ساخت گوگل پیکسل تاشو احتمالا لغو شده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
گوگل تاشو

طی ماه‌های گذشته گزارش‌های زیادی درباره‌ی گوگل پیکسل تاشو منتشر شده و حتی در یکی از گزارش‌ها آمده بود که این گوشی کنار سری پیکسل ۶ معرفی خواهد شد که البته چنین اتفاقی رخ نداد. حالا یکی از افشاگران مشهور اعلام کرده که گوگل توسعه‌ی این گوشی تاشو را متوقف کرده است. او می‌گوید گوگل سفارش قطعات لازم برای تولید انبوه این گوشی را لغو کرده و در نتیجه تا اطلاع ثانوی نباید انتظار عرضه‌ی این گوشی را داشته باشیم.

این افشاگر دو دلیل احتمالی را برای این تصمیم مطرح کرده است. از یک طرف احتمالا گوگل نگران تسلط سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو است و به همین خاطر فقط در صورتی می‌تواند در این بازار به موفقیت برسد که یا گوشی تاشوی بسیار بهتری عرضه کند یا اینکه قیمت آن را پایین بیاورد. با توجه به لغو شدن ساخت این گوشی، به نظر می‌رسد گوگل نتوانسته این ویژگی‌ها را عملی کند.

از طرف دیگر باید به بحران کمبود تراشه هم اشاره کنیم. این روزها سازندگان گوشی‌های هوشمند برای تامین تراشه‌ی این گوشی‌ها با چالش‌های متعددی روبرو می‌شوند و در این شرایط ارائه‌ی یک گوشی تاشو با مخاطبین بسیار محدود، کار چندان عاقلانه‌ای نخواهد بود. البته شاید گوگل در آینده بار دیگر برنامه‌ی توسعه‌ی گوشی تاشو را کلید بزند ولی به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهد پیکسل تاشو نخواهیم بود.

منبع: Android Authorityبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما