گوست ریکان بعدی در دست ساخت است؛ یوبی‌سافت بی‌خیال NFT می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Ghost Recon Breakpoint

چندی پیش اعلام شد که گوست رکان: بریک پوینت (Ghost Recon: Breakpoint) آخرین به روزرسانی خود را دریافت کرده است. این خبر تنها چند ماه بعد از آغاز آزمایش جدید یوبیسافت و ورود ان‌اف‌تی (NFT) به بازی منتشر شد. با اینحال استودیو پاریس این شرکت در حال کار روی گوست رکان بعدی است.

در بیانیه‌ی یوبیسافت نوشته شده:

آخرین محتوای ما در این چهار ماه اخیر برای بازی بریک پوینت به نام سرزمین مادری (Motherland) عرضه شد. در این بسته الحاقی محتوای بسیار زیادی علاوه بر آیتم‌های کوارتز (Quartz) به بریک پوینت اضافه شدند. ما همچنان تلاش خواهیم کرد که سرورهای این بازی را زنده نگه داریم. امیدواریم که شما تا الان از این بازی لذت برده باشید. همینطور اینکه همچنان می‌توانید به همراه دوستان خود به صورت کوآپ (Co-op) آن را تجربه کنید.

عنوان بعدی گوست ریکان دارای اسم رمزی پایان (Over) است. انویدیا نیز این موضوع را فاش کرد. این بازی حدود ۱ سال است که در حال ساخت بوده و امکان دارد در انتهای سال مالی ۲۰۲۳ عرضه شود. با اینحال یوبیسافت به جای اینکه در مورد این عنوان صحبت کند، بازی گوست ریکان فرانتلاین (Ghost Recon: Frontline) را معرفی کرد.

گوست رکان بریک پوینت

این بازی به صورت رایگان بوده و شباهت بسیاری با ندای وظیفه: وارزون (Call of Duty: Warzone) دارد. طرفداران از این موضوع اصلاً استقبال نکرده و نظرات منفی در مورد آن منتشر کردند. به همین دلیل این پروژه به طور کامل دچار تغییر شده و عرضه آن به زودی نخواهد بود.

در حال حاضر مجموعه گوست ریکان دچار مشکل شده است. بریک پوینت اصلاً مورد استقبال قرار نگرفت و به همین دلیل نتوانست انتظارات فروش را برآورده کند. یکی از دلایل عدم موفقیت این بازی مکانیسم دوام آوری جدید بازی بود. این مکانیسم باعث شد تا تجربه مبارزه در بریک پوینت افت زیادی داشته باشد. با اینحال استودیوی پاریس یوبیسافت تلاش زیادی کرد تا مشکلات این بازی را برطرف کند. با اینحال بریک پوینت نتوانست توجه افراد را به خود جلب کند.

نام گوست ریکان در دسامبر سال گذشته آسیب جدی دید. زمانی که یوبیسافت فعالیت خود را در زمینه بلاکچین (Blockchain) با کوارتز شروع کرد. این تکنولوژی از ان‌اف‌تی در بازی بریک پوینت استفاده می‌کرد. این حرکت یوبیسافت مخاطبان خاص خود را داشت با اینحال بسیاری از سازندگان با آن مشکل داشتند. در اصل بسیاری از افراد داخل استودیو نیز با این موضوع مشکل داشته و باور داشتند که اینکار ارزش بازی را از بین می‌برد.

مجموعه گوست رکان زمانی در اوج خود قرار داشت. با اینحال یوبیسافت با آزمایش و خطاهای بسیاری که روی آن انجام داد باعث شد افت بسیار زیادی پیدا کند. حال باید دید که در پروژه‌های آینده این شرکت می‌تواند اعتبار گوست ریکان را بازگرداند یا اینکه این مجموعه نیز به انتهای خود خواهد رسید.

منبع: Kotaku.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما