گوگل مشکل تماس تصادفی پیکسل ۶ را با یک به‌روزرسانی حل کرد

۲۴ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

گوشی‌های هوشمند گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو که به‌تازگی معرفی شده‌اند، پیشرفته‌ترین گوشی‌هایی هستند که از غول فناوری یعنی گوگل عرضه می‌شوند. اما مشابه مدل‌های قبلی، این گوشی‌ها هم مشکلات زیادی دارند که از آن جمله می‌توان به تماس تصادفی پیکسل ۶ با مخاطبین در نیمه‌های شب اشاره کرد. بعدا مشخص شد که علت این مشکل ویژگی تشخیص کلمه‌ی دستیار صوتی گوگل بوده که با خاموش کردن این ویژگی مشکل به صورت موقتی برطرف می‌شد. غول موتور جست‌وجو به‌سرعت این مشکل را تأیید کرد و اکنون با انتشار به‌روزرسانی برای اپلیکیشن گوگل که در گوگل پلی دیده می‌شود، این مشکل را به‌طور کامل رفع کرده است.

با اعلام یکی از مدیران پیکسل، آخرین و جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن گوگل باید مشکل را برطرف کند. به گفته‌ی وی، این به‌روزرسانی در گوگل پلی در دسترس کاربران قرار گرفته است. اگر ویژگی تشخیص کلمه کلیدی «Hey Google» را غیرفعال کرده‌اید، اکنون می‌توانید دوباره آن را فعال کنید. بنابراین اگر از کاربران گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو هستید، باید در اسرع وقت اپلیکیشن گوگل را به‌روزرسانی کنید تا مشکل تماس تصادفی با مخاطبین شما حل شود.

برای کسانی که از این داستان مطلع نیستند باید بگوییم که حدود یک هفته‌ی پیش، برخی از کاربران این گوشی‌ها در ردیت گزارش دادند که گوگل پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو در اقدامی عجیب و به‌‌صورت کاملا اتفاقی با لیست مخاطبین و بدون اطلاع آن‌ها تماس می‌گیرند. این اتفاق گاهی اوقات در نیمه‌ شب‌ها هم گزارش شده است. بسیاری از کاربران در ردیت معتقد بودند که مشکل از دستیار صوتی گوگل است، چون آن‌ها در بخش سابقه‌ی دستیار صوتی تماس‌هایی را مشاهده کردند که خودشان اصلا خبر نداشتند.

دستیار صوتی گوگل حتی زمانی که در پس‌زمینه هیچ صحبتی وجود نداشته، احتمالا آن را با دستور صوتی اشتباه گرفته و در زمان‌های مختلف تماس‌های متعددی را با مخاطبینشان برقرار کرده است. جدیدترین پرچم‌داران گوگل یعنی پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از قابلیت‌های بسیار خوبی بهره می‌برند، اما از زمان عرضه‌ی آن‌ها مشکلات زیادی از سوی کاربران درباره‌ی این گوشی‌ها گزارش شده است.

به‌عنوان نمونه، در بخش اسکنر اثر انگشت این گوشی‌ها، مشکلات زیادی از طرف کاربران به گوش می‌رسد. بسیاری از کاربران این گوشی‌ها اعلام کرده‌اند که به‌راحتی نمی‌توانند قفل گوشی خود را با استفاده از اسکنر اثر انگشت باز کنند. گوگل سرانجام به این شکایات پاسخ داد و در حالی که توضیحاتی را درباره‌ی اسکنر اثر انگشت پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو ارائه کرد، نتوانست راه‌حل مناسبی را برای این مشکل بیان کند. گوگل پاسخ خود را درباره‌ی این مشکل و در یک پست توییتری به وجود «الگوریتم‌های پیشرفته‌ی امنیتی» که اسکنر اثر انگشت پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو از آن استفاده می‌کنند، ارتباط داد.

همچنین کاربران این گوشی‌ها از وجود مشکل در صفحه‌نمایش همیشه روشن یا «always on display» هم خبر داده‌اند. برخی از کاربران پیکسل ۶ مشکل عجیبی را گزارش کرده‌اند که بر اساس آن، آیکون اثر انگشت در گوشی‌هایشان هنگام فعال بودن حالت «always on display» ناپدید می‌شود. به‌تازگی گروهی از کاربران گوگل پیکسل ۶ پرو مشکل سوسو زدن نمایشگر این گوشی را گزارش کرده‌اند.

 مشکل گوگل پیکسل 6

گوگل اعلام کرده که کاربران این گوشی‌ها بعد از خاموش کردن گوشی در صورت فشار مختصر به دکمه‌ی پاور، در حدی که گوشی روشن نشود، احتمالا با مشکل سوسو زدن نمایشگر مواجه می‌شوند. سخنگوی گوگل اعلام کرده که منشأ این مشکل سخت‌افزاری نیست و به همین خاطر قرار است ماه آینده یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای آن منتشر شود.

در جدیدترین گزارش‌ها هم مشخص شده که اگر شارژ باتری این گوشی‌ها به ۰ برسد، حسگر اثرانگشت آن کاملا از کار می‌افتد و کاربر دیگر نمی‌تواند با استفاده از آن وارد گوشی شود. حتی امکان ثبت اثرانگشت دیگر هم وجود ندارد و این کاملا عجیب است. این مشکل اما فقط توسط یک کاربر هم گزارش نشده بلکه تعداد زیادی از آن‌ها در ردیت چنین باگی را تجربه کرده‌اند و حتی در وب‌سایت issuetracker هم از خرابی حسگر اثرانگشت پیکسل ۶ و ۶ پرو به‌عنوان یک مشکل جدی یاد می‌شود.

منبع: gizmochina

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه