گاد آو وار بعدی نسخه‌ی PS4 هم خواهد داشت؛ بازی در ۲۰۲۲ عرضه می‌شود

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰ ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی God of War Ragnarok

همان‌طور که پیش‌بینی کرده بودیم، قسمت بعدی سری بازی‌های گاد آو وار در کنار پلی‌استیشن ۵، نسخه‌ای هم برای پلی‌استیشن ۴ خواهد داشت. این خبر را هرمن هولست، مدیر استودیوهای پلی‌استیشن رسما اعلام کرده است. عرضه‌ی بازی هم که برای سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده بود، به سال آینده‌ی میلادی موکول شده است.

مصاحبه‌ی جدید مدیر استودیوهای پلی‌استیشن، از وضعیت توسعه و انتشار بازی‌های آینده‌ی سونی اطلاعاتی تازه در اختیارمان گذاشته است. هرمن هولست مصاحبه‌ای در پادکست رسمی پلی‌استیشن داشته و در آن از برنامه‌های استودیوهای سونی صحبت کرده است.

کاملا واضح بود که گاد آو وار قرار نیست در سال جاری میلادی عرضه شود. هیچ چیز از بازی ندیده‌ایم و حتی اسم آن را هم نمی‌دانیم. هولست درباره‌ی انتشار بازی‌های آینده‌ی پلی‌استیشن گفته است: «توسعه‌ی گاد آو وار کمی بعد از هورایزن فوربیدن وست شروع شد. بنابراین تصمیم گرفتیم زمان عرضه‌ی بازی را عقب بیاندازیم و به سال آینده موکول کنیم. با این حرکت می‌خواهیم مطمئن شویم که استودیوی سانتا مونیکا یک گاد آو وار شگفت‌انگیز ارائه خواهد داد؛ یک بازی که همه می‌خواهیم تجربه‌اش کنیم.»

بازی God of War Ragnarok

هیچ اطلاعاتی از بازی در دسترس نیست، جز اینکه آخرالزمان در راه است.

دلیل اصلی به عقب انداختن تاریخ عرضه‌ی بازی، اطمینان پیدا کردن از سلامت اعضای تیم بازی‌سازی عنوان شده است؛ موضوعی که در طول یک سال گذشته زیاد از آن شنیده‌ایم و می‌توانید انتظار داشته باشیم تا در آینده هم باز این دلیل را از شرکت‌های مختلف بشنویم.

در ادامه، هرمن هولست به عرضه‌ی گاد آو وار بعدی نه‌تنها روی پلی‌استیشن ۵ و بلکه روی پلی‌استیشن ۴ هم اشاره می‌کند. هولست می‌گوید که در حال حاضر باید از مخاطب ۱۱۰ میلیونی پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی کرد و به همین دلیل، برخی از بازی‌های فعلی را برای پلی‌استیشن ۴ هم عرضه خواهند کرد؛ بازی‌هایی مثل هورایزن فوربیدن وست، گرن توریسمو ۷ و همچنین گاد آو وار بعدی.

مدیر استودیوهای پلی‌استیشن می‌گوید که در حال حاضر باید از مخاطب ۱۱۰ میلیونی پلی‌استیشن ۴ پشتیبانی کنند.

سونی حرفی از این موضوع نزده است، ولی با اطمینان می‌توان گفت که چه توسعه‌ی هورایزن فوربیدن وست و چه توسعه‌ی گاد آو وار بعدی، به‌عنوان بازی‌های پلی‌استیشن ۴ و دقیقا با پایان ساخت قسمت‌های قبلی‌اشان آغاز شده است. با آماده سازی و نهایی شدن سخت‌افزار نهایی کنسول نسل جدید سونی، مطمئنا این تصمیم اتخاذ شده است تا بازی‌ها را با کیفیتی بالاتر و به‌عنوان بازی پلی‌استیشن ۵ معرفی کنند؛ در حالی که از عرضه‌ی آن روی پلی‌استیشن ۴ مطمئن بوده‌اند.

چند ماه پیش هم مقاله‌ای درباره‌ی انتظاراتمان از گاد آو وار نوشته بودیم و در آن، مشخصا به این نکته اشاره کردیم که از نظر منطقی و با احتساب وضعیت فعلی پلی‌استیشن ۵، عرضه‌ی یک گاد آو وار انحصاری برای این کنسول معنایی ندارد و چه بسا که می‌توان مطمئن بود همه چیز این بازی بر پایه‌ی قسمت قبل و با در نظر گرفتن امکان اجرای آن روی سخت‌افزار پلی‌استیشن ۴ طراحی شده‌اند.

صد البته که مثل آنچه با اسپایدرمن: مایلز مورالس و دموی اخیر هورایزن فوربیدن وست دیدیم، می‌توانیم با اطمینان بگوییم که گاد آو وار بعدی روی پلی‌استیشن ۵ گرافیکی بارها بهتر از نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ خواهد داشت. در واقع، کسانی که پلی‌استیشن ۵ دارند بازی را با گرافیکی بالاتر تجربه خواهند کرد و از طرف دیگر هم طرفداران بازی روی پلی‌استیشن ۴، توانایی تجربه‌ی دنباله‌ی گاد آو وار را خواهند داشت.

هیچ اطلاعاتی از گاد آو وار بعدی منتشر نشده است. نه چیزی از داستان، نه چیزی از گیم‌پلی و نه حتی نام نهایی آن را می‌دانیم. امیدواریم که هفته‌های آینده و رویدادهای تابستانی مختلفی که برای رونمایی و صحبت از بازی‌ها در نظر می‌گیرند، شامل یک برنامه از سوی سونی هم باشد و گاد آو وار بعدی هم در آن جای بگیرد.

منبع: وبلاگ پلی‌استیشن

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar مهرداد

    دمشون گرم حداقل تا اخر ازps4حمایت کردن

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه