سرعت نسخه‌ی جدید فایرفاکس از کروم بیشتر است

۲۴ آبان ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۰ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

نسخه‌ی جدید و سریع فایرفاکس، یعنی مرورگر Firefox Quantum از بتا خارج و نسخه‌ی نهایی آن عرضه شده است. شرکت موزیلا گفته است که Firefox Quantum از فایرفاکس اصلی، دو برابر سریعتر است.

این مرورگر حافظه‌ی بسیار کمتری از کروم مصرف می‌کند.

این مرورگر جدید همچنین رابط کاربری تازه‌ای دارد و می‌توانید با تنظیمات و گزینه‌های زیادی، منوهای آن را شخصی‌سازی کنید. مرورگر Firefox Quantum در تست سرعت از گوگل کروم هم جلو زده است. قابلیت‌های مختلفی هم روی این مرورگر قرار داده شده است؛ مثل قابلیتی که روی هر تب، به شما وب سایت پیشنهاد می‌دهد یا قابلیت Night Mode که به صورت یک افزونه به مرورگر اضافه می‌شود.

یکی از نکته‌های مهم مرورگر Firefox Quantum میزان مصرف حافظه‌ی آن است. این مرورگر حافظه‌ی بسیار کمتری از کروم مصرف می‌کند؛ مشکلی که گوگل هنوز هم در مرورگر خود آن را برطرف نکرده است.

با اینکه فایرفاکس با گوگل کروم به صورت مستقیم رقابت می‌کند، جستجوگر پیش فرض Firefox Quantum موتور جستجوی گوگل است. مدت‌ها بود که فایرفاکس از یاهو به عنوان جستجوگر پیش فرض استفاده می‌کرد.

مرورگر Firefox Quantum پروژه‌ای متن باز بود و بیش از ۷۰۰ برنامه نویس به توسعه‌ی آن کمک کردند. یک سال طول کشید تا نسخه‌ی نهایی این مرورگر آماده‌ی عرضه شود.

می‌توانید در ادامه ویدیویی از این مرورگر ببینید.

منبع: The Verge

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما