ببینید؛ تریلر جدید Forspoken قدرت‌های جادویی بازی را به نمایش می‌گذارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بازی Forspoken

اسکوئر انیکس (Square Enix)به تازگی با تریلری از هشت قابلیت جادویی با محوریت پارکور در بازی Forspoken رونمایی کرده است.

این قابلیت‌ها به بازیکن اجازه می‌دهند تا در سراسر جهان بازی یعنی آتیا (Athia) بهتر و سریع‌تر به کاوش بپردازند. گفتنی است که این مهارت‌های مختلف همه از ابتدا باز نمی‌شوند، اما قهرمان داستان، فری، احتمالاً آن‌ها را سریع‌تر از دیگر قابلیت‌ها بدست می‌آورد زیرا به نظر می‌رسد که استودیوی توسعه‌دهنده‌ی Luminous Productions تمرکز زیادی روی پیمایش در دنیای بازی دارد.

در رابطه با قابلیت‌های ذکر شده، Flow اساسی‌ترین توانایی پارکور فری محسوب می‌شود و ظاهرا اولین چیزی است که او یاد خواهد گرفت. این به بازیکن اجازه می‌دهد تا با سرعت زیاد روی نقشه حرکت کند و از روی هر جسمی مانند سنگ‌ها یا موانع کوچک بپرد. با این حال، این قابلیت به استامینا نیاز دارد، اما توانایی Rush در اینجا به عنوان یک راه حل عمل می‌کند زیرا به فری اجازه می‌دهد تا حداکثر سرعت خود را بدون تخلیه‌ی انرژی حفظ کند. در این حالت شعله‌های نارنجی رنگی گهگاه در اطراف شخصیت ظاهر می‌شوند و فشار دادن دایره روی دسته در این لحظه باعث می‌شود که فری بدون استفاده از استامینا حتی سریع‌تر حرکت کند.

Forspoken

بنابراین ترکیب توانایی‌های مختلف با هم یک مکانیک کلیدی در Forspoken است و در صورت تسلط، می‌توان بدون توجه به موانع مختلف در اطراف نقشه به راحتی پرسه زد. بازیکنان همچنین می‌توانند با قابلیت Shimmy پرش‌هایی کوتاه روی شی‌های مختلف داشته باشند. پرش دوگانه یا همان دابل جامپ با قابلیت Scale و بالا رفتن از موانع بزرگ مانند صخره‌ها با Soar امکان‌پذیر است.

از طرفی هنگام پرش از بالای صخره‌ها و موانعی که ارتفاع زیادی دارند، توانایی Float، فری را در نوعی حباب قرار می‌دهد که در واقع به عنوان نوعی گلایدر عمل می‌کند. جالب است بدانید فری دارای چیزی است که اساسا مشابه قلاب در دیگر بازی‌ها است. این توانایی که Zip نام دارد، می‌تواند برای طی کردن مسافت‌های کوتاه به صورت سریع یا به عنوان مکانیک جاخالی در نبرد مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت با قابلیت Glide، فری می‌تواند برای عبور از سطح آب، یک تخته‌ی موج‌سواری یخی ایجاد کند تا با آن سرعت حرکت خود را حتی روی دریاچه‌ها حفظ کند.

بازی Forspoken در تاریخ ۲۴ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۴ بهمن ۱۴۰۱) برای کنسول پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت. در ادامه می‌توانید تریلر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: IGN

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما