. اینطور که مشخص است، مانگاکاها هم در این زمینه با نویسندگان تفاوتی ندارند. او همچنین اعلام کرده است که این نام را برای آرمین انتخاب کرده است تا به خاطر سپردن آن آسان باشد.

البته نام آرمین نامی آلمانی است که معانی زیادی مانند «کل»، «جهانی»، «جنگجو» و «سرباز» دارد. با توجه به این واقعیت که آرمین درواقع سرباز است، نویسنده ممکن است این نام را به همین دلیل انتخاب کرده باشد.

۵. تولد آرمین

آرمین آرن میکاسا

روز تولد آرمین، سوم نوامبر، روز فرهنگ در ژاپن است. این روز برای گرامیداشت همه‌ی دانشگاه‌ها، هنرهای زیبا و فرهنگ نام‌گذاری شده است. در این مورد هم باید گفت نویسندگان (و ظاهراً مانگاکاها) تمایل دارند روز تولد شخصیت‌‌هایشان یکی از رویدادهای مهم تقویم باشد.

به عنوان مثال، مانکی د. لوفی انیمه‌ی «وان پیس» (One Piece) متولد ۵ ماه مه است که روز کودک در ژاپن است. از آنجایی که لوفی حس شگفتی کودکانه‌ای دارد، این روز تولد برای او زیاد هم دور از ذهن نیست.

۶. علاقه‌ی آرمین به دنیای بیرون

کتابی که از پدربزرگ آرمین به جا ماند

آیا تابه‌حال به این موضوع فکر کرده‌اید که آرمین و ارن بدون هیچ ارتباطی با دنیای بیرون، چگونه از وجود ساحل مطلع بودند؟ احتمالاً شما هم یادتان هست در فصل اول نشان داده شد که وقتی آرمین کوچکتر بود پدربزرگش کتابی به او داد که جزئیات هرآنچه را آن سوی دیوارها وجود داشت به تصویر کشیده بود. این کتاب همچنین عاملی است که باعث شده آرمین و ارن چنین پیوند محکمی داشته باشند. با وجود این کتاب هر دوی آنها رویای یکسانی داشتند و آن هم دیدن جهان بیرون دیوارهاست.

اما مساله‌ای که هنوز نمی‌دانیم این است که وقتی در اختیار داشتن این کتاب غیرقانونی است، پدربزرگ آرمین چگونه این کتاب را به دست‌ آورد؟

۷. هیچوقت نتوانست جزو ده نفر برتر کلاس آموزشی‌شان باشد

آرمین چندان شجاع نبود

با وجود هوش و تدبیر بالای آرمین اما در کمال تعجب او نتوانست به عنوان نفرات برتر از گروه آموزشی خود فارغ التحصیل شود. البته می‌توان گفت این رتبه‌بندی که عمدتاً بر اساس عملکرد رزمی است چندان منصفانه نبود.

درواقع، در حال حاضر او تنها سرباز در تیم لوای است که به عنوان ده نفر برتر از کلاس فارغ‌التحصیل نشده است. که البته باز هم دلیل خوبی نیست، زیرا ارن جزو ۵ نفر برتر کلاس فارغ‌التحصیلی بوده است ولی در مبارزه چندان بهتر از آرمین نیست.

۸. در آکادمی آرمین جزو پنج نفر برتر بود

آرمین استراتژیست فوق‌العاده بود

جای تعجب نیست که آرمین، کسی که برخی از درخشان‌ترین نقشه‌های گروه اکتشاف را طراحی‌ کرده است،  جزو پنج نفر برتری باشد که از گروه ۱۰۴ در رشته‌های آکادمیک فارغ‌التحصیل شد. درست است که او مبارزی قوی نیست، اما استراتژیستی عالی است.

این ایده‌ی او بود که از فرم تایتان ارن استفاده کنند تا شکاف به‌وجودآمده در دیوار رز را بپوشانند. با این نقشه‌ی هوشمندانه از ورود تایتان‌های بیشتر به شهر جلوگیری شد. او همچنین اولین کسی بود که متوجه شد آنی همان تایتان مونث است و نقشه‌ای هم برای به دام انداختن او ترتیب داد.

۹. مرگ والدین

مرگ والدین آرمین

در سریال آرمین می‌گوید که والدینش در ماموریتی برای بازپس‌گیری دیوار ماریا جان خود را از دست داده‌اند. اما اکنون دیگر می‌دانیم که اطلاعات آرمین درست نیست. بر اساس دایره‌المعارف «حمله به تایتان»، مشخص شده است که والدین آرمین در حال تلاش برای ترک دیوارها با بالون، دستگیر و اعدام شده‌اند.

درواقع، این اطلاعات در سریال هم به‌آرامی به مخاطب داده می‌شود. در قسمت دوم فصل سه، قاتل آنها، دجال سانس، اعتراف می‌کند زوجی را که با استفاده از بالون هوایی قصد فرار از دیوارها را داشته‌اند، کشته است.

منبع: CBR

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. هستی

  و حقیقت دهم اینه که آرمین یک رگ ایرانی داره
  میتونی برین و armin arlert nationality رو سرچ‌کنید

 2. Tema

  ولی ارمین هیچوقت نمیگه والدینش برای بازپس‌گیری دیوار ماریا مردن
  وقتی دیوار ماریا فرو ریخت هیچ پدر و مادری بالا سر ارمین نبود
  فقط پدربزرگش بود
  بعد اونکه میرن تو دیوار رز و چند سال کشاورزی میکنن و باز هم غذا برای همه باز مانده های دیوار ماریا تامین نمیشه ماموریتی برای بازمانده ها ترتیب میدن که برن و دیوار رو بگیرن ک در حقیقت واسه این بوده ک برن بمیرن جیره خور کم بشه
  که بعدش ارمین میگه تنها کسی ک برام مونده بودو از دست دادم و تو کلاه پدربزرگه گریه میکنه

 3. Rez

  انگار شخصیتی دو قطبی داشت گاهی وقتا حرفاش بسیار عاقلانه بود و گاهی بسیار احمقانه

  1. ناشناس

   سلام، اسم آرمین به معنای نگهبان ایران (ایران به معنای سرزمین آریایی) هست. و در کشور ایران و آلمان و هلند رایجه.
   ریشه‌ی آن المانی نیست.

 4. Reza

  قسمت آخرش کی میاد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما