اندروید ۱۲L با قابلیت‌های جدید برای سری گلکسی تب S8 عرضه شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
اندروید 12L تب S8

اندروید ۱۲L، نسخه‌ای از سیستم‌عامل گوگل است که برای ارائه بهترین تجربه کاربری هنگام استفاده از گوشی‌های هوشمند تاشو و تبلت‌ها توسعه یافته است. گلکسی زد فولد ۴، به عنوان اولین محصول و گوشی هوشمند تاشوی سامسونگ از سیستم‌عامل اندروید ۱۲L بهره می‌برد. اکنون اما نوبت به تبلت‌های این شرکت کره‌ای رسیده و گوگل سیستم‌عامل اندروید ۱۲L را برای سری جدید گلکسی تب S8 سامسونگ عرضه کرده است.

اکنون آپدیت جدیدی برای تبلت گلکسی تب S8 در حال انتشار است تا این محصول پرچم‌دار سامسونگ را به رابط کاربری One UI 4.1.1 که مبتنی بر اندروید ۱۲L است، به‌روزرسانی کند. باید اشاره کنیم که رابط کاربری جدید One UI سامسونگ در حال حاضر روی گوشی‌های هوشمند تاشوی گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۴ اجرا می‌شود و قابلیت‌های بسیار جدیدی را نسبت به نسل قبلی در اختیار کاربران قرار داده است.

اندروید 12L تب S8

اندروید ۱۲L برای گلکسی تب S8 همان قابلیت‌هایی که در گلکسی زد فولد ۴ عرضه شده، از جمله قرار گرفتن تسک‌بار در بخش پایینی برای جابه‌جایی سریع بین اپلیکیشن‌ها و همچنین ارائه قابلیت کشیدن و رها کردن اپلیکیشن‌ها برای استفاده هم‌زمان از آن‌ها و بهره‌گیری از عملکرد مالتی‌تسکینگ را ارائه می‌دهد. در این تسک‌بار، آیکون اپلیکیشن‌های مختلفی قرار می‌گیرد که مثلا در صورت نیاز به استفاده‌ی هم‌زمان از دو اپلیکیشن، کافی است آیکون اپ دلخواه را به سمت چپ یا راست نمایشگر بکشید و رها کنید. این تسک‌بار همچنین به تسک‌بار Chrome OS شباهت‌های بسیاری دارد.

علاوه بر این، قابلیت‌های جدیدی نظیر پشتیبانی از سوایپ دو انگشتی برای جابه‌جایی بین نمایش‌ اپ‌ها به صورت تمام‌صفحه و نیم‌صفحه، استخراج متن پیشرفته‌تر با پشتیبانی از زبان اضافی و نسخه جدیدی از برنامه My Files وجود دارد که امکان جستجوی محتوا را فراهم می‌کند.در این سیستم‌عامل بخش دیگری که دستخوش تغییرات زیادی شده، بخش نوتیفیکیشن‌ها است. به جای تنها یک صفحه، پنل نوتیفیکیشن به دو ستون تقسیم شده است.

تنظیمات سریع در سمت چپ نمایشگر قرار گرفته و پنل نوتیفیکیشن‌ها در سمت راست تعبیه شده که باعث دسترسی هم‌زمان به آن‌ها می‌شود. بخش سمت چپ شامل هشت نمونه از تنطیمات سریع پیش‌فرض است که همانند اندروید ۱۲، کاربران می‌توانند این بخش را به دلخواه شخصی‌سازی کنند. بخش تنظیمات نیز از ۲ ستون تشکیل شده که در ستون سمت چپ بخش‌های عمومی تنظیمات و در سمت راست گزینه‌های خاص‌تری قرار گرفته‌اند. در مجموع باید اشاره کرد که استراتژی گوگل برای این طراحی، صرفه‌جویی در وقت جهت پیدا کردن تنظیمات بخش مورد نظر کاربران بوده است.

اندروید 12L تب S8

رابط کاربری جدید One UI 4.1.1 اکنون برای گلکسی تب S8، تب S8 پلاس و تب S8 اولترا به ترتیب با شماره‌ نسخه‌های X70xBXXU2AVH2، X80xBXXU2AVH5 و X90xBXXU2AVH2 عرضه می‌شود. در کنار این به‌روزرسانی پک امنیتی آگوست ۲۰۲۲ روی این تبلت‌ها نصب خواهد شد. در حال حاضر این به‌روزرسانی برای برخی از کشورهای اروپایی و همچنین کره منتشر شده است.

سامسونگ پیش‌تر تأیید کرده بود که قابلیت‌های جدید اندروید ۱۲L نظیر تسک‌بار جدید، به مرور زمان برای گلکسی زد فولد ۳ نیز عرضه می‌شود و این گوشی تاشوی نیز رابط کاربری جدید One UI 4.1.1 را دریافت خواهد کرد. انتظار می‌رود که این سیستم‌عامل جدید برای سایر تبلت‌های سامسونگ مانند سری گلکسی S7 و سایر گوشی‌های تاشوی این شرکت به مرور زمان عرضه شود.

منبع: ۹To5googleبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما