جانوران شگفت‌انگیز ۳؛ پنج راز درباره‌ی دامبلدور که باید برملا شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
جانوران شگفت‌انگیز

مدت زیادی است از دنیای جادوگران جانوران شگفت‌انگیز فاصله گرفته‌ایم اما در کمتر از یک سال نسبت به فیلم دوم و بالاخره با اکران فیلم بعدی جانوران شگفت‌انگیز در آوریل سال آینده در سینماها، حرف‌های زیادی درباره این فرانچایز برای گفتن خواهیم داشت.

هفته گذشته عنوان رسمی جانوران شگفت‌انگیز ۳ مشخص شد و نام آن «جانوران شگفت‌انگیز ۳: اسرار دامبلدور» است. در فیلم قبلی با نام جنایات گریندل‌والد، مخاطبان با جادوگری تاریک آشنا شدند و این بار احتمالا اطلاعات بیشتری درباره‌ی آلبوس دامبلدور با بازی جود لا کسب کنند. با ورود بیشتر به داستان فیلم، باید گفت که چندین راز درباره او وجود دارد که مشتاق هستیم آن‌ها را بفهمیم.

البته که بیش از چند راز درباره دامبلدور وجود دارد که باید آن‌ها را بدانیم و با در نظر گرفتن این اسرار، شاید به نفع سومین فیلم جانوران شگفت‌انگیز نباشد که همه‌ی آن‌ها در اکران ۲۰۲۲ کاملا فاش شوند. اگرچه ما امیدواریم قبل از پایان این فرانچایز اسپین‌آف، این نکات سری را بفهمیم و آلبوس را بهتر بشناسیم، زیرا این فیلم‌ها فرصتی عالی برای شناختن مردی است که بعدا مدیر هاگوارتز و شخصیت مهمی در زندگی هری پاتر خواهد بود. اما این اسرار چه هستند؟

۱. آیا دامبلدور واقعا یک برادر گمشده قدیمی دارد؟

جانوران شگفت‌انگیز

در بین هیاهو و شلوغی‌های مهم پایانی فیلم جنایات گریندل‌والد، یک موضوع وجود داشت که کمی جالب‌تر بود. گریندل‌والد با بازی جانی دپ به کریدنس بیربون با بازی ازرا میلر گفت که او برادر گمشده‌ی دامبلدور، اورلیوس دامبلدور است. این حرف یک افشاگری بحث برانگیز بود، زیرا هیچ طرفداری تا به حال این نام را نشنیده بود و این اتفاق، برخی از جنبه‌های جدول زمانی دنیای جادوگری را بر هم می‌زند. یک نکته‌ی مهم که قبل از همه چیز باید بفهمیم این است که آیا گریندل‌والد حقیقت را می‌گوید و دامبلدور واقعا برادر دیگری دارد یا اینکه این شرور سعی در فریب کریدنس دارد و جدول زمانی اصلی دست‌نخورده باقی می‌ماند.

قبلا ناسازگاری‌های دیگری از نظر عدم تطابق جدول زمانی جانوران شگفت‌انگیز با نسخه‌ی اصلی وجود داشته است. بنابراین ممکن است حرف او درست باشد. کریدنس فردی مبهم و به طرزی باورنکردنی خطرناک است و شاید کودکی باشد که از خانواده دامبلدور اخراج شده است. طرفداران واقعا کنجکاو هستند تا پرده از این راز بالقوه برداشته شود.

۲. آیا رابطه‌ای دوستانه بین دامبلدور و گریندل‌والد وجود دارد؟

جانوران شگفت‌انگیز

جی‌کی رولینگ در سال ۲۰۰۷ اعلام کرد که دامبلدور فردی متفاوت با عموم مردم است و در دوران پخش سری جانوران شگفت‌انگیز اظهار داشت که او و گریندل‌والد یک رابطه‌ی دوستانه و پرشور دارند. دامبلدور، گریندل‌والد را در فیلم جنایات گریندل‌والد در آینه ارسد می‌بیند و می‌توان گفت که قبلا به گونه‌ای به این رابطه اشاره شده بود. با این حال، تاکنون ماهیت واقعی رابطه آن‌ها بر روی پرده سینما نمایش داده نشده است و مشخص نیست که این فرانچایز چگونه این اطلاعات را کنترل می‌کند.

دیدن دو دوست قدیمی در فیلمی به بزرگی جانوران شگفت‌انگیز می‌تواند بسیار جالب باشد اما با توجه به نظرات اخیر رولینگ درباره‌ی این‌گونه روابط، احتمالا داستان این دوستی با احتیاط کامل روایت خواهد شد. فیلم اسرار دامبلدور باید داستان این دو شخصیت را به هسته اصلی فیلم‌های جانوران شگفت‌انگیز منتقل کند و چگونگی شکل‌گیری این رابطه، بخش بزرگی از بحث‌های پیرامون این فیلم است.

۳. نقطه عطف پیمان خونین دامبلدور چه خواهد بود؟

جانوران شگفت‌انگیز

همان‌طور که طرفداران هری پاتر می‌دانند، داستان فیلم جانوران شگفت‌انگیز به سمت دوئل مشهور دامبلدور و گریندل‌والد که در سال ۱۹۴۵ اتفاق افتاد، پیش می‌رود. با این حال، ما در فیلم جنایات گریندل‌والد متوجه شدیم که هر دو جادوگر از کودکی یک‌دیگر را می‌شناسند و تصمیم گرفتند یک پیمان خونین جادویی به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به یک‌دیگر که در یک آویز وجود دارد، ایجاد کنند. در پایان جنایات گریندل‌والد، این آویز توسط یکی از نیفلرهای نیوت از گریندل‌والد سرقت و در سال ۱۹۲۷ نزد دامبلدور آورده شد.

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا دامبلدور می‌تواند آویز پیمان خونین را از بین ببرد یا خیر، اما با توجه به اینکه گریندل‌والد در حال ایجاد یک ارتش شیطانی است، گویا او تمام تلاشش را خواهد کرد. دامبلدور، نیوت و دوستانش را دارد که می‌توانند قبل از رسیدن به بازه زمانی دوئل معروف سال ۱۹۴۵، برای او بجنگند. احتمال دارد که اتفاق خاصی رخ دهد و آن‌ها رودرروی هم قرار بگیرند اما معلوم نیست‌ که چه خواهد شد.

۴. آیا علاقه دامبلدور به نیوت اسکمندر فراتر از یک ارتباط استاد و شاگردی است؟

همان‌طور که در جنایات گریندل والد دیدیم، دامبلدور هنگام حضور در هاگوارتز، در واقع مربی دفاعی نیوت در برابر هنرهای تاریک بود. نیوت در دوران دانش‌آموزی، به دلایلی مرموز اخراج شد و گویا دامبلدور هم به این تصمیم اعتراض کرد. در حال حاضر، با پیشروی جنگ در این فرانچایز، دامبلدور به کمک نیوت نیاز دارد. باید منتظر ماند و دید که شخصیت ادی ردمین در ادامه داستان چگونه پیشرفت می‌کند و شاید رابطه آن‌ها و علاقه دامبلدور به او فراتر از آن باشد که تا به حال دیده‌ایم.

همان‌طور که از فرانچایز هری پاتر می‌دانیم، دامبلدور با دانش‌آموزان خود بسیار خوش‌برخورد است و نظرات خاصی درباره مردم دارد. آیا این اتفاق به دلایل خاصی دوباره در سری جانوران شگفت‌انگیز تکرار خواهد شد؟ آیا اسرار بیشتری درباره گذشته آن‌ها فاش می‌شود؟ باید منتظر ماند و دید.

۵. آیا دامبلدور متوجه ارتباط تام ریدل با جانوران شگفت‌انگیز می‌شود؟

جانوران شگفت‌انگیز

سرانجام به آن راز دامبلدور می‌رسیم که احتمالا او حالا حالاها به آن نپردازد. دامبلدور هنگامی که تام ریدل یک بچه و در یتیم‌خانه بود، به ملاقات او می‌رود که احتمالا این دیدار فاصله چندانی با جدول زمانی فیلم‌های جانوران شگفت‌انگیز ندارد، چرا که تام متولد ۱۹۲۶ است و اسرار دامبلدور چند سال پس از وقایع جنایات گریندل‌والد که در سال ۱۹۲۷ روایت می‌شد اتفاق می‌افتد.

آیا این موضوع به نوبه خود با فیلم آینده جانوران شگفت‌انگیز ارتباط دارد؟ شاید یک ولدمورت جوان در خط داستانی جانوران شگفت‌انگیز نقش بیشتری داشته باشد. این موضوع می‌تواند راه جالبی برای اتصال به فیلم‌های هری پاتر باشد و حتی به داستان پیشین خدای تاریک هم بپردازد. مطمئنا سؤالات زیادی وجود دارد که طرفداران دوست دارند قبل از اکران فیلم سوم در ۱۵ آوریل ۲۰۲۲ در سینماها پاسخ آن‌ها را بدانند. پس فعلا بهتر است برای سرگرم کردن خود، آخرین فیلم‌هایی را که قرار است در اواخر سال ۲۰۲۱ اکران شوند تماشا کنند.

منبع: cinemablendبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۷ دیدگاه
 1. کوکو

  ببخشید ولی رولینگ گفت دامبلدور و گریندل والد عاشق هم بودن و تو فیلم هم دامبلدور گفت من عاشقت بودم

 2. Fatemeh

  اگه کتاب هری پاتر و یادگاران مرگو بخونید همه چی توش شفافه

 3. دکتر استاپ

  اصلا دامبلدور جز ابرفورث و آریانا کس دیگه ای رو نداش تازه تو کتاب و تو فیلم گریندل والد و دامبلدور رفاقت صمیمی دارن
  ولی اگه تو دوتا فیلم بعدی تام ریدل رو نشون ندن ظلمه

  1. Lona

   گرت و آلبوس عاشق و معشوق بودند
   و در کتاب هم گفته شده

   و در فیلم سوم حیوانات شگفت انگیز و زیستگاه آنها متوجه میشیم که اون واقعا برادر آلبوس بوده

 4. فرشته

  فک نکنم کریدنس برادر دامبلدور باشه چون اگه به خاطر داشته باشید دامبلدور تو صحبتاش با لیتا لسترنج گفت که من خواهرمو از دست دادم پس فک کنم به خاطر این که قبلا دوستی بین گریندلواند و دامبلدور وجود داشته و اون از وجود خواهر دامبلدور با خبر بوده اومده از این موضوع سواستفاده کرده که کریدنسو علیه دامبلدور خشمگین کنه تا اونو از بین ببره تا گریندلواند بتونه به هدف های شومش برسه

 5. آراد

  اگه اشتباه نکنم در کتاب آخر هری پاتر جواب سوال۲ رو گرفتیم

  1. Amir ali Sabati

   چی ؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما