تصویر مفهومی گلکسی S23 با دوربین زیر نمایشگر منتشر شد

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
گلکسی S23

یکی از افشاگران در توییتر تصویری مفهومی از گلکسی S23 را با دوربین زیر نمایشگر منتشر کرده است که طراحی کاملا متفاوت و جذاب‌تر از آنچه که اکنون شاهد هستیم را نشان می‌دهد.

دوربین زیر نمایشگر فناوری پیشرفته‌ای است که از مدت‌ها قبل توسط شرکت‌های مختلف بکار گرفته شده است اما هیچ یک از این شرکت‌ها نتوانستند تعادلی بین کیفیت و زیبایی بوجود بیاورند. یعنی اگرچه قرارگیری دوربین سلفی زیر نمایشگر به زیبایی پنل جلو افزود اما از لحاظ کیفیت اصلا نتیجه رضایت‌بخش نبود. با این حال به نظر می‌رسد از سال‌های آینده این فناوری بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. حتی گفته می‌شود گلکسی S23 هم قرار است به این فناوری مجهز شود.

یکی از معروف‌ترین افشاگران حوزه‌ی فناوری یعنی Ice Universe که غالبا خبرهایی که در رابطه با گوشی‌های سامسونگ منتشر می‌کند درست از آب در می‌آیند، به‌تازگی تصویری مفهومی از گلکسی S23 را با کاربران به اشتراک گذاشت تا بدین ترتیب ایده‌ی خوبی از آنچه که قرار است به عنوان گوشی‌های نسل بعدی سامسونگ راهی بازار شود داشته باشیم.

البته خیلی از کاربران هنگام کار با گوشی متوجه‌ی آن حفره‌ی کوچک روی نمایشگر نمی‌شوند. اما نمی‌توان انکار کرد نمایشگری بدون هیچ مورد اضافه که یکپارچگی آن را بهم بزند، تا چه اندازه زیبا و جذاب خواهد بود. اینکه سامسونگ از این فناوری در پرچم‌دارهای نسل بعد خود استفاده می‌کند یا خیر هم خیلی مشخص نیست اما باید این نکته را هم به خاطر داشته باشید که گلکسی S23 در صورت تجهیز به این فناوری، اولین گوشی سامسونگ با این قابلیت نخواهد بود چون گلکسی زد فولد ۳ همین حالا هم از آن بهره می‌برد. البته سامسونگ معتقد است این دوربین که کیفیت خوبی هم ندارد برای عکاسی سلفی طراحی نشده است اما در برقراری تماس‌های تصویری عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت.

گلکسی S23
گلکسی S23

سامسونگ پیش از این توانسته در زمینه‌ی بکارگیری یک سنسور در زیر نمایشگر، کاملا مهارت لازم را بدست بیاورد. برای مثال در پرچم‌دارهای این شرکت، سنسور اثرانگشت اولتراسونیک بکار گرفته شده است که عملکرد خوبی هم دارد و گوگل هم از آن در سری پیکسل ۶ استفاده کرده است. به مرور زمان این قابلیت برای گوشی‌هایی با نمایشگر OLED به یک استاندارد تبدیل شد و به نظر می‌رسد این اتفاق به‌زودی با دوربین سلفی زیر نمایشگر هم رخ خواهد داد. خصوصا اینکه از دو سال قبل کار روی آن شروع شده است و قطعا با توجه به سرعت پیشرفت فناوری، زودتر از همه‌گیر شدن سنسور اثرانگشت زیر صفحه، شاهد تبدیل شدن دوربین سلفی زیر نمایشگر به عنوان یک استاندارد برای گوشی‌های هوشمند خواهیم بود.

به خاطر داشته باشید که سامسونگ اگرچه سال گذشته این قابلیت را در گلکسی زد فولد ۳ بکار گرفت اما اولین شرکت در این زمینه نبوده است. پیش از آن، ZTE در گوشی Axon 20 از این فناوری استفاده کرد اما در آن گوشی هم اصلا کیفیت عکاسی به خوبی تصاویر ثبت شده با دوربین‌های سلفی معمولی با اندازه‌ی سنسور مشابه نبود. این فناوری در Axon 30 5G هم مورد استفاده قرار گرفت اما باز هم کیفیت خوبی را ارائه نداد.

سامسونگ اولین‌بار از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر در گوشی گلکسی زد فولد ۳ استفاده کرد

شیائومی یکی دیگر از شرکت‌های چینی است که در گوشی می میکس ۴، از این فناوری استفاده کرد تا بدین ترتیب لیست شرکت‌هایی که از آن در گوشی‌های خود استفاده کرده‌اند شلوغ‌تر شود. با در نظر گرفتن این موضوع، به احتمال بسیار زیاد شرکت‌های دیگری هم به این لیست اضافه خواهند شد. اما قبل از آن انتظار می‌رود شرکت‌هایی که از این فناوری استفاده کرده‌اند، محصولات بهتر و باکیفیت‌تری را راهی بازار کنند.

بنابراین از سامسونگ به عنوان شرکتی که همیشه در استفاده از فناوری‌های جدید پیشتاز بوده، انتظار می‌رود در گلکسی S23 یا تعداد بیشتری از گوشی‌های خود در سال پیش رو، از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند.

منبع: PhoneArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه