پلی استور از این پس نظرات را متناسب با نوع دستگاه شما به نمایش در می‌آورد

۲۴ شهریور ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پلی استور نظرات

یک قابلیت بسیار کاربردی که بیش از یک سال از رونمایی آن می‌گذرد بالاخره در حال انتشار برای پلی استور است؛ قابلیتی که با نمایش نظرات مرتبط با نوع دستگاه یک کاربر قضاوت درباره‌ی یک اپلیکیشن را بسیار آسان‌تر می‌کند.

برای همه ما پیش آمده که وقتی وارد پلی استور می‌شویم و قصد داریم اپلیکیشنی را دانلود کنیم، ابتدا نظرات را می‌خوانیم تا از عملکرد خوب آن اپلیکیشن مطمئن شویم. اما شاید کمتر به این نکته توجه کرده باشیم که گاهی اوقات اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های مختلف ممکن است عملکرد متفاوتی از خود به نمایش بگذارد. به همین خاطر یک اپلیکیشن را با خواندن نظرات دانلود می‌کنیم اما می‌بینیم که کاملا خلاف آنچه که توسط کاربران ادعا می‌شده از آب در می‌آید.

حال گوگل قصد دارد این مشکل را با قابلیتی حل کند که بیش از یک سال پیش رونمایی شده بود. این قابلیت در حال حاضر در حال انتشار برای پلی استور است. به لطف این قابلیت جدید، کاربران قادر خواهند بود هنگام دانلود یک اپلیکیشن یا بازی، فقط نظراتی را ببینند که مرتبط با نوع دستگاه آن‌هاست. یعنی نظرات کسانی که از دستگاهی مشابه دستگاه کاربر استفاده می‌کنند؛ حال این دستگاه می‌تواند تبلت، گوشی هوشمند، گوشی تاشو، کروم‌بوک یا حتی اندروید اتو باشد.

با اضافه شدن این قابلیت، در بخش نظرات پلی استور یک هشدار به نمایش در می‌آید که به شما اطلاع می‌دهد این نظرات کاملا تأیید شده بوده و متناسب با نوع دستگاهی هستند که شما در حال استفاده از آن هستید. نویسنده‌ی منبع این خبر حتی به این موضوع نیز اشاره کرده که نظرات به نمایش درآمده برای اپلیکیشن یوتیوب برای او که از گلکسی S22 و دوستش که از یک گوشی تاشو استفاده می‌کرده کاملا متفاوت بوده است.

پلی استور نظرات

این قابلیت با توجه به اینکه تنوع گوشی‌ها و محصولات اندرویدی بسیار زیادتر از قبل شده واقعا ضروری است. گاهی اوقات پیش می‌آید که یک اپلیکیشن در یک محصول مثل گلکسی تب S8 اولترا تجربه‌ی کاملا متفاوتی را در یک دستگاه دیگر مثل کروم‌بوک در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ در این حالت قاعدتا افراد باید بدانند که نظرات ثبت شده مربوط به کدام دستگاه هستند.

این قابلیت خصوصا برای دارندگان گوشی‌های تاشو هم اهمیت زیادی دارد چرا که این محصولات به‌تازگی راهی بازار شده‌اند و نیاز است که کاربران آن‌ها بدانند آیا اپلیکیشن مد نظرشان عملکرد خوبی روی گوشی‌های تاشو دارد یا خیر. همچنین کاربران ساعت‌های هوشمند هم می‌توانند خیلی از این قابلیت سود ببرند چرا که اگر به دنبال یک اپلیکیشن در پلی استور باشند، قطعا سخت است بخواهند چند صد یا حتی چند هزار بررسی را بخوانند تا در نهایت به شخصی برسند که تجربه‌ی استفاده از آن اپ را در یک ساعت هوشمند داشته است.

البته یک مشکل بزرگ در رابطه با این قابلیت وجود دارد که باید برطرف شود. طبق گفته‌های میشل رحمان، سردبیر ارشد ESPER، گوگل در این قابلیت، تبلت‌ها و گوشی‌های تاشو را در یک دسته قرار داده است. این یعنی دارندگان گلکسی زد فلیپ، زد فولد، سرفیس Duo و گلکسی تب S8 اولترا که به ترتیب نمایشگری ۶٫۷، ۷٫۶، ۸٫۳ و ۱۴٫۶ اینچی دارند، همه یک نظر مشابه را می‌بینند که این می‌تواند گاهی اوقات باعث سردرگمی کاربران در انتخاب اپلیکیشن مناسب شود. اگرچه این موضوع در بسیاری از مواقع مشکل‌ساز نخواهد بود اما بهتر است گوگل در آینده این دسته‌ها را برای سهولت بیشتر کاربران از هم سوا کند.

پلی استور نظرات

توجه داشته باشید این قابلیت به صورت پیش‌فرض، به تفکیک نوع محصولی که در اختیار دارید نظرات را به نمایش در می‌آورد، نه مدل گوشی. اما می‌توانید در تنظیمات حتی نظراتی را بخوانید که کاربرانی با محصولی مشابه محصول شما آن را ثبت کرده‌اند.

گوگل همچنین اخیرا برای مبارزه با افرادی که نظرات مشکوکی در راستای تخریب عمدی یک اپلیکیشن یا بازی در پلی استور می‌نویسند یک قابلیت جدید در نظر گرفته که به موجب آن نظر کاربران تا ۲۴ ساعت بعد از تأیید به نمایش گذاشته نمی‌شوند. این قابلیت به خصوص به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند که نظرات جعلی راجع به اپ‌های خود را بررسی کنند تا کاربران گمراه نشوند.

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه