۱۰ ایده‌ی خلاقانه و جذاب برای کادو کردن هدیه

۳۰ شهریور ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
کادو کردن هدیه

بسیاری از افراد برای انتخاب کادو برای دوستان و عزیزان خود، وقت زیادی می‌گذارند اما به کادو کردن آن، زیاد توجهی نمی‌کنند. نحوه‌ی کادو کردن هدایایی که به دیگران می‌دهید، می‌تواند حرف‌های زیادی را غیرمستقیم به آن‌ها منتقل کند. با روش‌های خلاقانه می‌توانید هدایای خود را کادو کنید و لذت گرفتن هدیه را برای دوستان و عزیزان خود بیشتر کنید. در ادامه چند روش خلاقانه برای کادو کردن هدیه را ببینید و از آن‌ها ایده بگیرید. با دیجی‌کالا مگ همراه باشید.

چرا کادو کردن هدیه اهمیت دارد؟

هر هدیه‌ای که برای عزیزان خود بخرید، برای آن‌ها ارزشمند است و آن را دوست خواهند داشت؛ فرقی نمی‌کند که هدیه‌‌ای گران‌قیمت باشد یا ارزان. اما هر چقدر که بیشتر برای این هدیه وقت بگذارید و آن را به زیباترین شکل ممکن کادو کنید، به عزیزان خود نشان می‌دهید که چقدر برایتان اهمیت دارند.

کادو کردن هدیه اگر با شیوه‌های خلاقانه و زیبا باشد می‌تواند پیام‌های مخفی زیادی را به عزیزان شما منتقل کند. مثلا با کادو کردن هدیه‌ی خود با پارچه‌های زیبای مخصوص کادو می‌توانید اهمیت دادن به محیط زیست را به دوست خود نشان دهید. یا با قرار دادن یک عکس قدیمی روی کادو می‌توانید یک خاطره‌ی مشترک را به او یادآوری کنید.

بهترین روش برای کادو کردن هدیه چیست؟

در سال‌های دور و دوران بچگی ما، کاغذ کادوهای متنوعی وجود داشت که بعضی از آن‌ها براق و زرورقی بود. اکثر افراد برای هدیه دادن، این کاغذ کادوها را می‌خریدند و هدایا را در آن‌ها می‌پیچند و با روبان تزیین می‌کردند. اما امروزه با وجود اینکه تنوع کاغذرنگی‌ها و کاغذ کادوها بیشتر شده، افراد سعی می‌کنند با کمی خلاقیت، روش‌های جدیدی برای کادو کردن هدیه خود پیدا کنند.

بهترین روش برای کادو کردن هدیه این است که تا جای ممکن آن را ساده نگه دارید و گاهی چیزهای شخصی، مثلا یک عکس قدیمی، یک نقاشی مشترک یا یک پیام ویژه را با آن همراه کنید. یعنی یک ویژگی خاص به کادو بدهید که آن را از سایر کادوها متمایز کند و مخصوص خود شما دو نفر باشد.

ایده‌هایی خلاقانه برای کادو کردن هدیه

در ادامه این چند ایده‌ی خلاقانه را ببینید. دیدن آن‌ها کمک می‌کند تا خودتان هم به ایده‌های جدیدی برای کادو کردن هدیه برسید.

۱. اضافه کردن عکس یا محصولات چاپی

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

اگر دوست دارید چیزی به کادو اضافه کنید که دوستان و عزیزانتان را به فکر فرو ببرد، می‌توانید از عکس‌ها یا محصولات چاپی استفاده کنید. سری به دوربین و فایل‌های شخصی خود بزنید. چند عکس دو نفره که با گیرنده‌ی هدیه دارید پیدا کنید و یکی از آن‌ها را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید. عکس مورد نظر را در ابعاد کوچک چاپ کنید. این عکس را می‌توانید زیر نوار دور کادو بگذارید یا با چسب دوطرفه، روی آن بچسبانید.

اگر برای پیدا کردن عکس دو نفره مشکل دارید، می‌توانید هر عکس دیگری که می‌دانید عزیزانتان دوست دارند به کادوی آن‌ها اضافه کنید. مثلا عکس کوچکی از شهر زادگاهشان، از حیوان خانگی محبوبشان و… حتی می‌توانید محصولات چاپی روی کادو اضافه کنید. مثلا یه نقاشی را چاپ کنید و روی کادو بچسبانید.

برای این روش به وسایل زیر نیاز دارید:

 • کاغذ کادوی ساده
 • نخ‌های کنفی برای پیچیدن دور کادو
 • عکس چاپ شده

۲. از المان‌های طبیعی استفاده کنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

در مورد کادو کردن هدیه یکی از روش‌های جذابی که اخیرا زیاد رواج پیدا کرده، استفاده از المان‌های طبیعی است. برای این کادوها می‌توانید از طبیعت اطراف خود الهام بگیرید. برای کادو کردن باید از کاغذهایی با رنگ خنثی استفاد کنید. سپس می‌توانید المان‌های طبیعی مثلا گل خشک، برگ، صدف، کاج و… را به آن اضافه کنید. این چیزها را باید در گشت‌وگذارهای خود در دل طبیعت پیدا کنید و خریدنی نیستند. به همین دلیل هدیه‌ای که با این روش کادو شود، بسیار منحصربه‌فرد و جذاب خواهد بود و شبیه آن را جای دیگر نمی‌توانید پیدا کنید.

ابتدا باید مقداری کاغذ کادوی ساده یا کاغذ کرافت برای کادو پیچ کردن هدیه انتخاب کنید. کاغذ کرافت گزینه‌ی خوبی است چون می‌تواند یک پس‌زمینه‌ی کاملا خنثی ایجاد کند. حسن دیگر این کاغذها این است که ۱۰۰ درصد قابل بازیافت هستند. سپس می‌توانید برگ، شاخه، گل و هر چه دوست دارید از دل طبیعت پیدا کنید و روی آن بچسبانید و دور آن نخ بپیچید. این روش به قدری جذاب و چشم‌نواز است که باعث می‌شود دوستان و عزیزان شما دلشان نیاید تا کادوی هدیه‌ی خود را باز کنند.

وسایل لازم:

 • کاغذ کرافت
 • برگ، گل خشک و…
 • نخ کنفی برای پیچیدن کادو

۳. یادداشت بگذارید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

برای این روش می‌توانید از کارت‌های تبریک استفاده کنید یا خودتان یک کارت ساده طراحی کنید اما همیشه اضافه کردن یک دلنوشته و یادداشت به کادوها، باعث جذاب‌تر شدن آن‌ها می‌شود. این نوشته باید کوتاه و جذاب باشد یا اینکه یک خاطره‌ی شیرین دو نفره را به خاطر بیاورد. مطمئن باشید هر کلمه‌ای که می‌نویسید، لبخندی روی لب عزیزان‌تان می‌آورد. می‌توانید این ایده را با ایده‌ی اول ترکیب کنید و مثلا پشت عکس، یادداشت خود را بنویسید. این یکی از بهترین روش‌ها برای شخصی کردن کادوها است.

وسایل لازم:

 • کاغذ کادو
 • خودنویس یا خودکار برای نوشتن
 • یک کارت ساده یا عکس

۴. از کاغذ صرف نظر کنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

دنبال راهی می‌گردید تا بدون کاغذ کادو، هدایای خود را بسته‌بندی کنید؟

فکر خوبی است که از کاغذ کادو برای کادو کردن هدیه استفاده نکنید چون برخی از انواع کاغذکادوها قابل بازیافت نیستند. برای جایگزین کردن کاغذکادو، از خرازی یا فروشگاه لوازم کادویی، می‌توانید تکه‌های پارچه مخصوص کادو کردن تهیه کنید. این پارچه‌ها طرح‌های زیبایی دارند و بعدا می‌توان از آن‌ها بارها به عنوان پارچه برای کادو کردن هدیه یا دستمال در منزل استفاده کرد.

هدیه را وسط پارچه بگذارید و پارچه را با نخ‌های کنفی دور کادو بپیچید. این روش بسیار متفاوت و جذاب است و اخیرا پارچه‌های مخصوص این کار را راحت می‌توانید پیدا کنید که طرح‌های جذابی دارند. اگر خودتان دستی در کارهای هنری دارید، می‌توانید با چاپ دستی روی پارچه‌های ساده، پارچه‌های مخصوص کادو تهیه کنید.

وسایل لازم:

 • پارچه
 • نخ کنفی

۵. کادو را به دیوار بزنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

اگر کادوی شما انواع قاب یا تابلو است، می‌توانید آن را کادو کرده به دیوار بزنید تا اشتیاق عزیزان‌تان برای باز کردن کادو بیشتر شود. برای این منظور، تابلو یا قاب را با کاغذ کرافت بپوشانید و با روبان دور آن را تزیین کنید. برای اینکه قاب درست روی دیوار قرار بگیرد، بعدداز پیچیدن آن در کاغذ کرافت، قسمتی از قاب را که برای آویزان کردن به دیوار است، از کاغذ بیرون بگذارید. می‌توانید یک تگ هم به قسمت گره‌ی روبان اضافه کنید و تاریخ باز کردن کادو را به عزیزان خود اعلام کنید. مثلا روی آن بنویسید «تا عید نوروز بازش نکن!»

بعد از نصب کردن آن روی دیوار به عزیزان خود پیام بدهید و بگویید که کادویشان روی دیوار است و می‌توانند بعد از چه مدتی بازش کنند.

وسایل لازم:

 • کاغذ کرافت
 • روبان
 • تگ هدیه
 • قاب

۶. کادو را از جایی آویزان کنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

اگر کادوی شما این ویژگی را دارد که بتوانید آن را از جایی آویزان کنید، می‌توانید آن را به شکل یک وسیله‌ی تزیینی کادو کرده و آن را از درخت، دستگیره‌ی در یا هر جایی که جلوی دید فرد مورد نظر باشد، آویزان کنید. برای این منظور باید هدیه را طوری کادو کنید که یک آویز از جنس نخ کنفی یا روبان داشته باشد. برای کسانی که در تعطیلات کریسمس درخت کاج در خانه می‌گذارند و به همدیگر هدیه می‌دهند، آویزان کردن هدیه به درخت کریسمس هم ایده‌ی خوبی است.

وسایل لازم:

 • روبان یا نخ کنفی

۷. با زرق و برق کادو کنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

برای اینکه هدیه‌ی شما بدرخشد و ظاهری خیره‌کننده و شیک داشته باشد می‌توانید برای کادو کردن آن از کاغذکادوهای براق و متالیک استفاده کنید. برای تکمیل کردن هدیه، کافی است بعد از کادو پیچ کردن آن، با روبانی که رنگ متناسبی با رنگ کاغذ کادو دارد، دور آن نواری بپیچید و با یک پاپیون آن را گره کنید. این کاغذ کادوها رنگ‌های جذابی دارند مثلا طلایی و نقره‌ای. برای این نوع کاغذ کادوها لازم نیست چیز دیگری غیر از روبان اضافه کنید و زیبایی این کادوها در ساده بودن آن‌ها است. فقط در انتخاب رنگ روبان دقت کنید تا با کاغذ کادو تناسب داشته باشد.

این روش برای وقتی که زمان کمی برای کادو کردن هدیه دارید، مناسب است. پس سعی کنید همیشه یکی دو کاغذ کادوی متالیک در خانه داشته باشید.

وسایل لازم:

 • کاغذ کادوی متالیک و براق
 • روبان با رنگ متناسب
 • چسب‌های دوطرفه یا چسب نواری

۸. آن را ساده نگه دارید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

گاهی اوقات سادگی بهترین انتخاب است. بعضی از افراد عادت دارند که برای کادو کردن هدیه، از کاغذکادوهای شلوغ استفاده کنند، چند رنگ روبان دور آن بپیچند، به آن عکس و متن اضافه کنند و در مجموع کادویی شلوغ و پرزرق‌وبرق درست کنند. اما معمولا نتیجه‌ی کار زیاد شیک و جذاب نیست. سعی کنید برای کادو کردن هدیه از یک روش و ایده استفاده کنید. مثلا کادو پیچ کردن هدیه با یک کاغذ رنگی ساده و درست کردن یک پاپیون پارچه‌ای برای تزیین آن، کافی است.

اگر کادوهای ساده را دوست ندارید، می‌توانید کاغذ کادو را ساده انتخاب کنید ولی برای روبان یا پایپیون روی کادو، روبان‌های طرح‌دار را انتخاب کنید.

وسایل لازم:

 • کاغذ کادوی ساده
 • روبان یا پاپیون پارچه‌ای

۹. وسایل داخل خانه را بازیافت کنید

اگر کاغذ کادو یا چسب ندارید یا نمی‌خواهید برای خرید کاغذی که بازیافت نمی‌شود هزینه کنید، می‌توانید از چیزهایی که در خانه دارید برای کادو کردن هدیه استفاده کنید. تکه‌ای نخ کنفی، یک تکه پارچه‌ی زیبا، روبان‌های قدیمی، روسری‌های کوچک و… با این روش، هم در کادو کردن کمی خلاقیت به خرج می‌دهید و هم با بازیافت کردن وسایلی که در خانه دارید، به حفظ محیط زیست کمک می‌کنید.

معمولا تکه‌های پارچه در همه‌ی خانه‌ها پیدا می‌شود. حتی می‌توانید با بریدن نوارهای باریک پارچه‌ای، خودتان روبان درست کنید. می‌توانید هدیه‌ی خود را با کاغذهای سفید معمولی کادو کنید و روی آن را با کشیدن گل‌ها و طرح‌هایی با آبرنگ یا مدادرنگی، کاغذ ساده را به یک کاغذ کادوی زیبای دست‌ساز تبدیل کنید.

۱۰. تگ هدیه‌ی اختصاصی تهیه کنید

ایده های خلاقانه برای کادو کردن هدیه

یکی از چیزهایی که جدیدا به تزیینات کادوها اضافه شده، تگ‌های زیبای هدیه است. یک قطعه کارت کوچک که با یک بند به کادو وصل می‌شود و روی آن پیام‌های دلنشین یا اسم هدیه‌دهنده نوشته می‌شود. به جای این تگ‌های آماده می‌توانید خودتان با یک تکه مقوا، یک تگ شخصی و اختصاصی درست کنید.

روی این تگ پیامی که دوست دارید بنویسید و اسم خودتان و کسی که هدیه را دریافت می‌کند اضافه کنید. حتی می‌توانید تگ‌های قابل دانلود را از اینترنت دانلود کنید و آن‌ها را چاپ کنید. این تگ را می‌توانید به سلیقه‌ی خود تزیین کنید. مثلا با آبرنگ روی آن گل یا هر طرحی خواستید بکشید.

یکی از ویژگی‌هایی که باعث می‌شود هدیه‌ی شما خاص و بی‌نظیر باشد، نحوه‌ی کادو کردن آن است. هر چقدر این کادو کردن، شخصی‌تر باشد، حس خوبی به مخاطب می‌دهد. به جای خرید وسایل آماده و چسباندن آن‌ها به همدیگر سعی کنید چیزی از خاطرات، علاقه‌مندی‌ها، روزهایی که با هم گذرانده‌اید و… به کادوها اضافه کنید. به این ترتیب می‌توانید هدیه‌ای متفاوت داشته باشید که در عین سادگی، یادآور روزهای شیرین با هم بودن است.

منبع: Artifactuprising

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه