فال‌آوت ۷۶ علیرغم مشکلات زیادش رایگان نمی‌شود

۸ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۰ ۸ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Fallout 76

به تازگی شایعاتی پخش شده بود که شرکت «بتسدا» نسخه‌ی فیزیکی بازی «فال‌آوت ۷۶» (Fallout 76) را در بعضی از مناطق جمع‌آوری کرده، تا این بازی نقش‌آفرینی آنلاین را به بازی رایگانی با پرداخت درون برنامه‌ای تبدیل کند. ولی معلوم شده علیرغم مشکلات متعدد این بازی، بتسدا قصد انجام چنین کاری را ندارد.

فال‌آوت ۷۶ به خاطر مشکلات فنی، نداشتن محتوای کافی و مجموعه‌ای زیاد از مشکلات، مورد آماج حملات منتقدان و بازی‌کننده‌ها قرار گرفت.

یکی از بازی‌کننده‌های فال‌آوت ۷۶ در توییتر از این که بازی چند ماه بعد از انتشارش قرار است رایگان شود، اظهار ناراحتی کرده بود. حساب کاربری رسمی بتسدا هم در جواب او نوشته است که این شایعات هیچ‌گونه صحتی ندارند.

با این‌که بازی هنوز فروخته می‌شود ولی قیمت آن از ۶۰ دلار اولیه‌ی خود بسیار کاهش یافته است. در ۲۴ نوامبر قیمت بازی در آمازون به ۳۵ دلار رسیده بود. قیمت بازی در حال حاضر حدود ۴۰ دلار است.

بتسدا سعی کرد به خریداران بازی امتیازی بدهد و اعلام کرد کسانی که تا آخر ۲۰۱۸ حداقل یک بار وارد بازی شوند، بسته‌ی بازی‌های کلاسیک سری فال‌آوت را دریافت می‌کنند. این بسته شامل «فال‌آوت ۱»، «فال‌آوت ۲» و «فال‌أوت تاکتیکس» است. علیرغم آن‌که این بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی هستند ولی تمام خریداران فال‌آوت ۷۶ روی تمام پلتفرم‌ها، از این امتیاز برخوردار می‌شود.

فال‌آوت ۷۶ به خاطر مشکلات فنی، نداشتن محتوای کافی، جلوگیری نکردن از تقلب‌های مکرر بازی‌کننده‌ها و مجموعه‌ای دیگر از مشکلات، مورد آماج حملات منتقدان و بازی‌کننده‌ها قرار گرفت. ولی با این وجود هنوز هم کسانی هستند که امید خود را مسبن به این بازی از دست نداده‌اند. بسیاری معقتند که بازی می‌توانند مانند No Man’s Sky و نسخه‌ی ابتدایی «فاینال فانتزی ۱۴» می‌تواند بعد از یک بازسازی عمده به بازی موفقی تبدیل شود. با این حال، درست کردن فال‌آوت ۷۶ چالشی بسیار بزرگ برای بتسدا خواهد بود.

منبع: Digital Trends

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما