گرن توریسمو ۷ روی PS4 هم عرضه خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Gran Turismo 7

شماره‌ی بعدی سری بازی‌های گرن توریسمو که به صورت انحصاری برای کنسول نسل جدید سونی معرفی شده بود، یک نسخه هم برای کنسول نسل قبلی پلی‌استیشن خواهد داشت. طبق صحبت‌های مدیر استودیوهای بازی‌سازی پلی‌استیشن، بازی «گرن توریسمو ۷» روی پلی‌استیشن ۴ هم عرضه خواهد شد.

خبر عرضه‌ی نسخه‌ی نسل قبل گرن توریسمو ۷، بخشی از صحبت‌های «هرمن هولست» است. مدیر استودیوهای بازی‌سازی سونی مصاحبه‌ای با وبلاگ پلی‌استیشن داشته و در آن، از تصمیم‌ها و برنامه‌های آینده‌ی پلی‌استیشن صحبت کرده است. طبق گفته‌ی هرمن هولست، در کنار نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ گرن توریسمو ۷ می‌توانیم انتظار عرضه‌ی نسخه‌ی نسل قبل را هم داشته باشیم تا جمعیتی بیشتر بتوانند این بازی را تجربه کنند.

بازی Gran Turismo 7

هرمن هولست در مصاحبه‌ی خود گفته است: «در حال حاضر منطقی است که یک بازی را هم برای پلی‌استیشن ۴ و هم برای پلی‌استیشن ۵ تولید کنیم؛ مثل هورایزن فوربیدن وست، گاد آو وار بعدی و گرن توریسمو ۷ و این رویه را ادامه خواهیم داد. اگر صاحبان پلی‌استیشن ۴ می‌خواهند این بازی‌ها را تجربه کنند، می‌توانند سراغ این نسخه بروند و در ادامه هم اگر تصمیم گرفتند به پلی‌استیشن ۵ کوچ کنند، بازی آن‌ها آنجا هم در دسترس خواهد بود.»

این جملات هرمن هولست، در پاسخ به سؤالی درباره‌ی پشتیبانی از مخاطب ۱۰۰ میلیونی پلی‌استیشن ۴ بوده است. او معتقد است که نباید این جمعیت بزرگ را رها کرد و در نتیجه در آینده‌ی نزدیک به ساخت بازی برای پلی‌استیشن ۴ هم ادامه خواهند داد.

جدیدترین شماره‌ی سری بازی‌های گرن توریسمو بر پایه‌ی شماره‌ی قبلی این سری یعنی گرن توریسمو اسپورت ساخته شده است و از دیدگاه فنی، شباهت‌های زیادی با آن دارد؛ طوری که چندان دور از ذهن نبود تا با عرضه‌ی نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ این بازی روبرو شویم.

با این حال، با توجه به آنچه دیده‌ایم گرن توریسمو ۷ از دیدگاه روند بسیار شبیه به شماره‌ی چهارم این سری خواهد بود. بخش مدرسه‌ی رانندگی، تورنمنت‌های مختلف، شخصی‌سازی عمیق سخت‌افزار خودرو از قابلیت‌های مهم گرن توریسمو ۷ هستند و در کنار آن‌ها، بازی حالت‌های آنلاین گرن توریسمو اسپورت را هم در خود دارد.

بازی Gran Turismo 7

روی پلی‌استیشن ۴ شاهد عرضه‌ی شماره‌ای جدید در سری اصلی گرن توریسمو نبودیم و حتی گرن توریسمو ۶ روی پلی‌استیشن ۳ چندان به بزرگی قسمت‌های قبلی نبود؛ گرن توریسمو اسپورت هم که با یک شماره‌ی اصلی فاصله‌ای بسیار داشت. اینکه گرن توریسمو ۷ روی پلی‌استیشن ۴ عرضه شود، جای خالی این مجموعه روی این نسل کنسولی را هم پر خواهد کرد.

در ابتدا قرار بود گرن توریسمو ۷ تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی عرضه شود، اما در حال حاضر عرضه‌ی آن به سال آینده یعنی ۲۰۲۲ موکول شده است و بازی زمان عرضه‌ی دقیقی ندارد.

منبع: وبلاگ پلی‌استیشن

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما