جزئیات آپدیت جدید گنشین ایمپکت اعلام شد؛ از تاریخ انتشار تا شخصیت‌های جدید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
گنشین ایمپکت

به‌روزرسانی ۳.۰ بازی «گنشین ایمپکت» (Genshin Impact) با عنوان The Morn a Thousand Roses Brings، قرار است محتوایی عظیم را در اختیار بازیکنان قرار دهد. این آپدیت منطقه‌ی سومرو (Sumeru) را باز کرده و هفتمین و آخرین عنصر گنشین یعنی دندرو (Dendro) را معرفی می‌کند. البته دندرو چندان جدید نیست زیرا از ابتدای عرضه‌ی گنشین وجود داشته و برخی از جادوگران هیلیچرل از آن استفاده می‌کنند. با این حال این اولین باری است که ما قادر به استفاده از این عنصر هستیم.

تاریخ انتشار

این به‌روزرسانی در تاریخ ۲۴ آگوست (۲ شهریور) روی تمامی پلتفرم‌ها منتشر می‌شود. البته شما می‌توانید یک روز قبل از تاریخ معین شده، این محتوا را نصب کنید و به محض انجام تغییرات مربوط به آپدیت روی سرورها، وارد بازی شوید. آپدیت ۳.۰ به جای شش هفته، پنج هفته در بازی قرار خواهد گرفت.

گنشین ایمپکت

عنصر جدید: دندرو

دندرو طبق تیزری که منتشر شده دارای سه ویژگی کلیدی است: تجزیه (Catalysis)، خرد (Wisdom) و زندگی (Life). کمپانی میهویو (miHoYo) تا کنون سه مورد از واکنش های دندرو را با عناصر دیگر فاش کرده است که Burning، Bloom و Catalyze هستند.

  • Burning (دندرو و پایرو) چیزی است که بازیکنان قبلا در بازی دیده‌اند. در واقع اگر با پایرو علف‌ها را آتش بزنید، می‌توانید شاهد تاثیر آن باشید. این واکنش بین دندرو و پایرو است.
  • Bloom (دندرو و هایدرو) از پدیده‌ی واقعی شکوفا شدن گل الهام گرفته شده است و ترکیبی از خاصیت درمانی هایدرو و توانایی دندرو در تجزیه است. بلوم هسته‌های دندرو را ایجاد می‌کند که در نهایت با انفجار خود محدوده‌ی بزرگی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. اگر هسته‌های تولید شده از واکنش‌های بلوم با پایرو یا الکترو به نوعی ترکیب شوند، واکنش Burgeon آغاز می‌شود و این می‌تواند آسیب انفجارها را افزایش داده یا کاری کند که هسته‌ها دشمنان را ردیابی کنند.
  • Catalyze (دندرو و الکترو) مانند بلوم قدرتمند نیست. این واکنش ترکیبی از ویژگی‌های الکترو و بخش خرد دندرو است. Catalyze همچنین دارای پس‌زمینه‌ی داستانی بوده و ظاهرا بخشی جدایی‌ناپذیر از تاریخ سومرو است. Catalyze افکت Quicken را اعمال می‌کند که آسیب بعدی وارد شده به هدف توسط دندرو یا الکترو را افزایش می‌دهد.

همانطور که تریلر نشان داده می‌شود، سیستم جدیدی وجود دارد که در آن برخی از المان‌ها و دشمنان جهان بازی، بسته به عنصری که روی آن‌ها اعمال می‌کنید، تغییر کرده و این در نهایت منجر به تعاملات متفاوتی بین بازیکن و آن‌ها می‌شود. ازطرفی در مبارزات، اگر در یک حالت خاص دشمنان را شکست دهید، می‌توانید جوایز ویژه ای دریافت کنید. از طرفی می‌توانید با دندرو به قارچ ضربه زده و آن را شکوفا کنید. سپس می‌توانید از قارچ مانند ترامپولین استفاده کنید؛ عملی که پتانسیل دندرو را برای تبدیل شدن به یک ابزار جالب در راستای اکتشاف جهان نشان می‌دهد.

دندرو

اطلاعات لو رفته از دندرو بر اساس نسخه‌ی بتای آپدیت ۳.۰

منطقه‌ی سومرو

سومرو سرزمین خرد، دانشمندان و دندرو آرکون (Dendro Archon) است. احتمالا بازیکنان سومرو را به عنوان مکانی می‌شناسند که لیزا، یک شخصیت که در همان ابتدای بازی با آن آشنا می شویم، در آن به به مدرسه رفته است. سازمانی که به نام آکادمیا (Akademiya) شناخته می‌شود، امور ایالتی سومرو را کنترل می‌کند. سومری‌ها به صورت کلی دانش را ستایش کرده و همچنین رویا نمی‌پردازند. این چیزی است که به آن افتخار می‌کنند زیرا آن را دلیلی بر خرد خود می‌دانند.

محیط سومرو به دو زیست‌بوم بیابان و جنگل‌های بارانی تقسیم می‌شود. بر خلاف صخره‌های ناهموار اینازوما و ستون‌های سنگی لیوی، شیب‌ کوه‌های سومرو ملایم‌تر است و مانند آن‌هایی است که در مناطق گرمسیری و مرطوب یافت می‌شوند. گیاهان و جانوران جنگل دارای تکامل منحصربه‌فردی از نژادهای شاروم به نام Funi هستند و قوی‌ترین فانگی‌ها دارای ویژگی‌های حیوانی هستند. هنگامی که بازیکنان وارد سومرو می‌شوند، با شهری ساخته شده روی یک درخت غول پیکر و گروهی از ارواح جنگلی روبرو می‌شوند که البته به کمک آواتار نیاز دارند. در نقشه‌ی سومرو حتی یک ربات غول پیکر اسرارآمیز در میان کوه‌ها و همچنین درختان درخشان بزرگی وجود دارند.

بازیکنان ارمایت‌ها را ملاقات خواهند کرد؛ مردمی که از یک تمدن باستانی در یک بیابان آمده‌اند. آن‌ها یک نیروی مستقل در سومرو هستند و می‌توان آن‌ها را مزدور در نظر گرفت. بیابان سومرو همچنین حاوی گردبادهای وارونه‌ی منحصربه‌فرد و مناطق مخفی شامل آثار و دشمنان تمدن سقوط کرده‌ی باستان است. از طرفی یک ربات غول پیکر دیگر نیز در بیابان وجود دارد. ارتباط این دو ربات باید در بازی آشکار شود و فعلا مشخص نیست. با این حال، همه‌ی موارد فوق توسط چیزی مورد تهدید قرار می‌گیرد.

سومرو

داستان

تریلر منتشر شده نشان می‌دهد که دندرو آرکون، ارباب بزرگ روکادواتا (Rukkhadevata) که به طور مستقیم به درخت Irminsul متصل است، چند صد سال پیش در یک فاجعه ناپدید شده است. حکیمان در نهایت یک نسخه‌ی دوباره متولد شده از آرکون یعنی لرد کوسانالی (Kusanali) را پیدا کرده و او را به سومرو بازگردانده‌اند. از طرفی این تریلر همچنین فستیوالی به نام Sabzeruz و تولد دوباره‌ی آرکون را به تصویر می‌کشد؛ جایی که نیلو به عنوان شخصیتی که برای رفتن در مسیر هنر و رقص در کشوری که برای خرد ارزش زیادی قائل است، انتخاب شده است، رقص مهمی را اجرا می‌کند.

همچنین یک نیروی شرور در حال تلاش برای بازگرداندن خدایی ظاهر شیطانی است. فاتویی‌ها نیز در سومرو در حال ساختن چیزی ناشناخته هستند. در نهایت موضوع دیگری که در سومرو اتفاق می‌افتد، رویدادی به نام پژمردگی (Withering) است. مناطق پژمرده عاری از حیات به نظر می‌رسند و گفته شده که این پدیده از اعماق جهان سرچشمه می‌گیرد. رنجرها احتمالا برای مدتی طولانی در مناطق پژمرده نبرد خواهند کرد.

سومرو

شخصیت‌های قابل بازی

توانایی‌های تایناری (Tighnari) و کالی (Collei) به طور رسمی فاش نشده‌اند اما افشاگرانی قابل اعتماد، اطلاعاتی را منتشر کرده‌اند که در اینجا به طور کلی نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت. در اولین بنر منتشر شده از شخصیت‌های این آپدیت، تایناری و کالی در کنار جونگلی (Zhongli) مشاهده می‌شوند. دوری (Dori) نیز به در ادامه به همراه بازگشت گانیو (Ganyu) و کوکومی (Kokomi) اعلام شده است. در این میان گفتنی است که کالی را می‌توان به صورت رایگان از رویداد Graven Innocence دریافت کرد.

تایناری (Tighnari)

تایناری یک محقق جوان و مهربان، نگهبان جنگل و مربی کالی است. او با استفاده از دندرو انفجارهای عظیمی را ایجاد می‌کند و می‌تواند شش هسته‌ی دندرو را برای ردیابی دشمنان پرتاب کند.

کالی (Collei)

او یک رنجر جنگل است که زیر نظر تایناری آموزش می‌بیند. او کمانداری مشابه امبر است اما به جای پایرو از دندرو استفاده می‌کند. او از دندرو استفاده می‌کند تا با چیزی مانند بومرنگ به چندین دشمن آسیب بزند. کلی همچنین از آیتمی به نام Cuielen-Anbar بهره می‌برد که پس از انفجار، آسیبی با محوریت دندرو وارد می‌کند.

دوری (Dori)

دوری یک تاجر دوره گرد است که حتی از دایونا (Diona) هم کوتاه‌تر به نظر می‌رسد. او بیشتر به سمت کلاس ساپورت متمایل است و برای همراه خود بازیابی سلامتی، بازیابی انرژی و عنصر الکترو فراهم می‌کند.

گنشین ایمپکت

به ترتیب از سمت راست به چپ: تایناری، کالی و دوری.

رویدادها

در کنار موارد ذکر شده، رویدادها و چالش‌هایی فرعی نیز در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. در چالش عکس‌برداری بازیکنان می‌توانند از حیوانات جنگلی در سومرو عکس بگیرند و جایزه دریافت کند. باس جدیدی در قالب یک چالش در دسترس قرار می‌گیرد و بازیکنان در یک چالش خاص با محدودیت زمانی برای جمع‌آوری سکه‌های طلا در مناظر سومرو پرسه می‌زنند. دسته‌ای از ماموریت‌های فرعی نیز در قالب The Wonderful Fungi of Teyvat وجود خواهد داشت.

این رویدادها در کنار جوایز معمولی و منابع ارتقای شخصیت، شخصیت کالی را در اختیار شما قرار می‌دهند. از طرفی رویدادهای گنج‌یابی وجود دارد و بازیکنان به صندوق‌های مختلف دست پیدا خواهند کرد. در نهایت در چالش‌های Fayz Trials که برخلاف Lost Riches که در به‌روزرسانی‌های قبلی گنشین دیده‌ایم، جدید است، بازیکنان می‌توانند معجون مصرف کنند و با پیدا کردن نقاط ضعف دشمنان، آسیب زیادی به آن‌ها وارد کنند.

می‌توانید در ادامه تریلرهای منتشر شده از آپدیت ۳.۰ بازی گنشین ایمپکت را مشاهده کنید.

منبع: GameSpot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. پویا فربد

    همه چیز اوکی ولی ارکون؟ جونگلی؟ برادر من درستش ارکان و ژانگلی😐

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما