۲۳ کار بامزه با فتوشاپ که حتما باید امتحان کنید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
فتوشاپ ایده‌ی جالب

فتوشاپ یکی از قدرتمندترین ابزارهای ویرایش تصویر به حساب می‌آید که کاربران زیادی در سراسر جهان از آن برای ایجاد تغییر و تحول حرفه‌ای در تصاویر خود استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن آنقدر ابزارهای زیادی در اختیارتان قرار می‌دهد که شاید بعد از مدت زمان زیادی استفاده از آن هم نتوانید به همه‌ی آن‌ها مسلط شوید. آنچه که در این مطلب قصد داریم به معرفی آن بپردازیم، معرفی همه‌ی قابلیت‌های فتوشاپ نیست؛ بلکه ۲۳ ایده‌ی جالب و خلاقانه‌ای است که به شما کمک می‌کند نتیجه‌ی جذابی داشته باشید.

در بین تمام اپلیکشن‌های ویرایش تصویر، فتوشاپ را باید قدرتمندترین و محبوب‌ترین اپلیکشن بدانیم که تقریبا می‌توان گفت هیچگونه محدودیتی در اعمال تغییرات توسط آن روی تصاویر وجود ندارد. در واقع فقط کافی است چیزی را در ذهنتان تصور کنید، فتوشاپ را باز کنید و می‌بینید که تصوراتتان امکان تبدیل شدن به واقعیت را دارند. به خاطر همین پتانسیل بالای این اپلیکشن است که از آن استفاده‌ی گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف می‌شود.

همانطور که در بالا اشاره شد، آنچه که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، ۲۳ ایده‌ی جالب و خلاقانه‌ای هستند که شاید برایتان جذاب به نظر برسند. اگر از خود این ایده‌ها برای یک سری کارها استفاده نکنید، شاید خلاقیت خودتان اندکی افزایش پیدا کند و بتوانید طرح‌های شگفت‌انگیزی خلق کنید. اما می‌پردازیم به معرفی این ۲۳ ایده‌ی جالب و جذاب در فتوشاپ.

به خاطر داشته باشید که در این مطلب فقط ایده‌ها معرفی شده‌اند و نه آموزش انجام آن‌ها. در واقع شما فقط با تصاویری روبرو خواهید شد که امکان خلق‌شان در فتوشاپ وجود دارد و نه اینکه چگونه باید آن‌ها را انجام دهید. چون طراحی هر کدام از آن‌ها یک مطلب جداگانه را طلب می‌کند.

۱. قلعه‌ی معلق در آسمان

یکی از تصاویر خلاقانه‌ای که می‌توانید از طریق فتوشاپ خلق کنید، ساخت سازه‌ای برفراز آسمان‌هاست. حال این می‌تواند تصویر خانه‌ی خودتان باشد یا یک خانه‌ی رویایی و یا هر سازه‌ای دیگر. مهم این است که با فتوشاپ، ابزار کافی برای طرح چنین تصویری خواهید داشت.

۲. قرار دادن صورت روی تخم مرغ

البته این ایده اندکی خنده‌دار و شاید نه چندان کاربردی باشد اما در نوع خود جالب است و شاید برای آن دسته از کاربرانی که به تولید محتوای خنده‌دار علاقه‌مند هستند، جذاب به نظر برسد. خصوصا اینکه معمولا طراحان گرافیکی و علاقه‌مندان به هنر در تصاویر، چیزهایی می‌بینند که درک‌هایی از آن دارند که شاید با افراد معمولی متفاوت باشد.

۳. اشیای مارپیچی

با این ایده‌ی جالب می‌توانید در فتوشاپ هر شی یا حتی انسانی را که در تصویرتان وجود دارد مانند شکل بالا، به شکل یک مارپیچ در بیاورید. با نگاه کردن به تصویر بالا اینطور به نظر می‌رسد که پوست پرتقال از آن جدا شده است اما وقتی به سگ می‌رسیم، نمای آن تغییر می‌کند. طراحی جالبی به نظر می‌رسد اما به نظر می‌رسد باید ایده‌ای پشت استفاده از آن باشد.

۴. بزرگ فکر کنید

با استفاده از ابزارهای فتوشاپ می‌توانید اندازه‌ی یک انسان را تا اندازه‌ای افزایش دهید که به اندازه‌ی یک ساختمان بزرگ به نظر یرسد. درست مانند آنچه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید. قرار دادن آن جسم بزرگ در کنار سازه‌های بزرگ‌تر هم می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد تا تصویری جذاب خلق شود.

۵. کوچک فکر کنید

دقیقا بر عکس آن ایده‌ای که در بالا وجود داشت، در این تصویر می‌توانیم ببینیم که یک انسان تا چه اندازه در برابر اجسام اطراف خود کوچک‌تر دیده می‌شود. ایده‌های پشت  این طراحی‌ها می‌تواند بسیار جذاب و متفکرانه باشد و به همین خاطر این طراحی در لیست‌مان قرار می‌گیرد.

۶. صفحه‌ی گوشی خود را به رودخانه تبدیل کنید

با استفاده از فتوشاپ، این امکان وجود دارد که تقریبا هر چیزی را روی صفحه‌ی گوشی یا تبلت بیاورید. مثلا می‌توانید آن را پر از آب کنید، مانند تصویر بالا تا بدین ترتیب نمای جذابی از یک فضای طبیعی خلق شود. البته شاید آیفون‌های قدیمی به خاطر کلید هوم بزرگ و حواشی زیاد، خیلی نمای زیبایی خلق نکنند اما خوشبختانه انتخاب گوشی یا تبلت با خودتان است!

۷. پیچ اشتباه

فتوشاپ ایده‌ی جالب

معمولا بازی‌های موتور سواری در خاک یا فضاهای مشابه آن صورت می‌گیرند، اما اگر کاربر حرفه‌ای فتوشاپ باشید، محدودیتی برای تصوراتتان وجود نخواهد داشت. اینطور است که می‌توانید این بازی جذاب و پرطرفدار را روی آب برگزار کنید. این خلاقیت شماست و بنابراین شما هستید که قانون آن را تعیین می‌کنید. تا جایی که خلاقیت‌تان اجازه می‌دهد، می‌توانید هر غیرممکنی را با فتوشاپ ممکن کنید.

۸. کاریکاتورهای واقع‌گرایانه

فتوشاپ ایده‌ی جالب

یکی از ایده‌های قدیمی اما هنوز پرطرفدار و جذاب این است که کاریکاتورهای واقع‌گرایانه از تصاویر خود خلق کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که اندازه‌ی سر سوژه‌ی مورد نظر را با قابلیت‌های صورت آن وارد کنید تا شکل کاریکاتوری جذابی را داشته باشید. البته همانطور که گفته شد این ایده خیلی قدیمی است و شاید خیلی‌ها اصلا از آن استفاده نکنند اما می‌تواند گاهی اوقات جالب باشد.

۹. شهر کوچک

فتوشاپ ایده‌ی جالب

شده که در ذهنتان بخواهید یک دنیای بزرگ را درون یک فنجان چای جای دهید؟ خوشبختانه با فتوشاپ این ایده‌ی جالب فقط درون ذهنتان نخواهد بود و می‌توانید آن را روی صفحه‌ی کامپیوتر خود داشته باشید. مانند تصویر بالا که یک شهر پر جمعیت و حتی هواپیمایی در حال پرواز درون یک فنجان چای جای گرفته‌اند و نمای زیبایی از یک جزیره‌ی پرجمعیت، متراکم و زیبا را خلق کرده است.

۱۰. میوه‌ای عجیب

فتوشاپ ایده‌ی جالب

یکی از قابلیت‌های جذاب فتوشاپ که البته گاهی اوقات در واقعیت هم می‌توان نمونه‌های آن را دید، پیوند دو میوه به هم و ترکیب شدن آن‌ها با یکدیگر است. کاری که در واقعیت به این زیبایی انجام می‌شود، قطعا در فتوشاپ هم به بهترین شکل ممکن انجام خواهد گرفت که نمونه‌ی آن را می‌توانید در تصویر بالا مشاهده کنید.

۱۱. تغییر اندازه‌ی چشم

فتوشاپ ایده‌ی جالب

با استفاده از ابزارهای فتوشاپ می‌توانید به سوژه‌ی مورد نظر خود ظاهری عجیب و به شکل بیگانه بدهید. به این صورت که قطر چشم آن‌ها را به شکلی طبیعی، اما به اندازه‌ای غیرطبیعی افزایش دهید. شاید تغییر ساده ای به نظر برسد اما می‌تواند خلاقیتتان را در خلق طرح‌های عجیب دیگر افزایش دهد.

۱۲. آسمان زیبا

فتوشاپ ایده‌ی جالب

این یکی از زیباترین و چشم‌نوازترین صحنه‌هایی که می‌توانید در فتوشاپ ایجاد کنید، همین تصویری است که در بالا مشاهده می‌کنید. جلوه‌ی گرافیکی این تصویر به گونه‌ای است که گویا روکشی تیره و تاریک از آسمان را برداشته‌اید و در پشت آن، یک فضای نورانی و زیبا را پدیدار ساخته‌اید.

۱۳. بشقاب غذای عجیب و ترسناک

فتوشاپ ایده‌ی جالب

این، یکی دیگر از ایده‌های جذابی است که می‌توان به عنوان ایده‌ی کیک مجالس دوستانه بکار گرفته شود اما بعید به نظر می‌رسد خیلی پرطرفدار باشد چون ترسناک هستند. فقط بدانید چنین ایده‌هایی هم وجود دارند و می‌توانید در مواقعی که فکر می‌کنید باید از آن‌ها استفاده کنید.

۱۴. خلق حیوان جدید

فتوشاپ ایده‌ی جالب

همانطور که با استفاده از ابزارهای فتوشاپ قادر به تلفیق دو میوه با یکدیگر بودید، می‌توانید این کار را با حیوان‌ها هم انجام دهید. یعنی مشابه آنچه که در تصویر بالا می‌بینید که یک سگ و یک جغد به شکل بسیار جالبی با یکدیگر ترکیب شده‌اند.

۱۵. نقاشی درون کتاب

فتوشاپ ایده‌ی جالب

با استفاده از فتوشاپ قادر خواهید بود تصاویری که درون ذهنتان قرار دارد را درون صفحات مختلف کتاب جایگذاری کنید. این ایده فوق‌العاده جذاب است و می‌توانید از آن برای ایجاد جلوه‌های دیدنی، فانتزی و زیبا استفاده کنید.

۱۶. تصاویر سه‌بعدی زیبا

فتوشاپ ایده‌ی جالب

تاکنون تصاویر تبلیغاتی که به شکل سه‌بعدی طراحی شده‌اند را دیده‌اید؟ به ذهنتان خطور کرده است که چگونه می‌توانید تصاویر مورد علاقه‌ی خود را با چنین جلوه‌های زیبایی خلق کنید؟ راه حلی که برایتان داریم، فتوشاپ است که می‌تواند کمک‌تان کند درون یک فریم صاف، تصاویری از سوژه‌های مختلف قرار دهید و جلوه‌ی زیبایی خلق کنید.

۱۷. داستان بگویید

فتوشاپ ایده‌ی جالب

همانطور که در بالا هم اشاره شد، ایده‌هایی که می‌بینید شاید بعضا مسخره و بی‌معنا به نظر برسند اما بسیاری از کاربران و طراحان گرافیکی آن‌ها را با نگاهی آمیخته با احساس می‌نگرند. در نتیجه آنچه که آن‌ها می‌بینند با آنچه که افراد عادی می‌بینند متفاوت است. نمونه‌ی این تصاویر، طرحی است که در بالا مشاهده می‌کنید. گربه‌ای که با خشونت به یک موش که ترسیده است نگاه می‌کند و احتمالا قصد شکار او را دارد. این تصویر برای یک داستان‌نویس یا طراح گرافیکی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؛ بنابراین شاید ایده‌ی جذابی باشد.

۱۸. ذهن‌خوانی کنید

فتوشاپ ایده‌ی جالب

هنگامی که شروع به کار با فتوشاپ می‌کنید، داستانی می‌نویسید یا هر چیزی را که خلق می‌کنید، این شما هستید که قوانین را رقم می‌زنید و این قوانین می‌تواند به هر اندازه که می‌تواند عجیب باشد. مهم این است که ایده‌ی شما به واقعیت تبدیل شد. اگر یکی از ایده‌های جذاب درون ذهن شما این بود که بتوانید ذهن‌خوانی کنید، فتوشاپ را اجرا کنید و یک بچه یا فرد دیگری را در حالی که می‌توانید ببینید در ذهنش چه چیزی می‌گذرد خلق کنید.

۱۹. کودک کنجکاو‌

فتوشاپ ایده‌ی جالب

در طرحی که شما خلق می‌کنید، شیر درنده می‌تواند به اندازه‌ی یک شیر واقعی بزرگ باشد، اما بویی از خشونت نبرده باشد. در نتیجه یک کودک می‌تواند بدون اینکه بترسد و فقط از روی کنجکاوی به آن نزدیک شود و آن را لمس کند. ایده‌هایی که برای مقابله با ترس‌هایمان بسیار عالی به نظر می‌رسند.

۲۰. به گربه‌ها علاقه‌مند هستید یا سگ‌ها؟

فتوشاپ ایده‌ی جالب

صرف نظر از اینکه به چه حیوانی علاقه دارید از چه حیوانی می‌ترسید، می‌توانید سر هر حیوانی که مد نظرتان قرار دارد را روی سر یک انسان قرار دهید و اطراف آن را پر کنید از موجوداتی که هدفشان آسیب رساندن به اوست. شاید در نگاه اول این تصویر جذاب به نظر نرسد، اما قطعا می‌توان با ایده‌های عمیق، طرح‌های جذابی از آن ایجاد کرد.

۲۱. انگشت‌ها و دست‌ها

فتوشاپ ایده‌ی جالب

این تصویر شاید یک ایده‌ی خنده‌دار و نه چندان مفهومی و جالب باشد که می‌توان در فتوشاپ آن را خلق کرد اما ایده‌ی جالبی است که می‌توانید با خلق آن، یک تصویر را بارها و بارها استفاده کنید. با نگاهی عمیق‌تر می‌توانید مفهوم خاصی هم از آن دریافت کنید که این بسته به نوع نگاه شما دارد.

۲۲. میم!

فتوشاپ ایده‌ی جالب

خلق میم همیشه یک کار جذاب و خنده‌دار و البته پرطرفدار بوده و هنوز هم هست. با استفاده از فتوشاپ می‌توانید میم‌های مختلفی با موضوعات مختلف و طرح‌های گوناگون خلق کنید. تصویر بالا هم یکی از میم‌های مفهومی درباره‌ی گسترش عشق و محبت است که با فتوشاپ طراحی شده است.

۲۳. در موقعیت خطر

فتوشاپ ایده‌ی جالب

آخرین ایده‌ی جالب فتوشاپ که قرار است در این مطلب با آن آشنا شوید، شرایطی است که در آن می‌توانید تا اعماق خطر فرو بروید اما آسیبی به شما وارد نشود. دقیقا همین مزیت عالی است که باعث می‌شود ذوق و خلاقیت انتهایی نداشته باشند. مثلا در تصویر بالا، چیزی را مشاهده می‌کنید که در واقعیت خیلی کم یا اصلا اتفاق نمی‌افتاد.

البته این ۲۳ ایده‌ی جالب فتوشاپ تنها ایده‌هایی نیستند که برای خلق طرح‌های شگفت‌انگیز در این اپلیکیشن می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید. قطعا می‌توانید با جست‌و‌جو در اینترنت، با ایده‌ها و طرح‌های بیشتری آشنا شوید که متناسب با کار شما هم باشد.

اما اگر تازه کار با فتوشاپ را آغاز کرده باشید، طرح چنین تصاویر جالبی می‌تواند شما را در آشنایی با ابزار مختلف این اپلیکیشن فوق‌العاده قدرتمند کمک کند. همچنین فرایند یادگیری با این طرح‌ها هم بسیار جذاب‌تر خواهد شد.

منبع: MakeUseOfبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما