پرداخت‌های درون برنامه‌ای Fallout 76 بالانس بازی را به هم نمی‌زند

۲۱ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Fallout 76

شرکت بازی‌سازی بتسدا هم می‌خواهد مثل اکتیویژن و الکترونیک آرتز و دیگر کمپانی‌ها، یک بازی آنلاین بزرگ برای خود داشته باشد؛ یک بازی که گیمرها را سال‌ها درگیر خود و در این میان درآمد بزرگی را در قالب فروش آیتم‌های مختلف نصیب بتسدا می‌کند. بتسدا برای ساخت یک بازی آنلاین بزرگ سراغ مجموعه‌ی فال‌آوت رفته است و بازی Fallout 76 اولین ساخته‌ی آنلاین استودیوی بتسدا است. زمان زیادی تا عرضه‌ی این بازی باقی نمانده و شرکت بتسدا به تازگی از وضعیت پرداخت‌های درون برنامه‌ای (Microtransactions) بازی Fallout 76 صحبت کرده است.

بازی Fallout 76 در روز ۱۴ نوامبر روی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر عرضه می‌شود.

به غیر از پول اصلی دنیای فال‌آوت یعنی تشتک‌های بطری‌های نوشابه، قرار است Fallout 76 یک واحد پولی دیگر هم داشته باشد. این واحد پولی «اتم» (Atom) نام دارد و می‌توان آن را هم با بازی و هم با پرداخت پول واقعی به دست آورد. با استفاده از Atom می‌توان لباس‌های مختلف خرید یا آیتم‌های مختلفی را به صورت ظاهری شخصی‌سازی کرد و تغییر داد. در طول بازی با انجام وظایف و کوئست‌های مختلف Atom دریافت می‌کنید. با این حال، بتسدا حرفی از قیمت Atom برای خرید با پول واقعی نزده است.

«پیت هاینز» (Pete Hines)، مدیر روابط عمومی شرکت بتسدا، در ادامه‌ی توضیح خود از واحد پولی Atom در یک مصاحبه، گفته است که خود بازی به اندازه‌ی کافی به شما Atom خواهد داد. پیت هاینز می‌گوید که «در همه حال بازی به شما Atom می‌دهد.»

بازی Fallout 76

مدیر روابط عمومی بتسدا می‌گوید: «همانطور که بازی می‌کنید ما به شما Atom می‌دهیم. در واقع بازی در همه حال به شما Atom می‌دهد. برای انجام کارهای کوچک مثل بیرون رفت از پناهگاه Atom می‌گیرید. برای کشتن اولین موجود از هر نوع Atom می‌گیرید یا وقتی برای اولین بار یک میوه یا گیاه را پیدا می‌کنید. با استفاده از Atom می‌توانید آیتم‌های ظاهری بخرید. مثل لباس‌های جدید یا اسکین‌ها مختلف تا شخصیت شما در مقایسه با دیگران خاص به نظر برسد.»

با پیش خرید بازی Fallout 76 روی ایکس‌باکس وان، ۵۰۰ اتم همان ابتدای کار به شما داده می‌دهد.

بازی Fallout 76

کاملا واضح است که بتسدا نمی‌خواهد به وضعیت الکترونیک آرتز دچار شود. طراحی پرداخت‌های درون برنامه‌ای بازی Fallout 76 ظاهرا از بازی‌هایی مثل اورواچ هم حتی بهتر است، چون نه تنها با بازی کردن می‌توانید تمام آیتم‌های بازی را بگیرید، بلکه خبری از لوت باکس هم نیست و می‌دانید مشغول خرید چه چیزی هستید.

بازی Fallout 76 در روز ۱۴ نوامبر روی پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر عرضه می‌شود. قرار است به زودی یک بتا برای بازی روی هر سه پلفترم برگزار شود.

بیشتر بخوانید: پیش‌نمایش بازی Fallout 76

منبع: GameSpot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Mahdi64333 Mahdi64333

    ینی دیگه در نوشابه نداره؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه