Google Translate برای همه‌ی برنامه‌ها در اندروید ۴.۲ و جدیدتر

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

گوگل سال گذشته قابلیت جدید و مفیدی را به نسخه اندرویدی اپلیکیشن مترجم گوگل افزود که امکان ترجمه‌ی متن سریع را در هنگام استفاده از همه‌ی برنامه‌ها فراهم می‌کرد. اما تنها برای دستگاه‌های مجهز به سیستم‌عامل اندروید نسخه‌ی ۶.۰ مارشمالو مناسب بود. از امروز این قابلیت برای همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی نسخه‌ی ۴.۲ و جدیدتر در دسترس است.

کاربران اندروید در هنگام کار با هر برنامه‌ای در این سیستم‌عامل، با انتخاب قسمتی از یک متن، فورا دکمه‌ی ترجمه را روی صفحه‌نمایش خود می‌بینند.

کاربران اندروید در هنگام کار با هر برنامه‌ای در این سیستم‌عامل، وقتی قسمتی از یک متن را انتخاب کنند، فورا دکمه‌ی ترجمه را روی صفحه‌نمایش خود می‌بینند. با لمس این دکمه بدون این‌که لازم باشد از برنامه خارج شوند، ترجمه متن موردنظر را خواهند داشت. به‌این‌ترتیب نیازی نیست ابتدا متن را کپی کنید، سپس به اپلیکیشن یا نسخه‌ی تحت‌وب Google Translate مراجعه کرده و در آن‌جا ترجمه را دریافت کنید.

همچنین نسخه iOS این اپلیکیشن از این به‌بعد در حالت آفلاین هم در دسترس خواهد بود. هرکدام از بسته‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند، حجمی حدود ۲۵ مگابایت دارند که چندان قابل‌توجه نیست و می‌توانید آن را همیشه روی دستگاهتان داشته باشید. در حال حاضر تعداد زبان‌هایی که این قابلیت از آنها پشتیبانی می‌کند، بعد از اضافه شدن زبان فیلیپینی به ۵۲ زبان رسیده است.

Google Translate علاوه بر این‌ها، برای زبان چینی هم امکان Word Lens را اضافه کرده است . به این ترتیب می‌توانید دوربین گوشی را روی نوشته‌هایی به زبان چینی بگیرید تا به‌سرعت ترجمه‌ی آن را در اختیارتان قرار دهد. این امکان هم برای ترجمه از انگلیسی به چینی و هم چینی به انگلیسی وجود دارد و در هر دو حالت می‌توانیم دو صورت زبان رسمی و شکسته‌ی چینی را داشته باشیم.

چینی بیست‌ونهمین زبانی است که از ترجمه‌ی دیداری پشتیبانی می‌کند و مثل بقیه زبان‌ها به صورت آفلاین هم کار می‌کند.

همه‌ی به‌روزرسانی‌های Google Translate برای اندروید و iOS در چند روز آینده ارایه می‌شود.

منبع: GSM Arena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar Ali

    ببخشید این مربوط به کدام نسخه است ؟؟
    (اگه امکان داره شماره نسخه جدید رو بگید )