بسیاری از قابلیت‌های دوربین گوگل پیکسل ۶ و ۶ پرو لو رفت

۲ مهر ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۹ ۳ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
دوربین پیکسل 6

طی چند هفته‌ی گذشته سایت XDA-Developers به نقل از یک منبع ناشناس که ادعا می‌کند به پیکسل ۶ پرو دسترسی دارد، اطلاعات مختلفی از این گوشی را منتشر کرده است. روز گذشته همین منبع جزئیات مختلفی از مشخصات و ویژگی‌های دوربین این گوشی را فاش کرد و کارشناسان این سایت هم با بررسی کدهای مربوط به این گوشی‌ها، بخشی از ویژگی‌های دوربین‌ها را پیدا کرده‌اند. با وجود اینکه سایت XDA منبع معتبری محسوب می‌شود، اما در نهایت این اطلاعات غیر رسمی هستند و شاید برخی از جزئیات درست نباشند.

گوگل پیکسل ۶ از دوربین اصلی ۵۰ مگاپیکسلی ساخت سامسونگ، اولترا واید ۱۲ مگاپیکسلی ساخت سونی و دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی بهره می‌برد. دوربین اصلی و اولترا واید مدل پرو هم مشابه مدل استاندارد هستند ولی در کنار آن‌ها دوربین تله‌فوتو ۴۸ مگاپیکسلی با زوم ۴ برابری تعبیه شده است. دوربین سلفی هم مبتنی بر سنسور ۱۲ مگاپیکسلی ساخت سونی است.

دوربین پیکسل 6

همان طور که می‌بینید، دوربین سلفی این دو گوشی با یکدیگر تفاوت دارند و مدل استاندارد از دوربین سلفی مبتنی بر لنز واید بهره می‌برد ولی گوگل برای دوربین سلفی مدل پرو از لنز اولترا واید استفاده کرده است. مهم‌ترین ویژگی‌های فاش شده از دوربین این گوشی‌ها هم از قرار زیر است؛

  • کیفیت ضبط دوربین؛ دوربین اصلی سری پیکسل ۶ می‌تواند ویدیوهای ۴K با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه ضبط کند. با این حال دوربین‌های واید و تله‌فوتو قادر به ضبط ویدیوهای ۴K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه هستند.
  • ضبط یکپارچه؛ اگر هر سه دوربین را برای ضبط ۴K با سرعت ۳۰ فریم در ثانیه تنظیم کنید، حین فیلم‌برداری بدون توقف ضبط می‌توانید از دوربین‌های مختلف استفاده کنید.
  • زوم: در حالت ۴K60 و ۱۰۸۰p60 می‌توانید از حداکثر زوم ۷ برابری استفاده کنید. در حالت ۴K30 و ۱۰۸۰p30 هم حداکثر زوم به ۲۰ برابر می‌رسد.
  • وایت بالانس دستی؛ به نظر می‌رسد در گوشی‌های جدید برای تنظیم وایت بالانس (تراز سفیدی) به امکانات بیشتری دسترسی دارید.
  • حذف اشیاء از تصاویر؛ گویا گوگل برنامه‌های خود را برای حذف اشیاء از تصاویر احیا کرده است. مدت‌ها قبل قرار بود این ویژگی به گوگل فوتوز اضافه شود و شاید به‌عنوان ویژگی اختصاصی پیکسل ۶ معرفی شود.
  • واضح کردن چهره در تصاویر؛ یکی از ویژگی‌های قابل توجه سری پیکسل ۶ امکان واضح کردن چهره‌هایی است که خارج از فوکوس دوربین ثبت شده‌اند.
  • میکروفون بلوتوثی؛ احتمالا حین فیلم‌برداری با گوشی‌های پیکسل ۶ می‌توانید از میکروفون بلوتوثی استفاده کنید اما احتمال ارائه نشدن این مشخصه هم وجود دارد.

گوگل هنوز تاریخ معرفی این گوشی‌ها را به طور رسمی اعلام نکرده ولی بر اساس شایعه‌های منتشر شده، طی چند هفته‌ی آینده شاهد معرفی این گوشی‌ها خواهیم بود.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما