۱۰ راز مخفی GTA 5 که کمتر کسی دیده است

۲۰ آذر ۱۴۰۱ | ۰۹:۲۸ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
راز های جی تی ای وی

بازی جی‌تی‌ای ۵ (GTA 5) اصلا نیازی به معرفی ندارد؛ در واقع هر چقدر هم از شگفتی‌های این بازی تاثیرگذار بگوییم، کم گفته‌ایم. هر زمان سراغ جی‌تی‌ای ۵ می‌رویم به نکته‌ی جدید یا جالبی برمی‌خوریم که معمولا برای‌مان تازگی دارد؛ انگار نه انگار که نزدیک به یک دهه از عرضه‌ی این بازی می‌گذرد. یکی از ویژگی‌های تمام بازی‌های سری جی‌تی‌ای که در شماره‌ی پنجم این سری به حد اعلا رسیده، راز‌ها و نکات مخفی است. پیدا کردن کسی که تمام راز‌های جی‌تی‌ای ۵ را بداند تقریبا غیرممکن است و به همین دلیل می‌خواهیم نگاهی به ۱۰ راز ویژه‌ی این بازی داشته باشیم که احتمالا از وجودشان خبر ندارید.

کاری به بخش آنلاین بازی GTA 5 نداریم که به لطف جامعه‌ی پرجنب و جوش این بازی هنوز سر پا است. این که بخش تک‌نفره‌ی این بازی هنوز هم قابل‌توجه است از معجزه‌های این بازی به شمار می‌رود. هر گوشه‌ای از این عنوان را که نگاه می‌کنیم چیز جالبی پیدا می‌شود که تمام آن‌ها یقینا از دیوانگی تیم توسعه‌دهنده‌ی آن برای دقت در جزئیات می‌گویند. با وجود این که هر متر مربع از مساحت ایالت سن آندریاس با یک چیز جالب گره خورده، برخی از قسمت‌های این بازی خاص‌تر هستند. این بخش‌های به‌گونه‌ای‌اند که یا پیدا کردن آن‌ها سخت‌تر است یا ممکن است چندان به چشم نیایند و در نگاه اول نادیده گرفته شوند.

راز های جی تی ای 5

۱۰. شکار کردن پاگنده

در کشورهای غربی (از قاره‌ی آمریکا و به‌خصوص بخش‌های کم‌سوادتر آن صحبت می‌کنیم)، پاگنده یک موجود افسانه‌ای معروف است که بسیاری از ساکنان به واقعی بودن آن عقیده دارند. این افراد بارها ادعا کرده‌اند که با این موجود دیدار داشته‌اند و با استفاده از عکس‌هایی بی‌کیفیت سعی می‌کنند تا حرف خود را به کرسی بنشانند. سازندگان بازی GTA 5 هم که به چنین چیزهایی علاقه‌ی زیاد دارند در گوشه‌ی یکی از مراحل این بازی پاگنده را قرار داده‌اند.

البته می‌توان در یکی دیگر از مراحل این بازی با این موجود دیدار داشت که در مقایسه با نمونه‌ی قبلی، بازیکنان بسیار کمتری آن را تجربه کرده‌اند. بعد از صد درصد تمام کردن بخش تک‌نفره‌ی این بازی، یک مأموریت جانبی دیگر، تحت عنوان «آخرین» به بازی اضافه می‌شود که در این مأموریت رسما با پاگنده دیدار می‌کنیم. البته مشخص می‌شود که این هیولا فقط یک شخص دیوانه است که با لباس مبدل در جنگل می‌گشته. با وجود تقلبی بودن، چیزی از خاص بودن این بخش از بازی کم نمی‌شود که برای دسترسی به آن، باید بازی را تمام کنید.

راز های gta v

۹. مبارزه با قبیله‌ی آدم‌خوارها

یکی از اتفاقات جالبی که در این بازی برای شخصیت ترور رخ می‌دهد رویارویی با قبیله‌ی آدم‌خوارها است. حتی می‌توان با این قبیله‌ی عجیب و غریب ارتباط هم برقرار کرد و کوهنوردان بی‌چاره را به آن‌ها هدیه داد. این موضوع به خودی خود جذاب است اما ماجرا زمانی که چهار کوهنورد را تحویل بدهیم جالب‌تر هم می‌شود.

افراد این قبیله به طور ناگهانی ترور را گروگان می‌گیرند و اسیر می‌کنند. مشخصا درباره‌ی شخصیت ترور صحبت می‌کنیم که دزدیدن او اصلا ایده‌ی خوبی نیست و در ادامه‌ی این رویارویی از دست مردم این قبیله فرار می‌کنیم. البته تمام ساکنان قبیله حین این فرار با ترور درگیر می‌شوند که این ایده هم اصلا ایده‌ی خوبی نیست و سرانجام خوبی را برای این قبیله‌ رقم نمی‌زند. در نهایت بعد از شکست دادن این قبیله می‌توان غنایمی که در طول زمان جمع کرده‌اند را غارت کرد و در کل ماجرای جالبی در دنیای GTA 5 شاهد شد.

راز مخفی جی تی ای وی

۸. روح شبانه

یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های بازی GTA 5 روحی است که در کوهستان این بازی پیدا می‌شود. اگر دقیقا در زمان نیمه‌شب به یک تپه‌ی خاص بروید می‌تواند روح زنی را ببینید که شخصیت بازی را نظاره می‌کند. البته فقط از دور و با استفاده از دوربین می‌توان این روح را دید که اگر به آن نزدیک بشویم ناپدید می‌شود.

ماجرا وقتی جذاب‌تر می‌شود که اخبار داخل دنیای این بازی را بررسی می‌کنیم و به داستان پس‌زمینه‌ی این روح پی می‌بریم. این زن در حقیقت زن یک بازیگر معروف در دنیای بازی است که به دلیل مشاجرات،‌ به طرز فجیعی به قتل رسیده و روح او تا ابد در آن مکان گیر افتاده. راک‌استار حتی برای یک راز خیلی ساده در بازی‌های خود هم داستان می‌بافد و جزئیات را فراموش نمی‌کند.

بعد از تمام شدن مراحل gta5 چه کنیم

۷. زن در حال زنده به گور شدن

دنیای بازی GTA 5 عاری از احترام به حقوق زنان است. (دنیای داخلی را می‌گوییم که هیچ ربطی به عقاید سازندگان بازی ندارد!) در GTA 5 گاهی اوقات با رویداد‌های تصادفی طرف می‌شویم که ممکن است سر راه ما باشند و یک داستان کوچک از دنیای این بازی برای ما تعریف کنند. یکی از ویژه‌ترین چیزها میان این اتفاقات مربوط به حادثه‌ای می‌شود که در آن یک زن توسط دو مرد زنده به گور می‌شود و اگر به موقع دست به کار شوید می‌توانید جلوی حادثه را بگیرید.

مشخصا این اتفاق هم داستان خود را دارد. این زن،‌ دختر یکی از روسای گروه‌های خلافکار شهر بازی GTA 5 است که توسط دشمنان این گروه در حال زنده به گور شدن است. جلوگیری از این ماجرا مرحله‌ی اول این رویداد است. اگر دختر رییس گروه خلافکارها را از آن ناکجاآباد به کاخ پدری برسانیم می‌توانیم شصت هزار دلار ناقابل به‌عنوان تشکر دریافت کنیم.

چگونه در جی تی ای 5 بچه دار شویم

۶. عمارت معروف هیو هفنر

عمارت هیو هفنر یکی از معروف‌ترین عمارت‌های کل تاریخ است که بسیاری از مردم دنیا به آن ارادت خاصی دارند. سازندگان بازی GTA 5 هم که از این چیزها بدشان نمی‌آید و با توجه به هم‌خوانی بالای این عمارت با حس و حال این بازی، آن را به عنوان یکی دیگر از رازهای جی‌تی‌ای ۵ در دنیای این بازی قرار داده‌اند.

این عمارت را می‌توان در نزدیکی باشگاه گلف پیدا کرد. همانند نسخه‌ی واقعی این عمارت، هر شب جشن‌های مجللی توسط میلیونرهای لوس سانتوس در این ساختمان گرفته می‌شود. البته که جشن‌های مجلل و عجیب و غریب، چیز ناآشنایی در دنیای GTA به حساب نمی‌آیند.

رازهای مخفی جی تی ای وی

۵. برادران اسکوتری

یکی از بخش‌های مخفی بامزه‌ی بازی GTA 5 از یکی از جوک‌های قدیمی بازی GTA 4 گرفته شده. در دوران اولیه‌ی یوتیوب یکی از طرفداران بازی جی‌تی‌ای ۴ یک ویدیوی کوتاه از این بازی منتشر کرد که در آن با یک اسکوتر اطراف یکی از مردم عادی داخل بازی که او هم اسکوتر سوار شده افتاده و درباره‌ی این که با او برادر اسکوتری شده دیوانه‌وار عربده می‌کشد.

این ویدیو یکی از محبوب‌ترین میم‌های مرتبط با بازی GTA 4 است که شرکت راک‌استار هم بی‌خیال محبوبیت آن نشده و قسمت کوچکی از بازی GTA 5 را به آن اختصاص داده. اگر حین این بازی شخصیت خود را به ترور تغییر دهید شانس این وجود دارد که ترور را طبق معمول حین ایجاد مزاحمت برای مردم ولی این‌بار در حالی که سر یکی از مردم بدبخت دنیای بازی هوار می‌کشد که با او برادر اسکوتری شده دید. صحنه‌ای که کاملا شبیه به میم قدیمی بازی GTA 4 است.

راز های جی تی ای وی

۴. ادای دین به فیلم تلما و لوییس

شرکت راک‌استار بارها نشان داده که احترام زیادی برای فرهنگ عامه، به‌خصوص سینما قائل است و همیشه نکات مخفی مرتبط آن‌ها را در بازی‌های خود قرار داده. فیلم تلما و لوییس یکی از فیلم‌های کلاسیک سینمای هالیوود به حساب می‌آید که از زیر دست شرکت راک‌استار در نرفته و یکی از رازهای مخفی جی‌تی‌ای ۵ به این اثر سینمایی مرتبط است؛ در بازی می‌توان صحنه‌ای مشابه یکی از صحنه‌های این فیلم را مشاهده کرد.

اگر بازیکنان دقیقا بین ساعت‌های ۷ و ۸ عصر با هلی‌کوپتر به یک قسمت خاص از کوهستان داخل بازی بروند می‌توانند صحنه‌ی پایانی فیلم تلما و لوییس را بدون هیچ‌گونه محدودیتی ببینند. در فیلم اصلی قبل از این که ماشین شخصیت‌های داستان سقوط کند و منفجر شود فیلم تمام می‌شود. این تصمیم احتمالا به دلیل ایجاد خاطره‌ی لطیف‌تری از این فیلم اتخاذ شده و چندان با آن مخالف نیستیم. به هر حال می‌توان ادامه‌ی داستان فیلم را در بازی GTA 5 دنبال کرد.

رازهای جی‌تی‌ای 5

۳. ملاقات با جسکو وایت، مرد جنگلی رقصان

«جسکو وایت» (Jesco White) یکی از شخصیت‌های خاص بازی GTA 5 است که از های و هوی شهر به ستوه آمده و به دامن طبیعت رو آورده. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید حین گشت‌وگذار در جنگل‌های بازی GTA 5 با او روبه‌رو شوید و او را حین تپ دنس (همان رقص خوش‌آوایی که رقاص آن با کوبیدن موزون پای خود به زمین ریتم ایجاد می‌کند) ملاقات کنید.

این ملاقات یکی از اتفاقات بامزه و آرام‌بخش موجود در بازی GTA 5 است که به هرج‌ومرج این بازی کمی تنوع می‌دهد. جالب است که جسکو وایت رقصان از روی صداپیشه‌ی این شخصیت ساخته شده و اتفاقا با او هم‌نام است. او حتی در نقش یکی از دی‌جی‌های یکی از شبکه‌های رادیویی این بازی (Rebel Radio) حاضر شده.

رازهای GTA 5

۲. بیگانه‌ی یخ‌زده صحنه‌ی افتتاحیه‌ی بازی

این مورد کمی شناخته‌شده‌تر است اما هیچ‌کدام از بازیکنان بازی GTA 5 را نمی‌شناسیم که حین صحنه‌ی محشر ابتدایی این بازی حواسشان از تعقیب و گریز اصلی بازی به چیز دیگری معطوف شده باشد. این نمونه از رازهای جی‌تی‌ای ۵ مخصوص کسانی است که در آن شرایط بغرنج هم بی‌خیال گشت‌وگذار در محیط‌های این بازی نشده‌اند.

در تعقیب و گریز ابتدایی این بازی، سر راه بازیکنان یک رودخانه‌ی یخ‌زده وجود دارد. اگر به جای گذر از روی پلی که از روی این رودخانه رد می‌شود، زیر آن پارک کرد می‌توان یک بیگانه‌ی یخ‌زده را میان یخ‌ها پیدا کرد. البته این راز پیش‌زمینه‌ای برای راز بعدی است که به جرات می‌گوییم پیچیده‌ترین، عظیم‌ترین و مخفی‌ترین راز کل سری GTA به شمار می‌رود.

رازهای جی‌تی‌ای 5

۱. بشقاب‌پرنده‌ی واقعی

یکی از مهم‌ترین رازهای جی‌تی‌ای ۵ درباره‌ی فضایی‌ها و واقعی بودن آن‌ها است. در بخش‌های زیادی از این بازی به موجودات فضایی اشاره شده و بسیاری از مردم دنیای این بازی عقیده دارند که فضایی‌ها واقعی هستند. حتی در بخشی از بخش‌های بازی می‌توان ردپای فضایی‌ها را هم پیدا کرد. البته رو در رو شدن با خود فضایی‌ها اصلا کار ساده‌ای نیست.

برای دیدن فضایی‌ها باید بازیGTA 5 را تمام و کمال به اتمام رساند و کارهایی انجام داد تا فضایی‌ها خودشان را نشان دهند. البته چندین بشقاب‌پرنده در این بازی وجود دارد و یکی از آن‌ها را می‌توان قبل از تمام کردن بخش داستانی بازی مشاهده کرد. سه بشقاب‌پرنده‌ی دیگر هم وجود دارد که تمام کردن بازی پیش‌نیاز ملاقات با آن‌ها است.

این مطلب بر مبنای نوشته‌ای از وب‌سایت Game Rant نگاشته شده.


خرید بازی‌های کنسول از دیجی‌کالا


بیش‌تر بخوانید:

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۸ دیدگاه
 1. Avatar ایلیا

  دوستان کسی میدونه چجوری باید با قبیله ادم خار ها همکاری کنیم؟ من جاشون رو پیدا کردم ولی وقتی میرم بهم حمله میکنن

 2. Avatar نمسیس

  ممنون. چه خوب که منبع مطلبتون هم ذکر میکنید

 3. Avatar پرهام

  من خودم بازی gta v رو دارم و تو اون ۵ تا راز پیدا کردم

 4. Avatar مهدی

  سلام آقامهدی. مطلب فوق العاده ای بود. سال هاست فرصت نکردم GTA V رو بازی کنم ولی یه چیزایی شنیده بودم راجع به این که اگه شبانه توی جنگل چرخ بزنی به مقر یه فرقۀ شیطان پرست یا یه همچین چیزی برخورد می کنین. این واقعیت داره؟

  1. Avatar آرین

   فکر کنم اون توred dead redemption باشه

 5. Avatar مجید

  حالا این دوستمون آقای مهدی یه چیزی گفت دلیل نمیشه اینجوری بهش حمله کنید میتونید با احترام توضیح بدید آخه این چه فرهنگیه همه عصبی گونه رفتار میکنن
  یاد بگیرید یکم دوستانه برخورد کنید باهم لطفا

  ممنون

 6. Avatar محمد

  جالب بود اینارو تجربه نکرده بودم
  حقیقتش وقت نداشتم اینجوری گشت و گذار کنم توی محیط بازی
  ممنون از پست خوبتون.

 7. Avatar Nima

  همه این مکان ها واقعی اند و من تو بازی دیدمشون.به جز اون موضوعه ادای دین به فیلم تلما و لوییس

 8. Avatar سامی

  من خودم از ۲۰۱۸ دارم GTA V و online بازی میکنم این نسخه عادی و معمولی نیست چون اکثر راز هایی که نوشتید پیدا نشدن تو حالت عادی من بجز پاگنده چیزی ندیدم که یه مرحله فرعیه وقتی بزنی زخمیش کنی ماسکشو برمیداره و یه آدم عادیه از سفینه فضایی هم تا حالا اثری ندیدم حالا شاید بعضی از دوستان این راز ها رو تجربه کردند ولی من بجز اولی چیزی ندیدم.
  کمپانی راکستار از همین مجموعه GTA آینده ساز این سبک بازی شده بی صبرانه برای تجربه Gta vi منتظرم…

 9. Avatar WithoutNamE

  در اصل GTA V به معنی GTA 5 است
  که اگر یکم عقل بکار رود میفهمید که V در ساعت های رومانی به معنی ۵ پنج است پس GTA 5 و GTA V در اصل یکی ان و هرکی هرجور بگتش فرقی نمیگنه و درسته #عقل

  1. Avatar سید باقی

   عزیز مارو خر فرض کردی؟اینو که همه میدونن همه به جز مسئولین که به اسپوتنیک پنج میگن اسپوتنیک وی

  2. Avatar ع

   اولا که ساعت های رومانی نه و روم
   دوماً اینکه این سیستم شمارش روم باستان بوده ربطی به ساعت نداره

  3. Avatar بی نام

   من خودم بازی جی تی ای ۵ وجی تی ای وی رو ریختم روی pc اصلن اینجور که میگی نیست برو جی تی ای وی یا ۵ رو بریزتا ببینی که یکی نیست

 10. Avatar مهدی

  این بازی جی تی ای ۵ عادی نیست
  این جی تی ای وی فایوه
  من هر روز دارم بازی میکنم و اصلا همچین صحنه ها و شخصیت ها و مکان هایی در جی تی ای ۵ ندیدم
  این ها همشون مربوط به جی تی ای وی میشه
  با تشکر
  #گیمر

  1. Avatar مصطفی

   ممنون که اون هشتگ گیمر رو زدی که بفهمیم تمام گیمرهای مملکت این قدر بیسواد هستند.
   «این بازی جی‌ تی ای ۵ عادی نیس» یا علی!
   «این بازی جی تی وی فایوه» یا خود ابرفض!

  2. Avatar امیر

   داش کم شعر بگو

   1. Avatar ااا

    ههمم الان هر کی میاد دوتا بازی افلاین میکنه و بعدش میاد یه چیز مسخره می نویسه شد گیمر و باید حتما یه مزه بریزه
    و درظمن توی این بازی وقتی که رو ۱۰۰ درصد بری یه بشقاب پرنده ای هست که روش نوشته fib که فکر کنم باید این اسم روی یه ساختمونی باشه امیدوارم اینو اضافه کنین که ملت الکی روی ۱ درصد نرن دنبالش و توی رصد خونه گالیله بیرون از ساختمون روی دیوار یه نوشته هست که میگه فرد پیر خودشو نشون میده این خوب نیس و اگه روی نقشه کوه چیلیاد یه مثلث رسم کنین و وسطشو دقیق در بیارین میرسه به یه نقطه که روی یه تیکه آهن نوشته داستان رو تموم کن و برعکسش کن و همون بشقاب پرنده هم همونجاست و زیر اون اهنه یه نماد چشم جهان هست لطفا اگه میشه درباره اینا هم بیشتر بزارین و من هم خودم اینارو دیدم و چنددفعه نگاه کردم حتی از جاهای مختلف هم دیدم از سایت های مختلف و منبع های اینستاگرام که اینارو قرار دادن توی اینستاگرام ایدی Sorkhpoost morde رو سرچ کنین عکسش یه سرخپوسته که پس زمینه سفید داره میتونین اونجا کامل ترشو نگاه کنین که کسی براش مبهم نباشه یا این زیر چرت و پرت نگه
    در کل جاناپ مهدی کمتر مطالب طنز بفرست ¿¿¿ تنذ ضیاد و تو ام خوب اصلا تو گیمر تو خفن تو همه چی دو تا بازی آفلاین کرده گیمر شده داداشمون

   2. Avatar میکاییل

    خدایا چقدر باید ادم بی مغز بازه له مولا علی وی و ۵ یکی ادم باید عقل داشته باشه نوب سگ