Google Maps ارسال مسیر از کامپیوتر به موبایل را آسان‌تر می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

در گذشته اگر می‌خواستید در Google Maps مسیری را از روی کامپیوتر به دستگاه موبایل خود بفرستید یا باید همان مسیر را دوباره روی نقشه‌ی دستگاه باز می‌کردید یا روند غیر مستقیم‌تری را برای فرستادن مسیر به دستگاه طی می‌کردید؛ به این ترتیب که در نوار جست و جوی گوگل عبارت send directions را جست و جو می‌کردید، سپس نقشه‌ی کوچکی باز می‌شد و از آنجا می‌توانستید مکان و مسیر مورد نظر را به دستگاه اندوریدی بفرستید.

بالاخره گوگل نیاز مبرم میلیون‌ها کاربر Google Maps را پاسخ داده و گزینه‌ی ‘Send to device’ را به نقشه‌ اضافه کرد.

اما اکنون گوگل گزینه‌ای به نقشه‌ی دسکتاپ اضافه کرده که این روند را آسان‌تر می‌سازد. مدت‌ها بود که بسیاری از کاربران نقشه‌ی گوگل منتظر چنین ویژگی‌ای بودند، چرا که نیاز به فرستادن مسیر از روی کامپیوتر به گوشی یا تبلت اغلب اوقات پیش می‌آید.

 google-map

هنگامی که در نسخه‌ی دسکتاپ نقشه‌ی گوگل روی مکانی کلیک می‌کنید گزینه‌ی “Send to device” ظاهر می‌شود. با کلیک کردن بر این گزینه و انتخاب دستگاه خود، مکان مورد نظر شما و مسیر منتهی به آن روی گوشی یا تبلت شما باز می‌شود، البته مشروط به این که شما از قبل Google Maps را به دستگاه خود لینک کرده باشید. با این حساب دیگر نیازی نیست یک کار را دو بار انجام دهید. این بهینه‌سازی در نسخه‌ی جدید نقشه‌ی گوگل (۹.۱۱.۰) انجام شده، بنابراین برای استفاده از آن باید برنامه‌ی اندرویدی نقشه‌ی گوگل را به‌روزرسانی کنید.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما