گوگل عینک واقعیت افزوده‌‌ی خود را معرفی کرد

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۴:۴۸ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان گوگل که شب گذشته برگزار شد، میزبان محصولات جدید و جالبی از سوی غول فناوری بود. یکی از این محصولات که این شرکت با معرفی آن کاربران بسیاری را سوپرایز کرد، عینک واقعیت افزوده‌ی گوگل بود. این عینک یک قابلیت بسیار جالب و کاربردی دارد که قادر است عبارت‌های مقابل دید کاربر را به صورت آنی ترجمه کند. در حالی که بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری بخش اعظم کار خود را به طراحی و ساخت عینک‌های واقعیت افزوده اختصاص داده‌اند، اما هیچ یک از آن‌ها موفق نشده که عینکی بسازد که قابلیت به این مهمی را برای کاربرانش به ارمغان بیاورد و کاربران نیز بتوانند بدون فکر کردن به دغدغه‌های امنیتی از آن‌ها استفاده کنند. بنابراین به نظر می‌رسد که ترجمه‌ی آنی صحبت‌های کاربران، آن هم تنها با استفاده از یک عینک هوشمند می‌تواند نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کند.

متاسفانه گوگل هیچ جزئیاتی را در مورد عینک واقعیت افزوده‌ی خود در این رویداد منتشر نکرده و فقط ویدیویی از عملکرد آن را به نمایش گذاشت. در ویدیوی مذکور، کاربران می‌توانستند به واسطه‌ی عینک هوشمند گوگل ترجمه‌ی آنچه کاربر مقابل به زبانی دیگر می‌گوید را مشاهده کنند. بدیهی است ایده‌ای که در این ویدیو به کاربران نشان داده شد، آینده‌ی هیجان‌انگیز حوزه واقعیت افزوده را به معرض نمایش گذاشت. گوگل می‌گوید قابلیت واقعیت افزوده می‌تواند درهای جدیدی در حوزه‌ی ارتباطات افراد با هم باز کند.

در این ویدیو همچنین یکی از مدیران شرکت گوگل به کاربری که در حال استفاده از این عینک هوشمند است می‌گوید: «تو باید حرف‌هایی که من می‌گویم را به‌صورت همزمان مشاهده کنی، درست چیزی شبیه زیرنویس اما در دنیای واقعی.» سپس تصویری از آن‌چه کاربر در پشت عینک خواهد دید برای سایرین به نمایش درآمد. تصویر منتشر شده گویای این قضیه است که صحبت‌های شخص مقابل به‌صورت آنی و هم‌زمان ترجمه می‌شود. مدیرعامل شرکت در این رابطه گفت: «در مسیر پیش‌رو، مرزهای پردازش کامپیوتری جدیدی را می‌بینیم که یکی از این مرزهای جالب و هیجان‌انگیز، بخش واقعیت افزوده است. ما در شرکت گوگل سرمایه‌گذاری‌های زیادی در این حوزه داشته‌ایم و قصد داریم تا در آینده‌ی نزدیک آن را با سایر بخش‌های این شرکت ادغام کنیم.»

باید دید ایده‌ی این عینک هوشمند می‌تواند به محصول واقعی تبدیل شود یا نه. احتمالاً در روزهای آتی اخبار بیشتری در این مورد منتشر می‌شود.

منبع: TheVerge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما