گوگل اکنون به شما می‌گوید چه زمانی نباید به نتایج جست‌و‌جوی آن اعتماد کنید

۲ مرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
جست‌و‌جوی گوگل

گوگل به‌تازگی قابلیت جدیدی را به موتور جست‌و‌جوی خود اضافه کرد که به کمک آن می‌توانید مطلع شوید چه زمانی نتایجی که به نمایش در می‌آیند قابل اعتماد نیستند و نباید آن‌ها را به طور حتم باور کرد.

این روزها بازار شایعه‌ها در رابطه با همه چیز داغ است. در واقع اگر بخواهیم کمی واقع‌بین هم باشیم، خبرهای دروغ زیادی برای جلب توجه منتشر می‌شوند که تشخیص آن‌ها از خبرهای حقیقی بسیار مشکل است؛ به‌خصوص برای آن دسته از افرادی که اطلاعات زیادی از یک بخش خاص ندارند و در حقیقت یک کاربر معمولی به حساب می‌آیند.

موتور جست‌و‌جوی گوگل به‌تازگی قابلیت جدیدی را دریافت کرده که به شما کمک می‌کند این خبرها را از واقعیت تشخیص دهید. طبق گفته‌های گوگل، دریافت اطلاعات به موقع و مطمئن این روزها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و هنگامی هم که کاربران در رابطه با مطلبی در فضای مجازی، از دوستان یا شبکه‌های اجتماعی می‌شوند، تمایل پیدا می‌کنند برای کسب اطلاعات بیشتر هم که شده از طریق جست‌و‌جو در گوگل اطلاعات بیشتری در رابطه با آن پیدا کنند. اینجاست که ممکن است برخی افراد سودجو، اطلاعات نادرست و دروغ را به خورد مردم بدهند، بدون اینکه کسی متوجه این موضوع شود.

گوگل اعلام کرد: «قابلیت جست‌و‌جوی گوگل یا همان Google Search همیشه با بهترین و کاربردی‌ترین نتایجی که می‌تواند فراهم کند کنارتان حضور خواهد داشت اما گاهی اوقات اطلاعات موثق و قابل اعتمادی که به دنبال آن هستید هنوز در بستر اینترنت منتشر نشده‌اند. این موضوع به‌خصوص در رابطه با خبرهای دست اول یا موضوعات داغ که اطلاعات پیرامون آن‌ها در دوره‌های ابتدایی انتشار ممکن است کاملا دروغ باشند صدق می‌کند.

جست‌و‌جوی گوگل

برای مقابله با چنین اتفاقاتی، گوگل می‌گوید قادر است متوجه این موضوع بشود که چه زمانی یک موضوع به سرعت در حال انتشار است در حالی که هنوز وب‌سایت‌های زیادی آن را بررسی نکرده‌اند. در این حالت، گوگل بعد از یافتن نتایج مربوط به جست‌و‌جوی شما، پیغامی را برایتان به نمایش در می‌آورد با این مضمون که اطلاعاتی را که در ادامه می‌خوانید ممکن است درست نباشند و دائما در حال تغییر هستند. بنابراین بهتر است بعدا در این رابطه جست‌و‌جو کنید تا نتایج قابل اعتمادتری بدست بیاید.

سال گذشته بود که گوگل یک قابلیت دیگر به Google Search اضافه کرد برای زمانی که نتوانست نتایجی را مطابق خواسته‌ی کاربر به نمایش در بیاورد. به‌تازگی هم شاهد اضافه شدن بخش جدیدی تحت عنوان «About This Result» هستیم که اجازه می‌دهد کاربران در رابطه با منابعی که برای انتشار موضوع انتخابی وجود دارند اطلاعات بیشتری کسب کنند تا بدین ترتیب بتوانند راحت‌تر تصمیم بگیرند آیا می‌توان به پاسخی که دریافت کردند اعتماد داشت یا خیر.

طبق گفته‌های گوگل، هدف از انجام این کارها این است که فضای بیشتری پیرامون یک موضوع و نتیجه‌ی جست‌و‌جوی کاربران برایشان فراهم شود تا بتوانند با خیال آسوده‌تری اطلاعات لازم را سنجیده و باور کنند. این قابلیت در ابتدا برای کاربران انگلستان و آمریکا و سپس طی ماه‌های آینده برای سایر مناطق هم در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: PhoneArena

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۵ دیدگاه
 1. Avatar Haji

  حالا چرا میخوان اینترنت رو قطع کنند بعد از قطعی. برق این دیگه نوبره

 2. Avatar حمید

  شما ناراحتی چرا داری استفاده میکنی ی ۱۱۰۰ دست بگیر

 3. Avatar جواد

  همین قابلیت تووی ایران میشه اینکه فضای مجازی اخبار دروغ داخلش هست، باید بسته بشه!

  1. Avatar علی

   به همین دروغش هم راضی ایم میخوان سراسر اینترنت رو تو ایران عزیز قطع کنند

  2. Avatar حمید

   صدا سیما راست میگه و روزنامه‌ها ایران حتمن .شما ناراحتی چرا داری ازش استفاده میکنی برو ۱۱۰۰ دست بگیر

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه