سناریوی فاینال فانتزی ۱۶ تازه تمام شده است؛ به این زودی‌ها منتظر بازی نباشید

۲۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ ۲۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی فاینال فانتزی 16

سال گذشته به شکلی غیر منتظره اسکوئر انیکس از بازی فاینال فانتزی ۱۶ رونمایی کرد. در حالی که مدت نسبتاً زیادی است که تریلر جدیدی از بازی ندیده‌ایم یا اطلاعات بیشتری را از آن به دست نیاورده‌ایم اما به‌تازگی تهیه‌کننده‌ی بازی درباره‌ی روند توسعه‌ی فاینال فانتزی ۱۶ توضیحات جالبی را ارائه داده است که می‌تواند برای طرفداران قابل‌توجه باشد.

در جریان یک جلسه‌ی گفتگوی ویژه و طولانی که برای بازی فاینال فانتزی ۱۴ برگزار شده بود و نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، یاسوکه سایتو (Yosuke Saito) و یوکو تارو (Yoko Taro) در آن به گفتگو  می‌پرداختند، جزییات جالبی از وضعیت ساخت بازی فاینال فانتزی ۱۶ اعلام شد.

نائوکی یوشیدا که وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی فاینال فانتزی ۱۶ را بر عهده دارد، در میان طرفداران به خاطر نقش عظیمش در تهیه‌کنندگی و کارگردانی فاینال فانتزی ۱۴ از محبوبیت فراوانی برخوردار است. او درباره‌ی فاینال فانتزی ۱۶ می‌گوید که سناریو بازی تقریباً نوشته شده است و کار روی آن به اتمام رسیده است. او همچنین بیان می‌کند که صداپیشگی بازی از جمله صداپیشگی انگلیسی بازی در مراحل پایانی خود به سر می‌برد.

فاینال فانتزی 16

همچنین وقتی از او درباره‌ی اطلاعات جدید بازی فاینال فانتزی ۱۶ سؤال شد، یوشیدا پاسخ داد: «دلیل اینکه اطلاعات بیشتری را فاش نمی‌کنم، این نیست که نمی‌خواهم چیزی بگویم بلکه می‌خواهم اطلاعات و نمایش‌های بازی چیزی باشند و زمانی منتشر شوند که بتواند همه را متقاعد کند تا بازی را بخرند. کیفیت بصری مشخص است اما جزییات مبارزات و ویژگی‌های بزرگ دیگری که معرفی نشده‌اند، شامل این موارد خواهد بود و من می‌خواهم طرفداران با مشاهده‌ی این‌ها شگفت‌زده شوند. پس تا وقتی راضی نباشم، فعلاً چیز جدید وجود ندارد.»

او درباره‌ی زمان احتمالی نمایش بازی اعلام کرد: «من در ابتدا به این فکر می‌کردم که بازی را در مراسم توکیو گیم شو امسال نشان دهم اما فکر نمی‌کنم که به موعد مقرر شده برسیم. من می‌خواهم که چیزی را از بازی به شما نشان دهم اما امیدوارم که شما بتوانید در این زمینه مرا درک کنید. به هر حال، وقتی که بازی آماده‌ی عرضه باشد، می‌توانید آن را تجربه کنید.»

در پایان، سایتو با شوخی خطاب به نائوکی یوشیدا اعلام کرد که طرفداران منتظر سورپرایز در توکیو گیم شو می‌مانند که در این موقع یوشیدا اعلام کرد: «نه، در توکیو گیم شو خبری نخواهد بود.»

نکته‌ی جالب اینجاست که در این یکی دو هفته‌ی اخیر منابعی اشاره می‌کردند که قرار است سونی نمایشی از بازی فاینال فانتزی ۱۶ در یکی از رویدادهای اخیر خود داشته باشد. با این حال، گفته‌ی جدید تهیه‌کننده‌ی این اثر به‌وضوح مشخص می‌کند که نمایش بازی برای بازه‌ی زمانی فعلی آماده نبوده است و حتی به احتمال زیاد در توکیو گیم شو هم شاهد آن نخواهیم بود. این در حالی است که یوشیدا اعلام کرده روند ساخت بازی به‌خوبی در حال دنبال شدن است. هرچند مدت زیادی از نمایش آخر بازی سپری شده است اما با توجه به این خبر جدید می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فاینال فانتزی ۱۶ در سال ۲۰۲۲ عرضه شود. حتی اگر کرونا وجود نداشت، ممکن بود روند توسعه‌ی بازی روند بسیار بهتری داشته باشد.

فاینال فانتزی ۱۶ قرار است برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما