پیکسل ۶ و ۶ پرو فقط ۳ سال نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت می‌کنند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آپدیت پیکسل

مدتی قبل افشاگران و برخی سایت‌ها اعلام کردند که گوشی‌های سری پیکسل ۶ از ۵ سال آپدیت بهره‌مند خواهند شد. اما بعد از رونمایی از این گوشی‌ها، مشخص شده که گوگل فقط ۳ سال آپدیت اصلی اندروید را برای این گوشی‌ها تضمین کرده و این ۵ سال مربوط به آپدیت‌های امنیتی است. البته این یعنی گوشی‌های فوق حداقل تا سال دیگر از این آپدیت‌های مهم بهره‌مند خواهند شد و شاید گوگل این زمان را افزایش بدهد.

روی هم رفته با توجه به سابقه‌ی گوگل، به احتمال زیاد در بهترین حالت فقط چند ماه پشتیبانی از این گوشی‌ها را تمدید خواهد کرد. این یعنی با وجود بهره‌گیری این گوشی‌ها از چیپست اختصاصی، همچنان در زمینه‌ی مدت‌زمان دریافت آپدیت اصلی اندروید حرف زیادی برای گفتن ندارند و در این زمینه هیچ‌کدام از شرکت‌های سازنده‌ی گوشی‌های اندرویدی به پای اپل نمی‌رسند.

باید خاطرنشان کنیم نسل‌های قبلی گوشی‌های پیکسل دریافت ۳ سال آپدیت امنیتی را تضمین کرده‌اند و این یعنی گوگل برای سری پیکسل ۶ فقط مدت‌زمان ارائه‌ی این آپدیت‌ها را ۲ سال افزایش داده است. در هر صورت این یک خبر ناامیدکننده برای طرفداران گوشی‌های پیکسل محسوب می‌شود و باید ببینیم آیا گوگل بالاخره در این زمینه می‌تواند به رقیب اپل تبدیل شود یا نه.

منبع: AndroidPoliceبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما