فاینال فانتزی ۱۴ آن‌قدر محبوب و بزرگ شده که نسخه‌ی دیجیتالش تمام شد!

۲۷ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی Final Fantasy XIV

اگر به خاطر داشته باشید، چند روز پیش اعلام کردیم که بازی فاینال فانتزی ۱۴ (Final Fantasy XIV) رکورد تعداد بازی‌کننده‌ی همزمان در استیم را دوباره شکست. شواهد جدید نشان می‌دهند که اقبال مخاطبان به فاینال فانتزی ۱۴ در این روزها به حدی زیاد بوده که حتی اسکوئر انیکس هم انتظار آن را نداشته است. در واقع، افزایش تعداد کاربران به حدی بوده که به‌صورت موقت اسکوئر انیکس فروش دیجیتالی این اثر را متوقف کرده است.

فاینال فانتزی ۱۴ به حرکت روبه‌جلوی درخشان خود ادامه می‌دهد و اکنون در حال تبدیل‌شدن به یکی از بازی‌هایی است که بیشترین بازیکن فعال را در سراسر جهان در اختیار دارد. رکوردشکنی و افزایش بازیکنان در حالی انجام شده است که قرار است بسته‌ی الحاقی بزرگ Endwalker در فصل پاییز عرضه شود و به احتمال زیاد در آستانه‌ی عرضه این بسته‌ی الحاقی و پس از آن رشد کاربران حتی بیشتر هم شود.

وضعیت بسیار خوب بازی، بسته‌ی الحاقی Endwalker و همچنین عملکرد ضعیف بسته‌ی الحاقی «ورلد آو وارکرفت» (World of Warcraft) همگی از دلایلی بوده‌اند که تعداد بازیکنان بازی فاینال فانتزی ۱۴ چنین افزایش چشمگیری داشته است. در این میان، تعدادی از استریمرهای معروف ورلد آو وارکرفت به تجربه‌ی فاینال فانتزی ۱۴ پرداختند که همین باعث شد بسیاری از طرفداران این بازی محبوب به‌سوی فاینال فانتزی ۱۴ بیایند و جذب جهان ویژه‌ی آن شوند.

همین موضوع باعث شده تا نسخه‌ی دیجیتالی فاینال فانتزی ۱۴ برای کامپیوترهای شخصی در سایت رسمی اسکوئر انیکس به‌صورت کامل به فروش رود و برای مدتی برای خرید در دسترس نباشد. علاوه بر آن، برای مدتی امکان ساخت شخصیت‌ هم در سرورها وجود نداشت. البته این اتفاق مقطعی بوده و نسخه‌های دیجیتالی بیشتری برای فروش در دسترس قرار خواهند گرفت تا همچنان روند افزایش بازیکنان ادامه پیدا کند.

فاینال فانتزی 14

شاید در نگاه اول عجیب باشد که بگوییم فروش دیجیتالی یک بازی برای مدتی تمام شده است. برای نسخه‌های فیزیکی چنین امری عجیب نیست زیرا باید بازی به دیسک منتقل شده و دوباره بسته‌بندی و در بازار عرضه شود اما نسخه‌ی دیجیتالی چنین محدودیتی ندارد. اتفاقی که برای فاینال فانتزی ۱۴ رخ داده است، به نظر می‌رسد بیشتر به ظرفیت بازیکنان بستگی داشته باشد. به احتمال زیاد سرورهای بازی با این حجم ناگهانی از ورود بازیکن دچار مشکل می‌شده و به همین خاطر اسکوئر انیکس آن را کنترل کرده است.

ffxiv sale status

با این وجود، همان‌طور که گفته شد روند افزایش بازیکنان قرار نیست به این زودی‌ها تمام شود و حتی حدس می‌زنیم که در آینده روند آن مضاعف شود. آن‌گونه که می‌بینیم هر روز توجه تعداد بیشتری از بازیکنان ورلد آو وارکرفت به فاینال فانتزی ۱۴ جلب می‌شوند و به سراغ این بازی می‌روند. اسکوئر انیکس هم به نظر می‌رسد از این رشد فوق‌العاده‌ی تعداد بازیکنان قبل از عرضه‌ی بسته‌ی الحاقی Endwalker بسیار خشنود است و مدتی پیش طولانی‌ترین کمپین رایگان بازی را معرفی کرد تا بازیکنان بدون خرید بخش کمپین بتوانند به مدت ۱۴ روز به تجربه‌ی این بازی بپردازند. این پیشنهاد تا تاریخ ۲۳ اوت پابرجا خواهد بود.

ffxiv sale status

امکان ساخت شخصیت جدید روی هیچ سروری وجود ندارد.

فاینال فانتزی ۱۴ از زمان عرضه تا به امروز فراز و نشیب‌هایی را تجربه کرده است اما اکنون به یکی از بهترین شرایط خود رسیده است و با پشتیبانی فوق‌العاده‌ی تیم توسعه‌دهنده توانسته روز به روز به موفقیت خود اضافه کند. شاید روزی که نسخه‌ی اولیه‌ی بازی فاینال فانتزی ۱۴ عرضه شد، هیچکس تصور نمی‌کرد که روزی بسیاری از طرفداران ورلد آو وارکرفت شیفته‌ی ساخته‌ی اسکوئر انیکس شوند. با این حال، تهیه‌کننده و کارگردان بازی یعنی نائوکی یوشیدا و تیمش ثابت کردند که با تعهد به بازی و به مخاطبان می‌توانند یک بازی شکست‌خورده را به یکی از بزرگ‌ترین و بهترین آثار MMO حال حاضر تبدیل کنند.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه