جی‌تی‌ای ۶؛ همه‌ی ویدیوهایی که امروز از بازی به بیرون درز کردند

۱۷ آبان ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵۳ دقیقه
Grand Theft Auto 6

با اینکه چندان علاقه‌ای به انتشار شایعات و نمایش آنچه آماده نیست، نداریم، اما وقتی بحث جی‌تی‌ای مطرح می‌شود، قضیه فرق می‌کند. جی‌تی‌ای آن‌قدر بزرگ است که نمی‌توان به این سادگی‌ها از این درز بزرگ اطلاعات و ویدیوها از شماره‌ی بعدی‌اش گذشت. ویدیوهای متعددی امروز از جی‌تی‌ای ۶ به بیرون درز کردند؛ ویدیوهایی که به وضوح یک نسخه‌ی قابل بازی و نه‌چندان آماده از آن را به نمایش می‌گذارند.

چیزی از بازی نهایی پیدا نیست و ویدیوها همگی از داخل موتور پایه‌ی بازی ضبط شده‌اند، پر از کد و اتفاقات مختلف هستند، بافت‌ها و شخصیت‌ها و محیط‌های نصفه و نیمه دارند و مطمئن باشید هیچ بازی‌سازی دوست ندارد بازی‌اش را به این شکل کسی ببیند. در نتیجه، این را می‌گوییم که اگر دوست دارید بازی را برای خودتان اسپویل نکنید، شهر و محیط و شخصیت‌ها را در نهایت به آماده‌ترین و زیباترین شکل‌شان ببینید، بی‌خیال دیدن این ویدیوها شوید.

مطمئنا رویه‌ی رونمایی و نمایش بازی‌ها از سمت راک‌استار گیمز را می‌شناسید. در طول یکی دو دهه‌ی گذشته، راک‌استار همیشه در ابتدا یک تیزر کوتاه از دنیای بازی نشان داده است که بعضا یکی دو شخصیت هم در آن حضور داشته است، سپس یک تریلر گسترده‌تر و داستانی دیده‌ایم و پس از آن، یکی دو تریلر گیم‌پلی که بالاترین سطح از دقت تدوین و کارگردانی شده‌اند تا بازی را آن‌طور که راک‌استار می‌خواهد، به نمایش بگذارند. ویدیوهای گیم‌پلی رد دد ریدمپشن ۲ را به خاطر دارید؟ مثل تریلر اول که اساس آنچه در بازی انجام می‌دهیم را مشخص کرد و تریلر دوم که به فعالیت‌های مختلف دنیای بازی پرداخت؟ یا تریلر گیم‌پلی جی‌تی‌ای ۵ که دوربین در آن ناگهان به بالا رفت و روی سر شخصیت دیگری به پایین آمد؟ اولین مواجهه‌ی ما با بازی‌های راک‌استار گیمز با این قبیل تریلرها بوده است، نه کلیپ‌هایی که به هیچ وجه آماده‌ی نمایش نیستند.

اگر هنوز هم می‌خواهید ویدیوها را ببینید (و متاسفانه بدون شک تا یکی دو روز آینده اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پر از آن‌ها می‌شود)، این شما و این هم تمام ویدیوهایی که امروز از جی‌تی‌ای ۶ به بیرون درز کردند.

هشدار: خطر نابود کردن بازی برای خودتان

خب، حالا که تصمیم گرفتیم ویدیوها را ببینیم، بگذارید بگوییم که هر آنچه می‌بینیم با شایعات چند ماه پیش بازی درباره‌ی اینکه قصه در کجا رخ می‌دهد و شخصیت‌ها دقیقا چه کسانی به به چه شکلی خواهند بود، کاملا هماهنگ است؛ یعنی دقیقا همانطور که شنیده بودیم، ویدیوها این موضوع را تایید می‌کنند که با وایس سیتی (میامی) طرف هستیم و بازی هم دو شخصیت اصلی زن و مرد دارد.

تغییرات و پیشرفت‌ها نسبت به جی‌تی‌ای ۵ بسیار است و فقط هم نباید به کیفیت عالی شهر بازی و محیطی که کم و بیش واقع‌گرایانه می‌نگرد، بسنده کنیم. واضح است که بازی بر پایه‌ی آنچه راک‌استار در رد دد ریدمپشن ۲ ساخته بود، طراحی می‌شود. حرکات، تیراندازی و نشانه‌گیری، انیمیشن شخصیت‌ها، اینکه می‌توان با شخصیت‌های داخل محیط به شکل زیادی تعامل کرد، همگی بیشتر نمایانگر پیشرفت‌هایی هستند که پیش از آن در رد دد ریدمپشن ۲ دیده بودیم، اما کاملا با سبک و سیاق جی‌تی‌ای. جزییات عجیب و غریبی در حد و اندازه‌ی همان قضیه‌ی اسب‌ها در این کلیپ‌های جی‌تی‌ای ۶ می‌بینیم؛ فرضا کلاچ گاز و ترمز ماشین‌ها، جایی که عمرا به هنگام گیم‌پلی نخواهید دید، با توجه به میزان گاز و ترمزی که از سمت دسته وارد می‌کنید، عقب و جلو می‌شوند.

فقط هم این ویدیوها نیستند و کسی که کلیپ‌ها را منتشر کرده است، نزدیک ده هزار خط کد را هم از بیلد بازی که در اختیار داشته را هم به اشتراک گذاشته است. در کدها می‌توانیم اشاراتی به اسب‌سواری و جت‌پک و خیلی چیزهای دیگر را ببینیم. ممکن است کدها برخی از کدهای رد دد را داشته باشند و در عین حال هم ممکن است که واقعا چیزهایی مثل اسب‌سواری هم به جی‌تی‌ای ۶ بیاید. گستردگی آنچه از جی‌تی‌ای ۶ به بیرون درز کرده، آن‌قدر بزرگ است که به راحتی باید آن را یکی از بزرگترین درزهای اطلاعاتی تاریخ صنعت بازی بدانیم.

تاکید می‌کنیم که اگر در برخی از نقاط رابط کاربری جی‌تی‌ای ۵ را می‌بینید، یا برخی از افکت‌های صوتی را از جی‌تی‌ای ۵ می‌شنوید، به این معنا نیست که راک‌استار قرار است همان‌ها را تکرار کند، بلکه به هنگام توسعه‌ی بازی، حجم زیادی از بخش‌های مختلف مراحل به‌صورت موقتی از نقاط دیگر کپی و در بازی قرار داده می‌شوند تا بتوانند آن بخش را تست و امتحان کنند و نهایتا، آن‌ها را با آنچه در دست توسعه است، جایگزین می‌کنند؛ یعنی به هیچ وجه قرار نیست بازی نهایی به این شکلی باشد که در این کلیپ‌ها می‌بینید، بلکه بیشتر به ساختار کلی بازی و مکانیک‌ها و قابلیت‌های جدیدی که در آن قرار داده شده است توجه و حتی آن‌ها را هم نصفه و نیمه قلمداد کنید. ممکن است حتی قابلیت‌های جدید و متفاوت هم برای تست قرار داده شده باشند و اگر خوب در گیم‌پلی جواب ندهند، حذف شوند.

همه‌ی کلیپ‌هایی که بیرون درز کرده‌اند را در ادامه برایتان قرار داده‌ایم و می‌توانید آن‌ها را ببینید. (به غیر از یکی دو کلیپ از استریپ کلاب بازی که حذفشان کردیم و اتفاقا چقدر هم نورپردازی و انیمیشن‌های باکیفیتی داشتند و بسیار خوب از آب درآمده‌اند.)

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar علی

  ای خدا ای کاش این ویروس جدید که شخصیت اصلیمون یا باید همجنسگرا باشه یا سیاه پوست باشه یا به روز زن جا بدیم تو داستان تموم شه اخه منه گیمر برا چی باید با شخصیت اصلی یه بازی اصل و نصب دار که تمام نسخه هاش حتی شخصیت فرعی زن درست حسابی هم نداشته ارتباط برقرار کنم
  چرا زور میکنید اخه ببینید میتونید پرونده این مجموعه رو برای همیشه ببندید یا نه خدا به خیر بگذرونه
  از ترور و مایکل و فرانکلین میخوایم یهو سویچ کنیم رو شخصیت مونث بزنید تو ذوق تمام طرفدارا تهشم یه شخصیت نچسب بدردنخور ابکی لوس میدید بیرون

 2. Avatar Mahdimz15

  ترجیح میدم نبینم تا زمانی که معرفی رسمی بشه از تریلر و همچنین اکران بشه و از کشف خود بازی لذت ببرم

 3. Avatar سروش

  اگه الان پادکست داشتین یه موضوع خوبی بود برای صحبت کردن ، حیف شد 🙁

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه