خرید فاینال فانتزی ۱۴ هفته‌ی آینده دوباره ممکن خواهد شد

۳ بهمن ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
endwalker

بیش از یک ماه از زمانی که اسکوئر انیکس امکان خرید فاینال فانتزی ۱۴ را غیرفعال کرد، گذشته است و بالاخره قرار است تا هفته‌ی دیگر دوباره این بازی از طریق فروشگاه‌های دیجیتال قابل‌ خریداری شود.

پس از اینکه افراد زیادی به تجربه‌ی بازی فاینال فانتزی ۱۴ شتافتند، سرورهای بازی با مشکلاتی مواجه شد زیرا اسکوئر انیکس انتظار چنین استقبال عظیمی را نداشت و به همین علت مجبور شد برای جلوگیری از مشکلات بزرگ در سرورهای این اثر، در اواسط دسامبر این بازی را فروشگاه‌های دیجتال حذف کند و امکان خرید آن را به‌صورت موقت متوقف کند.

اکنون، در نوشته‌ی جدیدی در سایت رسمی بازی، نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده و کارگردان این اثر، تأیید کرد که طرفدارانی که بازی را نخریده‌اند، از تاریخ ۵ بهمن (۲۵ ژانویه) می‌توانند بازی را خریداری کنند.

یوشیدا توضیح داد که اسکوئر انیکس در ۲۵ ژانویه یک پایگاه داده جدید را برای منطقه‌ی اقیانوسیه با پنج جهان مجزا افتتاح خواهد کرد و گفت: «باید فضای کافی برای انتقال همه افراد اقیانوسیه در آن پایگاه داده وجود داشته باشد.»

فاینال فانتزی 14

سرویس Home World Transfer که در بازی به بازیکنان اجازه می‌دهد به دنیای دیگری بروند، سپس در ۲۶ ژانویه از سر گرفته می‌شود و به بازیکنان امکان می‌دهد به دنیای جدیدی نقل‌مکان کنند، البته به‌استثنای نقل‌وانتقال به برخی از دنیاهای شلوغ.

اسکوئر انیکس همچنین پایگاه داده ژاپنی بازی را گسترش می‌دهد و چهارمین پایگاه داده منطقی را برای آن اضافه می‌کند که ظرفیت بازی را تا ۵۰ هزار بازیکن افزایش می‌دهد. پایگاه داده آمریکای شمالی و اروپا هم در دو فاز گسترش داده خواهد شد؛ فاز اول در تابستان ۲۰۲۲ و فاز دوم در تابستان ۲۰۲۳ انجام خواهد شد. یوشیدا می‌گوید کمبود جهانی نیم‌رسانا به این معنی است که تحویل تجهیزات سرور بیشتر طول خواهد کشید.

یوشیدا می‌گوید با در نظر گرفتن همه این‌ها، این به اسکوئر انیکس اجازه می‌دهد تا فروش بازی را دوباره در فروشگاه‌های دیجیتال از ۲۵ ژانویه آغاز کند. با این حال، یوشیدا به طرفداران هشدار می‌دهد که اگر مشکلات سرور ادامه پیدا کنند، ممکن است فروش بازی دوباره متوقف شود.

او گفت: «در شرایطی که سرورهای بازی همچنان سطوح شدیدی از ازدحام را تجربه کنند، ممکن است دوباره فروش دیجیتالی را به حالت تعلیق درآوریم. ما می‌دانیم که مناطق خاصی در زمان‌های اوج ترافیک سرور بالایی را تجربه می‌کنند و در حالی که برخی ممکن است این تصمیم را برای ازسرگیری فروش زودهنگام تلقی کنند، ما شما می‌خواهیم که در این زمینه ما را درک کنید.»

این مشکلات در زمان عرضه‌ی گسترش‌دهنده‌ی بزرگ جدید فاینال فانتزی ۱۴ یعنی Endwalker اتفاق افتاد. البته قبل از عرضه‌ی Endwalker هم سرورهای بازی بسیار شلوغ شده‌ بودند و به نهایت حد خود رسیده بودند چراکه در آن زمان افرادی که این گسترش‌دهنده را خریداری کرده بودند، به‌صورت دسترسی زودهنگام آن را تجربه می‌کردند.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه