فروش فاینال فانتزی ۱۴ به خاطر ازدحام سرورها موقتا متوقف شد

۲۹ آذر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
فاینال فانتزی 14

تصور کنید که بازی شما با چنان استقبالی عظیمی از سوی مخاطبان مواجه شود که شما مجبور شوید به خاطر اینکه سرورهای بازی در مقابل انبوه کاربران کم نیاورد، فروش بازی را به‌صورت موقت متوقف کنید. این اتفاق برای دومین بار برای بازی فاینال فانتزی ۱۴ و شرکت اسکوئر انیکس رخ داده است.

شرکت اسکوئر انیکس در پنجشنبه‌ی گذشته اعلام کرد که بازیکنان جدید به‌طور موقت قادر به خرید یا بازی کردن فاینال فانتزی ۱۴ یا ثبت‌نام برای نسخه‌ی آزمایشی رایگان آن نیستند. این شرکت برای کمک به کاهش ازدحام سرور که بسیاری از بازیکنان از اوایل دسامبر با آن مواجه شده‌اند، فروش این بازی محبوب را به حالت تعلیق درآورده است.

از زمان عرضه‌ی گسترش‌دهنده‌ی بزرگ و جدید بازی فاینال فانتزی ۱۴ یعنی Endwalker در ۳ دسامبر، بازیکنان برای ورود مطمئن به‌ سرور‌های بازی دچار مشکل ‌شده‌اند. حال که دو هفته از آن زمان سپری شده، همچنان سرورها برای بازیکنان مشکلاتی را ایجاد می‌کنند و هنگام تلاش برای ورود به سیستم، باعث ایجاد خطا و صف‌های زمانی طولانی‌تر از حد معمول می‌شوند.

فاینال فانتزی 14

در نتیجه‌ی این اتفاق، اسکوئر انیکس نسخه‌ی شروع و نسخه‌ی کامل بازی فاینال فانتزی ۱۴ را به‌صورت موقت از فروش خارج کرده و تا زمانی که بازیکنان فعلی فرصتی برای دسترسی به محتوای جدید نداشته باشند، از ورود بازیکنان جدید به این بازی MMO جلوگیری می‌کند. اسکوئر انیکس قبلا اعلام کرده بود که بازیکنانی که نسخه‌ی پولی بازی را خریداری کرده‌اند، نسبت به کاربرانی که نسخه‌ی آزمایشی رایگان را تجربه می‌کنند، اولویت بیشتری برای دسترسی به ورود به سیستم خواهند داشت اما این شرکت اکنون ثبت‌نام‌های جدید نسخه‌ی آزمایشی رایگان را به‌طور کامل به حالت تعلیق درآورده زیرا در حال حاضر ورود به سیستم برای بازیکنان به‌صورت کلی بسیار دشوار شده است.

تعلیق فروش فاینال فانتزی ۱۴ در همین چند روز آینده در فروشگاه‌ها ظاهر می‌شود. با این حال، بازیکنان فعلی نیازی به نگرانی ندارند زیرا اسکوئر انیکس به فروش Endwalker و نسخه‌ی دیجیتالی کالکتور بازی برای بازیکنان فعال ادامه خواهد داد.

نائوکی یوشیدا، تهیه‌کننده و کارگردان فاینال فانتزی ۱۴، درباره‌ی این موضوع بیان کرده است: «از آن دسته افرادی که توسط دوستان و خانواده‌هایشان یا شرکای تجاری ما دعوت‌ شده‌اند و علاقه‌مند به پیوستن به تجربه‌ی این بازی هستند، برای هرگونه ناراحتی که ممکن است ایجاد شود، صمیمانه پوزش می‌طلبیم و تقاضای همکاری شما به منظور کاهش تراکم و شلوغی سرورها را داریم. در حالی که به نظارت وضعیت بازی ادامه خواهیم داد، زمان‌بندی مناسب ازسرگیری فروش بازی را هم در نظر خواهیم گرفت.»

به‌عنوان یک عذرخواهی، استودیوی سازنده‌ی بازی همچنین زمان اشتراک رایگان خود را که قبلا به دلیل ازدحام Endwalker به بازیکنان داده بود، از ۷ روز به ۲۱ روز، یعنی دو هفته‌ی دیگر، ارتقا می‌دهد.

این اولین باری نیست که شرکت اسکوئر انیکس مجبور شده فروش فاینال فانتزی ۱۴ را به حالت تعلیق دربیاورد. این شرکت در اوایل سال جاری و زمانی که پایگاه کاربران بازی با هجوم بازیکنان جدید مواجه شده بود، به‌طور موقت این کار را انجام داد،.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه