ویجت جدید گوگل مپ شما را از ترافیک اطرافتان مطلع می‌کند

۱ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ویجت ترافیک نقشه گوگل

گوگل اخیرا لیستی از ۵ ویجت محبوب خود را برای اندروید منتشر و در این بین به عرضه‌ی یک ویجت جدید به اپلیکیشن نقشه برای نمایش شدت ترافیک اطراف نیز اشاره کرد. ویجتی که در روزهای شلوغ، خیلی زود شما را متقاعد می‌کند که در خانه بمانید.

با اعلام گوگل، ظاهرا ویجت جدیدی قرار است به‌زودی به اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل اضافه شود که به کاربران اجازه می‌دهد از شدت ترافیک اطراف شهر خود آگاه شوند. البته قرار بود این قابلیت طی هفته‌های آتی برای کاربران عرضه شود اما به نظر می‌رسد اکنون یک سری از افراد توانسته‌اند آن را دریافت و تجربه کنند.

اینطور که گفته می‌شود، ظاهرا این ویجت ۲×۳ به صورت زنده، موقعیت مکانی شما را تحت نظر می‌گیرد و در صفحه‌ی هوم، وضعیت ترافیک شهرتان را به نمایش می‌گذارد. همچنین امکان زوم کردن یا کوچک‌کردن صفحه هم فراهم است تا بتوانید ترافیک شهرهای اطراف را هم به خوبی مشاهده کنید. جالب است بدانید این قابلیت در ابتدا در اکتبر سال ۲۰۲۱ برای یک سری از کاربران به نمایش درآمد اما مدت زمان زیادی است که توسط گوگل در دست توسعه قرار دارد.

با این ویجت جدید، کاربران می‌توانند به هفت روش مختلف از طریق صفحه‌ی هوم با اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل تعامل داشته باشند که به شخصه نمایش شدت ترافیک را کاربردی‌ترین آن می‌دانم چرا که این روزها شمار مسافرت‌ها افزایش پیدا کرده و کاربران نیاز دارند بدانند در اطراف شهرشان چه می‌گذرد و آیا می‌توانند به بیرون از خانه بروند یا خیر.

جالب است بدانید این نخستین باری نیست که گوگل ویجتی را برای نمایش ترافیک به نقشه‌ی خود اضافه می‌کند. یک بار در اکتبر سال ۲۰۱۶ هم چنین قابلیتی به گوگل مپس اضافه شده بود که البته به‌جای نمایش زنده‌ی وضعیت، به عنوان یک کلید میان‌بر عمل می‌کرد که کاربر با لمس آن، به بخش‌های شلوغ و پرترافیک روی نقشه هدایت می‌شد.

در ادامه به روش فعال‌سازی ویجت نمایش زنده‌ی ترافیک در نقشه‌ی گوگل خواهیم پرداخت اما توجه داشته باشید این قابلیت چون به صورت زنده وضعیت را بروزرسانی می‌کند، مصرف انرژی را در گوشی به شدت افزایش می‌دهد. بنابراین پیشنهاد می‌شود فقط در زمان‌هایی که نیاز دارید آن را فعال کنید. برای فعال‌سازی این قابلیت جدید و کاربردی، مراحل زیر را دنبال کنید.

  • روی هر فضای خالی روی صفحه‌ی هوم گوشی ضربه زده و نگه دارید تا گزینه‌های شخصی‌سازی صفحه به نمایش در بیایند.
  • صفحه‌ی ویجت‌ها را انتخاب کرده و آنقدر اسکرول کنید تا بتوانید ویجت‌های مربوط به گوگل مپ را مشاهده کنید.
  • روی ویجت Nearby traffic ضربه زده و آن را در محل مورد نظر خود روی صفحه‌ی هوم قرار دهید.
  • یک پیام به احتمال زیاد به نمایش در می‌آید که از شما می‌خواهد به این ویجت اجازه دهید در پس‌زمینه، به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشد چرا که این ویجت نیاز دارد موقعیت مکانی شما را به صورت لحظه‌ای رصد کند.
  • کافی است وارد تنظیمات شده و در بخش اطلاعات مربوط به اپلیکیشن نقشه‌ی گوگل، روی گزینه‌ی Location یا همان موقعیت مکانی ضربه بزنید.
  • روی گزینه‌ی Allow all the time ضربه بزنید.
  • بعد از انجام این مراحل، ویجت نمایش ترافیک نقشه گوگل برای شما در صفحه‌ی هوم به نمایش گذاشته می‌شود.

شما همچنین می‌توانید تصاویر مربوط به مراحل فعال‌سازی این ویجت را هم در زیر مشاهده کنید که روی گوشی سامسونگ صورت گرفته است.

ویجت ترافیک نقشه‌ی گوگل
ویجت ترافیک نقشه‌ی گوگل
ویجت ترافیک نقشه‌ی گوگل
ویجت ترافیک نقشه‌ی گوگل

همانطور که در ابتدا هم گفته شد، فعلا این قابلیت دارد برای کاربران مختلف عرضه می‌شود و در نتیجه شاید روی یک سری از گوشی‌ها هنوز عرضه نشده باشد. در گوشی‌های سری گلکسی S22 بعد از آپدیت نقشه به نسخه‌ی v11.35.1، این قابلیت به نمایش در آمد اما روی یک سری از گوشی‌های دیگر علی‌رغم نصب همین نسخه، چیزی اضافه نشده است. بنابراین پیشنهاد می‌شود فعلا منتظر بمانید تا ببینیم گوگل چه توضیحی در این رابطه منتشر می‌کند.

منبع: Android Police

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه