گرن توریسمو ۷ بهترین فروش ماه نخست تاریخ مجموعه را تجربه کرد

۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Gran Turismo 7

سری بازی‌ گرن توریسمو که یکی از قدیمی‌ترین آثار پلی‌استیشن به حساب می‌آید، همیشه فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است و میان پرفروش‌ترین بازی‌های پلی‌استیشن قرار داشته است. گرن توریسمو ۷ هم به این روند ادامه داده و حتی می‌توان گفت که عملکرد بهتری را هم رقم زده است.

طبق آمار جدیدی که گروه NPD از فروش کنسول‌ها و بازی‌ها در آمریکا منتشر کرده است، فروش دلاری بازی گرن توریسمو ۷ در ماه عرضه‌اش نسبت به فروش دلاری دیگر بازی‌های این سری در ماه عرضه بیشتر بوده است. این بازی توسط استودیو پولی‌فونی دیجیتال خلق و توسط شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی در تاریخ ۴ مارس برای پلی‌استیشن ۵ و پلی‌استیشن ۴ منتشر شده است.

با وجود اینکه بازی گرن توریسمو ۷ توانسته بهترین فروش دلاری در ماه عرضه‌ی خود در کل این سری را ثبت کند اما در جدول پرفروش‌ترین بازی‌های ماه مارس بعد از بازی الدن رینگ در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است. حتی اگر بخواهیم فقط فروش روی کنسول‌های پلی‌استیشن را حساب کنیم، باز هم الدن رینگ رتبه‌ی اول را در اختیار دارد و گرن توریسمو جایگاه دوم را تصاحب کرده است.

طبق آمار گروه NPD، بازی گرن توریسمو ۷ چهارمین بازی پرفروش سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ بوده است. سه جایگاه اول را به ترتیب بازی‌های الدن رینگ، Pokémon Legends Arceus و هورایزن فوربیدن وست در اختیار گرفته‌اند.

Best-Selling-Video-Games-March

پرفروش‌ترین بازی‌های ماه مارس در آمریکا

اگرچه انتظار هم می‌رفت که بازی گرن توریسمو ۷ بتواند چنین فروش خوبی را تجربه کند و فروش بازی در هفته‌ی اول عرضه‌ هم بسیار خوب بود اما حواشی پیش‌ آمده باعث شد تا در وضعیت فروش بازی در آینده تردید کنیم. با این حال، واکنش سریع پولی‌فونی دیجیتال به این حواشی و وعده‌ی آن‌ها برای بهبود سیستم اقتصادی درون بازی از طریق آپدیت دوباره نظر طرفداران را به گرن توریسمو ۷ مثبت کرد.

با این آپدیت‌ها، پاداش مسابقات مختلف درون بازی بیشتر شد تا بازیکنان بتوانند راحت‌تر به خرید اتومبیل‌های گران‌قیمت و دلخواه خود بپردازند. جدیدترین آپدیت گرن توریسمو ۷ هم که در روز دوشنبه عرضه شده است، سه اتومبیل جدید، یک مسیر تازه و بهبودها و ویژگی‌های دیگری را اضافه کرده است.

به‌صورت کلی اگر به آمار فروش بازی‌ها در این ماه اخیر نگاه کنیم، پس از عملکرد فوق‌العاده‌ی بازی الدن رینگ که به‌راحتی در جایگاه نخست قرار گرفته است، شرکت‌های نینتندو و سونی در مجموع عملکرد بسیار خوبی را در فروش بازی‌های خود در این ماه داشته‌اند. در واقع، هر کدام از این دو شرکت سه بازی در میان ۱۰ بازی پرفروش ماه مارس در آمریکا داشته‌اند.

Gran Turismo 7

البته نکته‌ی مهمی که در آمار اعلام‌شده توسط گروه NPD وجود دارد این است که فروش دیجیتالی بازی‌های نینتندو در این آمار محسوب نشده است و با احتساب آن احتمالا جدول فروش بازی‌های در ماه مارس می‌توانست تغییراتی را به خود ببیند.

با وجود اینکه بازی‌های مایکروسافت در این ماه یا به‌صورت کلی سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۲ در جدول پرفروش‌ترین‌ها قرار نداشته‌اند، در زمینه‌ی فروش سخت‌افزاری مایکروسافت در این ماه عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است و توانسته در ماه مارس از منظر فروش دلاری بهترین عملکرد را ثبت کند.

منبع: NPD

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه