تصویر رسمی گوشی ZTE Axon 40 دوربین زیر نمایشگر بهبودیافته‌ی آن را نشان می‌دهد

۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
Axon 40 دوربین زیر نمایشگر

اینطور که به نظر می‌رسد، ZTE قصد دارد در گوشی مورد انتظار Axon 40 از فناوری دوربین زیر نمایشگر پیشرفته‌تری استفاده کند که رد کمتری از خود روی نمایشگر باقی می‌گذارد.

ZTE اولین شرکتی بود که به صورت رسمی، از اولین گوشی جهان با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر رونمایی کرد. این محصول، Axon 20 نام داشت و دوربین سلفی بکار رفته در آن هم ۳۲ مگاپیکسلی بود. دوربینی که در بررسی‌های صورت گرفته، اصلا نتوانست مطابق انتظار ظاهر شود و کیفیت تصاویر ثبت شده با آن هم بسیار بد بود.

بعد از ZTE، شرکت‌های دیگر هم سعی کردند چه در محصولات کانسپت و چه در محصولات رسمی خود، چنین طراحی را بکار بگیرند که از جمله این شرکت‌ها می‌توان به سامسونگ اشاره کرد که در گوشی تاشوی گلکسی زد فولد ۳ از دوربین سلفی زیر نمایشگر بهره برد. اما تاکنون هیچ شرکتی موفق نشده که این فناوری را بدون نقص در گوشی خود پیاده کند.

حال به نظر می‌رسد ZTE توانسته حداقل از لحاظ ظاهری، به بلوغ کافی برسد. شرکت چینی می‌خواهد در گوشی پرچم‌دار مورد انتظار خود یعنی Axon 40، از نسل سوم فناوری دوربین زیر نمایشگر استفاده کند. فناوری جذابی که به نظر می‌رسد باعث می‌شود هیچ ردی از دوربین روی پنل نمایشگر باقی نماند. تصویری هم که به تازگی از این گوشی منتشر شده، کاملا این ادعا را ثابت می‌کند.

روز گذشته یکی از افشاگران، تصویری از Axon 40 را در شبکه‌ی اجتماعی ویبو به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد ناحیه‌ی بالایی نمایشگر این محصول که میزبان دوربین سلفی است، تقریبا با تمام بخش‌های دیگر نمایشگر یکسان است. این یعنی اصلا نمی‌توان حتی با دقت هم متوجه شد که در این ناحیه، دوربین سلفی تعبیه شده است.

Axon 40 دوربین زیر نمایشگر

طبق اطلاعات منتشر شده توسط این افشاگر، ظاهرا نمایشگر این گوشی ۱۴۴۰P خواهد بود که از لحاظ کیفیت، بالاتر از محصولات دیگر ZTE یعنی Axon 30 و نوبیا رد مجیک ۷ پرو قرار می‌گیرد. شرکت چینی در طراحی دوربین سلفی این گوشی تلاش کرد ساختار پیکسلی نمایشگر را تغییر دهد تا بتواند تا جایی که امکان دارد، رد دوربین را از روی پنل پاک کند.

تصویر منتشر شده از ZTE Axon 40 همچنین نشان می‌دهد که پنل AMOLED این گوشی به شکل قابل توجهی در دو طرف خود انحنا دارد تا بدین ترتیب در بخش چپ و راست آن، عملا هیچ حاشیه‌ای دیده نشود. از آن طرف در قسمت بالا هم حاشیه‌ی بسیار کمی را شاهد هستیم که می‌تواند به معنای کم بودن حواشی در قسمت پایینی هم باشد. این کاهش حواشی به جذابیت گوشی به شکل قابل توجهی اضافه کرده است اما به همان میزان، باعث کاهش مقاومت هم می‌شود.

البته نکته‌ای که در رابطه با گوشی‌های این‌چنینی وجود دارد این است که شرکت‌ها معمولا می‌خواهند به وسیله‌ی آن‌ها، فناوری جذابی را که مد نظر دارند به رخ بکشند. بنابراین مقاومت یا کیفیت ساخت خیلی مد نظر نیست. اگر به خاطر داشته باشید، شیائومی بعد از معرفی از گوشی می میکس ۴ با دوربین زیر نمایشگر گفته بود که این گوشی بیشتر با هدف لذت بردن از نمایشگر تمام صفحه تولید شده است، نه برای عکاسی سلفی.

شرکت‌هایی که از این فناوری در گوشی‌های خود استفاده می‌کنند، اغلب در این فکر هستند که توانایی‌های خود را به نمایش گذاشته و در بین کاربران به عنوان شرکت‌هایی با طراحی‌های نوآورانه شناخته شوند. ZTE اگرچه تجربه‌ی زیادی از این لحاظ دارد اما در به کار بردن این فناوری هنوز به بلوغ کافی نرسیده است. البته باید دید در Axon 40 چه عملکردی را از دوربین زیر نمایشگر شاهد خواهیم بود.

منبع:GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه