جزئیات غیر رسمی GTA 6 از شهر، شخصیت‌ها و دنیای بازی می‌گوید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
فروشگاه Rockstar Games

امکان ندارد یکی دو روز در اینترنت بدون شایعه‌های مختلف و اطلاعات غیر رسمی از GTA بعدی بگذرد. با این حال، اگر از خوانندگان همیشگی ما باشید، می‌دانید که بی پایه و اساس هر چیزی را گزارش نمی‌دهیم و چپ و راست هم در راستای گرفتن کلیک، مطلب GTA 6 پست نمی‌کنیم. این بار قضیه فرق می‌کند، چون منبعی با سابقه‌ای درخشان در درز اطلاعات غیر رسمی، از GTA 6 و جزئیات آن صحبت کرده است.

انتشار این اطلاعات جدید از شماره‌ی بعدی سری بازی‌های GTA، به «تام هندرسون» بازمی‌گردد. هندرسون یک کانال یوتیوبی با سابقه‌ای بسیار خوب در نشر اطلاعات مربوط به سری بازی‌های بتلفیلد و کال آو دیوتی دارد. برای مثال، تمام اطلاعاتی که پیش از رونمایی بتلفیلد جدید در اختیار داشتیم، به خاطر تام هندرسون و صحبت‌های او بود و اکثر آن‌ها هم درست از آب درآمدند. صحبت‌های او از شماره‌های مختلف کال آو دیوتی هم معمولا درست بوده‌اند.

با استناد به این سابقه‌ی خوب، سراغ صحبت‌های جدید او پیرامون GTA 6 می‌رویم که چند ساعتی از انتشار آن‌ها می‌گذرد. بگذارید پیش از بازگو کردن این صحبت‌ها،‌ اضافه کنیم که انتشار این همه اطلاعت درست از بازی‌های مختلف کمی اعتبار این داده‌ها را پایین می‌آورد. می‌توانیم قبول کنیم که یک نفر مثلا منبعی در الکترونیک آرتز داشته باشد و اطلاعات بتلفیلد او درست از آب در بیاید، اما اینکه اطلاعات او مربوط فلان استودیو درست بوده، دلیل نمی‌شود که اطلاعاتش از یک استودیو و شرکت دیگر هم کاملا صحیح باشد.

راک‌استار گیمز

در نتیجه، مثل همیشه یادآوری می‌کنیم که این اطلاعات را محض سرگرمی و تخیل درباره‌ی بازی بخوانید و هرگز آن‌ها را قطعی قلمداد نکنید.

به صورت خلاصه، این شایعه‌ها و اطلاعات غیر رسمی جدید مربوط به جی‌تی‌ای ۶ را در ادامه قرار داده‌ایم؛

 • از نظر زمانی بازی در دنیای امروز اتفاق می‌افتد.
 • بازی دو شخصیت اصلی دارد که یکی مرد و یکی زن است.
 • نقشه‌ی اصلی بازی فلوریدا است و شهر اصلی آن هم میامی یا همان وایس سیتی.
 • به غیر از فلوریدا نقشه‌ی دیگری هم در بازی وجود دارد که بر اساس پورتو ریکو طراحی شده است.
 • فلوریدا در GTA 6 مثل نسخه‌ی واقعی آن متشکل از تعدادی شهر و شهرک‌ و مناطق مختلف است و با اینکه وسعت کلی نقشه از سن آندریاس GTA 5 کوچک‌تر است، اما مناطق بسیار شلوغ‌تر و پرجزئیات‌تری دارد.
 • بیشتر فلوریدا پر از زمین‌های باتلاقی است و به غیر از داخل شهر اصلی که وایس سیتی است در اکثر مناطق با باتلاق‌های مختلف روبه‌رو خواهیم شد. باتلاق‌ها شبیه به باتلاق‌های حول شهر سن دنی در رد دد ریدمپشن ۲ هستند.
 • نقشه‌ی پورتو ریکو از نظر اندازه یک سوم فلوریدا است. قصه‌ی شخصیت اصلی مرد بازی در پورتو ریکو آغاز می‌شود. یکی از ضد قهرمان‌های اصلی بازی به پورتو ریکو آمده است و در اولین مرحله باید خودروی او را که نسخه‌ی جی‌تی‌ای یک «تسلا» است بدزدید.
 • ضد قهرمان اصلی بازی کاملا از روی «جفری اپستاین» طراحی شده است. جفری اپستاین یک سرمایه‌گذار و میلیاردر امریکایی و از رفقای دانلد ترامپ بود که چند سال پیش به جرم سوءاستفاده جنسی از کودکان دستگیر شد و نهایتا هم در زندان خودکشی کرد. البته نظریه‌پردازان مختلفی می‌گویند که او خودکشی نکرده و او را کشته‌اند تا اطلاعاتی که از تجارت برده و دختر بچه‌ها از سوی سیاستمداران مطرح امریکا داشت را فاش نکند. جفری اپستاین در پورتو ریکو یک جزیره برای خود داشت و این ضد قهرمان GTA هم گویا دقیقا یک جزیره دارد و دستش با FBI و سیاستمداران در یک کاسه است.
 • شخصیت‌های دیگر بازی، یکی بر اساس ایلان ماسک طراحی شده و یکی دیگر بر اساس جف بزوس.
 • داستان بازی تعدادی انتخاب خواهد داشت و می‌توان به این شخصیت ایلان ماسک-طور یا شخصیت جف بزوس-طور کمک کرد.
 • با توجه به اینکه طرف کدام شخصیت را می‌گیرید، نقشه‌ی بازی از نظر ظاهری تغییر پیدا می‌کند.
 • شخصیت ایلان ماسک-طور به جای پول، پس از تمام شدن مأموریت‌ها به شما بیت‌کوین می‌دهد. دلیل اینکه او به پورتو ریکو آمده این است که پورتو ریکو به درآمد حاصل از رمز ارزها مالیات نمی‌بندد.
 • می‌توان مثل بازار بورس GTA 5 در این بازی روی رمز ارزها سرمایه‌گذاری کرد. ارزش رمزارزها مدام در حال تغییر است و در یک نقطه‌ی مشخص از داستان بازی هم کاملا سقوط می‌کنند.
 • به سخره گرفتن رمز ارزها و ایده‌ی پشت آن‌ها یکی از موضوع‌های اصلی بازی است.
 • یک منطقه‌ی پرتاب موشک در فلوریدا قرار دارد که شخصیت ایلان ماسک-طور و شخصیت جف بزوس-طور سر تصاحب آن با یکدیگر دعوا دارند.
 • در طول داستان و به تدریج که شخصیت‌های اصلی در دنیای جرم و جنایت بازی پیشرفت می‌کنند، نهایتا باید تصمیم بگیرید برای یکی از دو ضد قهرمان کار کنید. این تصمیم روی جریان داستان تأثیر می‌گذارد. صحنه‌ها و اتفاقات خاصی وجود دارند که ممکن است در نتیجه‌ی تصمیم‌ها هرگز آن‌ها را نبینید.
 • برای مثال، ممکن است پرتاب موشک یکی از این شخصیت‌ها را خراب کنید، موشک روی فلوریدا منفجر می‌شود و بخشی از نقشه و حیوانات آن منطقه را نابود می‌کند و این ناحیه تا پایان بازی به شکل نابود شده باقی می‌ماند.
 • مرحله‌ی نخست شخصیت زن بازی در فلوریدا آغاز می‌شود و او کارمند یکی از انبارهای آمازون است. او با دوستانش تصمیم می‌گیرند تا یک بار گران‌قیمت را از انبار بدزدند.
 • حدودا از مرحله‌ی پنجم یا ششم بازی، دو شخصیت اصلی به یکدیگر برخورد می‌کنند و می‌توان بین آن‌ها مثل GTA 5 رفت و آمد کرد.
 • شخصیت‌ها مثل رد دد ریدمپشن ۲ چاق می‌شوند و همچنین موهایشان بلند می‌شود. در حال کار روی امکان جراحی پلاستیک شخصیت‌ها هم هستند، اما این قابلیت هنوز نهایی نشده است.
 • آرایشگاه‌های مختلف، تعمیرگاه‌ها و جراحان پلاستیک هر کدام سطح مختلفی از مهارت دارند و ممکن است مدل مو، خودرو یا چهره‌اتان را خراب کنند. البته نه اینکه نابود شوند، بلکه به شکلی بانمک و با هدف اینکه هر فروشگاه خاص باشد.
 • مراحل پیش‌تولید بازی دقیقا پس از اتمام ساخت GTA 5 شروع شده، اما ورود به مرحله‌ی تولید حدودا در سال ۲۰۱۷ و نهایتا پس از عرضه‌ی رد دد ریدمپشن ۲ صورت گرفته است.
 • هیچ تاریخ عرضه‌ای برای بازی در نظر گرفته نشده است و بازی در مراحل اولیه‌ی ساخت قرار دارد.
 • راک‌استار در حال حاضر روی یک بسته‌ی الحاقی بسیار بزرگ برای GTA آنلاین کار می‌کند و منابع بزرگی از استودیو به ساخت این بسته‌ی الحاقی اختصاص داده شده‌اند؛ طوری که اعضای تیم سازنده‌ی GTA 6 برای ساخت این بسته‌ی الحاقی از تیم به شکلی موقت جدا شده‌اند.
 • مثل GTA 5 که یک راز کشف نشده‌ی خیلی بزرگ دارد (نقش و نگارهای روی یکی از کوهستان‌ها که هنوز معمای آن‌ها حل نشده است)، برای این بازی جدید هم چیزی به همین شکل طراحی کرده‌اند.
 • تعدادی مرحله‌ی فرعی طولانی شبیه به مراحل فرقه‌ی «اپسیلون» در GTA 5 برای این بازی هم ساخته شده‌اند.
 • سبک و سیاق کلی بازی جدی‌تر از قسمت‌های قبلی GTA و نزدیک‌تر به رد دد است. مشخصا گفته شده که مسخره بازی‌ها به سبک GTA بسیار در آن کمتر شده‌اند.
 • قضایای حول ضد قهرمان اصلی که گفته شده بر اساس جفری اپستاین طراحی شده انگار بسیار تیره و تار است و در نهایت هم بازی تعدادی اتهام بسیار سنگین به خود رییس جمهور امریکا می‌زند و او را به جنایت‌های مختلفی متصل می‌کند.
 • ایده‌های اصلی داستان و استفاده از رمز ارزها و شخصیت‌هایی شبیه به ایلان ماسک و جف بزوس همگی از «دن هاوسر»، «لزلی بنزیس» و «لزلو» ریشه می‌گیرند؛ سه مهره‌ی مهم راک‌استار گیمز که به‌عنوان نویسنده و تهیه‌کننده‌ی تمام بازی‌ها فعالیت می‌کردند. هر سه پس از ساخت رد دد ریدمپشن ۲ از راک‌استار گیمز جدا شدند و گویا تیم سازنده‌ی GTA 6 از جدایی آن‌ها خوشحال نبوده‌اند.

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸ دیدگاه
 1. reza revers

  میگن قرار شخصیت سی جی یا همون کارل که شخصیت جی تی ای سن آندرس بود بهش اضافه بشه

 2. Xleo

  معذرت بابت اسپم

  امیرحسین جان،شمایی که بی شک خفن ترین کوجیما فن هستید،بنظرتون این شایعات همکاری کوجیما و ماکروسافت صحت داره؟

  1. سلام.
   بدجایی می‌پرسی، بیا روی خبر جداگونه‌ش که منتشر شده بحث کنیم.
   ولی در پاسخ به سوالت، آره، منابع شایعه بسیار قویه و من هم مثبت می‌بینمش.
   با این حال واضحه که می‌خوان کار تجربی بکنن با استفاده از سرورهای مایکروسافت و حتی خودشون هم نمیدونن چی میخوان بسازن. در نتیجه اگه این همکاری خروجی داشته باشه، شاید خیلی سال طول بکشه تا چیزی ببینیم. در این میان کوجیما پروداکشنز بیکار نخواهد بود و به کار خودش ادامه می‌ده. همین حالا هم تنها پروژه‌ای که رسما اعلام کردن که Director’s Cut باشه با تهیه کنندگی پلی‌استیشن و به صورت انحصاری برای PS5 ساخته میشه. در نتیجه حالا کنار هر کاری که میکنن، احتمالا روی اون پروژه‌ی ابری و تجربی مایکروسافت هم کار کنن. اگر صحت داشته باشه این‌ها که من فکر می‌کنم داره. به عنوان یه استودیوی مستقل، کوجیما پروداکشنز اشتباه می‌کنه اگه پول هنگفت مایکروسافت رو قبول نکنه و از زیر این همکاری بکشه بیرون.

 3. سام

  مطالبی که این سایت نسبت به سایت های گیم دیگه که بهتره اسماشون نبرم معتبر تر هستش چون بیشتر سایت ها هر روز یه شایعه در مورد اکثر بازی ها منتشر میکنم وقتی که مطلب کذب میشه مجبور میشن یه پیام دیگه در مورد تکذیب و شایعه جدید بدن که خوشبختانه من تا بحال چنین چیزی از این سایت ندیدم. راکستار خودش بصورت رسمی تاریخ عرضه بازی رو منتشر نکرده اما به احتمال زیاد فعلا خبری از نسل جدید سری های Gta نخواهد بود فاصله زمانی بین انتشار بازی های این کمپانی از Gta اغلب زیاد بوده ولی این سری بیشتر از هر زمانی که بوده گذشته و از انتشار نسخه ۵ این مجموعه یا همون Gta v حدود ۸ سال میگذره نسخه سان آندرس این مجموعه واقعا یه شاهکار بود که طرفداران خاص خودشو تو جهان مخصوصا ایران پیدا کرد و تا همین حالا هم افرادی از هموطنان گیمر ما پیدا میشن که خاطرات قدیمیشون رو با این نسخه میگذرونن مطالبی که در مورد شخصیت منفی بازی و نقشه که راکستار از کجا الهام گرفته برام جالب بود باتوجه به عرضه ویندوز جدید مایکروسافت خودم ترجیح میدم Gta 6 رو روی ویندوز ۱۱ رسمی بازی کنم. امیدواریم بازی هرچه زودتر منتشر بشه و مثل زمان سری ۵ و سان آندرس شاهکار باشه.

  1. reza revers

   میگن قرار شخصیت سی جی یا همون کارل که شخصیت جی تی ای سن آندرس بود بهش اضافه بشه

 4. Mani

  پشمام

 5. Amir Quantum

  بنظرم درسته چونکه قبلا ظاهرا راکستار گفته بوده تا زمان ریاست جمهوری ترامپ خبری از جی تی ای بعدی نیست و با توجه به این شایعات که گفته رئیس جمهور رو متهم میکنه میشه نتیجه گرفت که درسته این اطلاعات

  1. احسان

   ممکن بود بجای بایدن تو انتخابات جدید دوباره ترامپ رای بیاره
   در اون صورت دوباره چهار سال به خاطر این موضوع بازی رو عقب می انداختنش؟!
   البته حالا هم زمان اکران معلوم نیست ولی به احتمال زیاد دیگه تا قبل از ۲۰۲۵ بیاد

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما