گوگل اکانت ۱۵۰ میلیون کاربر را تا آخر ۲۰۲۱ به اجبار امن‌تر می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

گوگل معتقد است فعال کردن تمهیدات‌ امنیتی به طور پیش‌فرض بهترین راه برای حفظ امنیت کاربران است. در ماه می امسال شرکت گوگل اعلام کرد که قصد دارد احراز هویت دو مرحله‌ای را به طور پیش‌فرض برای کاربران فعال کند. این غول جست‌وجو به‌تازگی با انتشار یک پست بار دیگر تأیید کرده که ۱۵۰ میلیون کاربر را با احراز هویت دو مرحله‌ای و به شکل خودکار تا آخر سال ثبت نام می‌کند.

با این حال، گوگل می‌گوید تنها از حساب‌هایی که مکانیزم‌های پشتیبانی مناسب برای احراز هویت دو مرحله‌ای دارند، ثبت نام به‌عمل می‌آورد. این شرکت در تلاش برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری، از دو میلیون کاربر یوتیوب می‌خواهد تا احراز هویت دو مرحله‌ای را فعال کنند تا بتوانند از اول نوامبر به نرم‌افزار استودیو دسترسی پیدا کنند.

گوگل

گوگل برای ایجاد یکپارچگی بیشتر در ورود به سیستم، قابلیت تکمیل خودکار گذرواژه‌های ذخیره شده در سایر برنامه‌ها را به مدیریت گذرواژه‌های مرورگر کروم در iOS اضافه می‌کند. کاربران iOS همچنین به‌زودی قادر خواهند بود برای هر برنامه‌ای رمزعبور مطمئنی همانند قابلیت تکمیل خودکار گوگل در دیوایس‌های اندرویدی ایجاد کنند. این شرکت یک ویژگی جدید به برنامه‌ی خود اضافه می‌کند که کاربران می‌توانند به رمز‌های عبور ذخیره شده خود در مدیریت گذرواژه‌ها به راحتی دسترسی پیدا کنند.

گوگل همچنین می‌گوید که در سال جاری با سازمان‌هایی همکاری کرده تا گذرواژه‌های امنیتی رایگان را در دسترس بیش از ۱۰ هزار کاربر قرار دهند.

در آینده ممکن است برای احراز هویت شاهد پلتفرم‌هایی نظیر وان‌تب و یا رابط‌های برنامه‌نویسی کاربردی مانند گوگل آیدنتیتی سرویس باشیم. سرویس‌های جدید احراز هویت به جای گذرواژه‌ها از نشانه‌های امن برای ورود کاربران به وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها استفاده می کنند. علاوه بر تجربه راحت‌تر، آن‌ها همچنین کاربران را از تهدیداتی نظیر دزدی کلیک (Clickjacking)، ردیابی پیکسل (pixel tracking) و غیره محافظت می‌کنند.

منبع: androidcentralبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما