چگونه بهترین رنگ مو را انتخاب کنید؟ (بررسی تکنیک و انواع رنگ مو)

۲۴ دی ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۵ دقیقه
چگونه بهترین رنگ مو را انتخاب کنید؟ (بررسی تکنیک و انواع رنگ مو)

در بین انواع مختلفی از روتین‌های زیبایی، تغییر رنگ مو یکی از هیجان‌انگیزترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. درواقع، با رنگ کردن موها می‌توانید ظاهری جدید و سبکی نو برای خود ایجاد کنید. اما، بسته به ظاهری که دنبال آن هستید، رنگ کردن مو همیشه فرآیندی ساده به حساب نمی‌آید. تصمیم‌گیری در مورد اینکه دقیقا چه رنگی را انتخاب کنید، یا اینکه ترجیح می‌دهید برای رنگ کردن موها به آرایشگاه بروید یا در خانه این کار را انجام دهید، یا انتخاب بین برندهای رنگ مو می‌تواند گیج‌کننده باشد. چراکه با وجود گزینه‌های بسیار زیاد، اعم خارجی و ایرانی، انتخاب کیت رنگ مناسب نیاز به دانش کافی دارد. در کنار همه‌ی این موارد سوالات دیگری مانند خرید رنگ موی نیمه دائمی یا دائمی، چگونگی مراقبت از مو پس از رنگ کردن و غیره و غیره وجود دارد، که می‌تواند رنگ کردن موها را امری طاقت‌فرسا کند. خوشبختانه، این راهنما آماده شده است تا این فرآیند را آسان‌تر کند. هدف ما این است که در این مقاله همه چیزهایی که باید قبل و بعد از رنگ کردن موهای خود بدانید را پوشش دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

۶ نکته‌ی مهم قبل از انتخاب و خرید رنگ مو برای آقایان و خانم‌ها

6 نکته‌ی مهم قبل از انتخاب و خرید رنگ مو برای آقایان و خانم‌ها

در همین ابتدا باید بدانید که انتخاب و خرید رنگ موی ایدئال و مناسب یک هنر است، چراکه این کار آن طور که به نظر می‌رسد، راحت نیست. درواقع باید به یاد داشته باشید که همواره قبل از انتخاب رنگ مو به عواملی مانند رنگ پوست، سن، سلامت مو و… توجه کنید و با توجه به آن گزینه‌ی مناسب را تشخیص دهید. بنابراین در این بخش ۶ نکته‌ی مهم که قبل از انتخاب و خرید رنگ مو باید در نظر گرفته شود را معرفی می‌کنیم.

۱. توجه به تناژ رنگ پوست

اگر می‌خواهید رنگ مویی را انتخاب کنید که همه شما را تحسین کنند، بهتر است در ابتدا رنگ پوست خود را بشناسید. زیرا اگر رنگ انتخابی برای موها با رنگ پوست شما مطابقت نداشته باشد، چهره‌ی شما غیرطبیعی به نظر می‌رسد. بنابراین قبل از انتخاب رنگ مو، به تناژ رنگ پوست خود توجه کنید. به طور کلی رنگ پوست‌ها را می‌توان در سه دسته‌ی رنگ‌های گرم، رنگ‌های سرد و طبیعی تقسیم کرد.

 • پوست با تناژ گرم: افرادی با پوست گرم به راحتی زیر نور خورشید برنزه می‌شوند و می‌توانند رنگ‌ موهایی مانند قهوه‌ای، شاه بلوطی، قهوه‌ای طلایی و هایلایت‌های قرمز را به عنوان گزینه‌هایی جذاب انتخاب کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای یافتن رنگ پوست، بررسی رگ‌های دست است. زیرا این افراد دارای رگ‌هایی به رنگ سبز هستند. همچنین چشم‌های تیره (قهوه‌ای، مشکی و فندقی) و موهای تیره (قهوه‌ای یا مشکی) از دیگر مشخصه‌های افرادی با پوست گرم است.
 • پوست با تناژ سرد: افرادی که پوستی با رنگ‌ها خنک دارند معمولا با ته‌رنگ‌های آبی یا صورتی دیده می‌شوند که به شدت به آفتاب حساس‌اند و به راحتی در زیر نور خورشید می‌سوزند. چنین افرادی می‌توانند رنگ موهای آبی، قرمز یا بنفش را انتخاب کنند. افرادی با تناژ پوست سرد، رگ‌هایی به رنگ آبی دارند. همچنین چشم‌های آن‌ها روشن و به رنگ‌های آبی، سبز و خاکستری است. از دیگر مشخصه‌های این افراد موهای مشکی، بلوند و قهوه‌ای روشن است.
 • پوست طبیعی: این نوع از پوست‌ها نه در دسته‌ی گرم و نه سرد، قرار می‌گیرند. درواقع این افراد می‌توانند هر نوع رنگ مویی را انتخاب کنند و رنگ رگ‌های آن‌ها نه چندان سبز و نه چندان آبی به نظر می‌رسد.
انواع رنگ پوست

انتخاب رنگ موی مناسب با توجه به رنگ پوست

۲. توجه به رنگ چشم‌ها

رنگ چشم از دیگر عوامل مهم در انتخاب رنگ مو چه در آقایان و چه بانوان است. به طور کلی رنگ‌های قرمز، قهوه‌ای و بلوند با چشم‌های سبز و آبی خوب به نظر می‌رسند و طبیعتا رنگ‌های متضاد برای چشم‌های تیره مناسب‌تر هستند.

۳. اهمیت ضخامت موها

طبیعی است اگر اذعان کنیم که موهایی با ضخامت بیشتر زمان بیشتری را برای جذب رنگ و پوشش موها لازم دارند. در حالی که موهایی با تارهای نازک، سریع‌تر رنگ می‌گیرند. بنابراین در زمان انتخاب رنگ مو حتما این فاکتور را در نظر بگیرید.

۴. توجه به سن و سلامت موها

با افزایش سن بهتر است که رنگ‌های تیره‌تری را برای موهای خود انتخاب کنید، چراکه استفاده از رنگ‌های روشن، چین و چروک‌های صورت را برجسته می‌کند. همچنین به جای رنگ‌های تند و برجسته، رنگ‌های ملایم را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که اگر موهای آسیب دیده و ضعیفی دارید (به دلیل استفاده بیش از حد از دستگاه‌های حرارتی یا شستن بیش از حد موها)، رنگ کردن موها فرآیندی سخت‌تر و زمان‌بر خواهد بود.

۵. آیا حساسیت یا آلرژی دارید؟

در ادامه‌ی این مقاله انواع رنگ‌های ضد حساسیت و آلرژی‌زا معرفی می‌شود. اما به طور کلی باید بدانید که وجود ماده شیمیایی به نام «p-phenylenediamine» یا PPD در رنگ موها به‌ویژه نوع دائمی، عامل اصلی ایجاد حساسیت در افراد است. بنابراین در هنگام خرید رنگ مو باید به دنبال محصولات بدون PPD باشید.

۶. توجه به شغلی که دارید!

در هنگام رنگ کردن موها به موقعیت شغلی خود توجه کنید. شما که نمی‌خواهید با انتخاب رنگ‌های عجیب، باعث تعجب همکاران خود شوید!

انواع رنگ مو

اکثر رنگ‌ها حاوی ماده شیمیایی به نام «p-phenylenediamine» یا PPD هستند. درواقع این ترکیب نقش مهمی در عملکرد رنگ‌های مو دارد. چراکه می‌تواند به ساقه‌ی مو بچسبد و به آن‌ها رنگ دهد. از طرفی در زبان انگلیسی رایج است که مردم از کلمات «hair color» و «hair dye» به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. اگرچه این کلمات در زبان فارسی تنها معنی «رنگ مو» را می‌دهند، اما آیا واقعا این دو کلمه معنی یکسان دارند؟ یا عملکردی کاملا متفاوت دارند؟ برای پاسخ به این سوال، باید انواع مختلف رنگ موهای موجود در بازار را به ترتیب ماندگاری آن‌ها معرفی و توضیح دهیم، که این موارد به شرح زیر است:

 1. رنگ موهای دائمی (Permanent hair dyes)
 2. رنگ موهای نیمه دائمی (Demi-permanent hair dyes)
 3. رنگ موهای شبه پایدار (Semi-permanent hair dyes)
 4. رنگ موهای تدریجی یا گرجوآل (Gradual hair dyes)
 5. رنگ موهای موقت (Temporary hair dyes)

رنگ موهای دائمی

موهای رنگ شده با رنگ موهای دائمی از جمله رنگ‌هایی است برای همیشه ماندگارند و با شستن از بین نمی‌روند. این نوع از رنگ موها بر اساس اصل اکسیداسیون (oxidation) کار می‌کنند و عملکرد آن به این شکل است که در ابتدا رنگ طبیعی مو را از بین می‌برند و سپس رنگ موی جدید را اعمال می‌کند. طی چنین فرآیندی رنگ‌دانه‌های PPD که مولکول‌های کوچکی هستند به عمق ساقه‌ی مو نفوذ می‌کنند و از آنجایی که در در ترکیب این نوع از رنگ‌ها آمونیاک وجود دارد، فرآیند رسیدن این مولکول‌های کوچک به ساقه‌ی مو تسریع می‌شود. سپس هیدروژن پراکسید موجود در این محصول (hydrogen peroxide) پس از ورود به ساقه‌ی مو رنگ طبیعی مو را سفید می‌کنند و رنگ جدید به راحتی جایگزین می‌شود.

میزان تاثیرِ رنگ موهای دائمی

میزان تاثیر رنگ موهای دائمی

اگر قصد دارید که موهای سفید خود را بپوشانید، این نوع از محصولات از جمله موثرترین رنگ‌ها هستند. با استفاده از این رنگ‌ها اغلب همه‌ی موها به طور یکنواخت رنگ می‌شوند. جالب است بدانید که رنگ‌ها دائمی رنگ مو را که حتی کمی روشن‌تر از موهای طبیعی ارائه می‌کنند، زیرا همانطور که توضیح داده شد، پراکسید هیدروژن می‌تواند موها را سفید و سپس رنگ جدید را جایگزین کند. رنگ موی‌های دائمی با شست‌وشوی مکرر حتی با شامپو پاک نمی‌شوند. با این حال، با رشد موها نیاز است که این رنگ را هر ۴ الی ۶ هفته یک‌بار (بسته به میزان رشد موها) تجدید کنید.

رنگ موهای نیمه دائمی

میزان پراکسید هیدروژن در رنگ‌های نیمه دائمی کمتر از نوع دائمی است. همچنین نوع نیمه دائمی رنگ موها حاوی آمونیاک نیست.

رنگ موهای نیمه دائمی از نظر شیمیایی در مقایسه با نوع دائمی ملایم‌تر هستند. دلیل آن هم عدم وجود آمونیاک در آن است. همچنین در ترکیب این نوع از محصولات غلظت کمتری از پراکسید هیدروژن (۲ درصد در مقایسه با ۶ درصد در رنگ‌های دائمی) وجود دارد. مولکول‌های رنگی در رنگ‌های نیمه دائمی بر روی پوشش مو رسوب و بخشی از آن‌ها به داخل قشر مو نفوذ می‌کنند.

اگر صاحب موهایی حساس و شکننده هستید و تنها قصد پوشاندن تارهای موی سفید خود را دارید، انتخاب رنگ موهای نیمه دائمی (Demi-Permanent) می‌تواند گزینه‌ای بهتر باشد.

رنگ موی نیمه دائمی نمی‌تواند رنگدانه‌های اصلی مو را سفید کند. این مساله طبیعتا به این دلیل است که این نوع رنگ‌ها حاوی مقدار کمتری پراکسید هیدروژن هستند. به عبارت دیگر، رنگ موهای نیمه دائمی قابلیت روشن‌تر کردن رنگ موهای شما را ندارند. درواقع به کمک این نوع رنگ‌ها تنها می‌توانید سایه‌هایی تیره‌تر یا مشابه رنگ اصلی، بر روی موهای خود بیاندازید. رنگ موهای نیمه دائمی پس از ۱۲ الی ۲۸ بار شست‌وشو با شامپو پاک می‌شوند. به طور کلی، اگر تا ۵۰ درصد از موهای شما سفید است و تصمیم دارید موها را به رنگ طبیعی خود برگردانید، می‌توانید از رنگ موی نیمه دائمی استفاده کنید. این نوع از رنگ‌ها، موها را به اندازه‌ی نوع دائمی یکنواخت رنگ نمی‌کند. بنابراین، رشد موهای جدید از ریشه، چندان برجسته به نظر نمی‌آیند. از این رو رنگ‌های نیمه دائمی حالتی طبیعی‌تر به موهای شما می‌دهند. رنگ‌های نیمه دائمی کمتر به ساقه مو آسیب می‌زنند و در کنار آن پوست سر را کمتر تحریک می‌کنند. بنابراین گزینه‌ای مناسب برای افرادی که موهای آسیب دیده و شکننده دارند به حساب می‌آید.

رنگ موهای شبه پایدار

رنگ موهای شبه پایدار

رنگ موهای شبه پایدار نه حاوی آمونیاک و نه پراکسید هیدروژن هستند. به طور کلی مولکول‌های رنگی در این نوع از محصولات به داخل قشر مو نفوذ نمی‌کنند و فقط بر روی پوشش موها (خارجی‌ترین لایه مو) رسوب می‌کند. رنگ مو‌های شبه پایدار در دو دسته‌ی مصنوعی و طبیعی در بازار وجود دارند.

 • رنگ موهای شبه پایدار مصنوعی: این محصولات رنگ‌های از پیش ساخته شده‌ای هستند که حاوی نیترو آمین (Nitro amines) یا نیترو بنزن (Nitro benzenes) هستند.
 • رنگ موهای شبه پایدار طبیعی: در میان رنگ موهای شبه پایدار، حنا و متریال مشابه رایج‌ترین رنگ‌های طبیعی هستند. برگ درخت نیل (Indigo) هم از دیگر رنگ‌های شبه پایدار است که به صورت پودری سبز در بازار وجود دارد و زمانیکه با حنا مخلوط شود، نتیجه‌ای بسیار جذاب را رقم خواهد زد.

طی یک نگاه کلی می‌توان اذعان داشت که این نوع رنگ‌ها از نظر شیمیایی ملایم‌تر از دو نوع قبلی هستند، و برای موهای شکننده و آسیب‌دیده، گزینه‌ای مناسبی‌اند. البته باید بدانید که نتایج حاصل از این نوع رنگ‌ها چندان کامل نیست و تنها می‌توانند موهای سفید را تا ۳۰ درصد تغییر رنگ دهند. همچنین این نوع رنگ طی ۴ تا ۸ بار شست‌و‌شو با شامپو پاک می‌شود. بر خلاف رنگ‌های دائمی و نیمه دائمی، مدل‌های شبه پایدار حاوی PPD نیستند، بنابراین، معمولاً واکنش‌های آلرژیک برای افراد حساس ایجاد نمی‌کنند.

رنگ موهای تدریجی

رنگ موهای تدریجی را می‌توان محلول‌های آبی از فلزات دانست که وقتی روی موها اعمال می‌شوند، سایه‌هایی تیره از اکسیدها یا سولفیدهای فلزی ایجاد می‌کنند. استفاده از رنگ‌های فلزی نیاز به استفاده مکرر در طول هفته دارند و جالب است بدانید که با هر بار استفاده از آن‌ها، می‌توان تیره شدن تدریجی رنگ مو را از خاکستری به قهوه‌ای روشن تا شرابی را مشاهده کرد. این رنگ موی فلزی حاوی PPD نبوده و برای افراد حساسیت‌زا نیست. به طور کلی این مواد تدریجی به راحتی با شامپو از بین می‌روند، از این رو، نیاز به استفاده مداوم دارند. لازم به ذکر است که موهای رنگ شده با رنگ‌های فلزی نباید با برس‌های حرارتی، صاف شوند.

رنگ موهای موقت و معروف به Hair Colors

رنگ‌های موقت شامل ترکیباتی با مولکول‌های بزرگتر (بزرگتر از رنگ‌های شبه پایدار) است که به دلیل اندازه‌ی بزرگ‌تر به ساقه‌ی مو نفوذ نمی‌کند. رنگ‌دانه‌های موجود در نوع موقت در خارج از ساقه‌ی مو و بسیار نزدیک به سطح مو قرار می‌گیرد. چنین رنگ‌هایی را می‌توان با یک دست شست‌وشو با شامپو پاک کرد. اما ممکن است بر روی موهای متخلخل و با کیفیت پایین عمیق‌تر جذب شوند و مدت بیشتری باقی بمانند. رنگ موی موقت برای روشن کردن رنگ اصلی موهای شما و ایجاد رنگ‌های فانتزی و خاص مانند آبی، صورتی، بنفش، سبز، طلایی و غیره مناسب‌اند. همچنین این نوع از رنگ‌ها برای مهمانی‌های شبانه گرینه‌ای جذاب است.

آشنایی با محبوب‌ترین تکنیک‌های رنگ مو

به یاد داشته باشید که اگر برای رنگ کردن موهای خود به آرایشگاه می‌روید، حتما یک عکس از آنچه مدنظرتان هست را با خود ببرید. زیرا این کار باعث جلوگیری از هرگونه غافلگیری ناخواسته می‌شود و آرایشگر می‌تواند تکنیک مدنظر شما را به بهترین شکل پیاده کند. حال با توجه به آنچه مطرح شد، انواع مختلفی از تکنیک‌های رنگ مو را برای افزایش دقت کار به شما معرفی می‌کنیم:

 • بالیاژ (Balayage)
 • آمبره (Ombré)
 • سامبره (Sombré)
 • بلوندی (Blonde)
 • لولایت (Lowlights)
 • بیبی لایت (Babylights)

تکنیک بالیاژ موها

تکنیک بالیاژ موها

تکنیک بالیاژ توسط متخصصین رنگ‌موی فرانسوی در دهه‌ی ۱۹۷۰ طراحی شده است، اما جالب است بدانید که اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است. درواقع این تکنیک اگر به درستی انجام شود، ظاهری خاص و درخشان را برای شما رقم می‌زند. اساساً، لغت بالیاژ در فرانسه به معنای از این به آن سو حرکت کردن است، بنابراین هایلایت‌های شما باید روی تکه‌هایی از مو باشد که بیشترین حرکت (به ویژه در اطراف صورت و پیشانی) را دارند. به طور کلی این مدل از هایلایت با رشد موها طبیعی‌تر به نظر می‌رسد و یک گزینه‌ی عالی برای کسانی با موهای تیره یا قهوه‌ای رنگ است.

تکنیک آمبره موها

تکنیک آمبره موها

یکی از روش‌های زیبا در زنگ کردن موها استفاده از تکنیک آمبره است. روشی که در آن رنگ موهای ریشه از تضاد زیادی با بخش‌های انتهایی (ریشه‌های مو در این روش تیره‌تر و هرچه به سمت ساقه پیش می‌روید روشن‌تر می‌شوند) برخوردار هستند. لازم به ذکر است که در این روش، دکلره کردن موها یا استفاده از رنگ مو دکو کرم یکی از مراحل اصلی است. در عین حال باید بدانید که در این تکنیک نیازی به استفاده قطعی از رنگ‌های بلوند نیست، بلکه می‌توانید هر رنگی از طیف‌های رنگین‌کمان را انتخاب کنید.

تکنیک سامبره موها

تکنیک سامبره موها

این تکنیک از شدت کمتری نسبت به روش آمبره برخوردار است، به همین دلیل هم به آمبره نرم (soft ombré) معروف است. برای داشتن موهایی به این سبک، باید از هایلایت‌هایی که فقط چند درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی موهای شما هستند، استفاده کنید.

بلوند کردن موها

این تکنیک از جمله رویه‌هایی است که به افرادی با پوست سبزه به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در این روش بهتر است از ترکیب موهای قهوه‌ای و بلوند استفاده کنید، چراکه ظاهری طبیعی‌تر خواهید داشت و در کنار آن رگه‌های قهوه‌ای روشن صورت شما را درخشان‌تر خواهد کرد.

توصیه می‌شود که افرادی با پوست سبزه، گزینه‌ی بلوند کردن موها را انتخاب نکنند. چراکه از نگاه زیبایی‌شناسی تطابق خوبی بین این رنگ پوست و موهای بلوند وجود ندارد.

معمولاً با این تکنیک رنگ مو، هایلایت‌هایی تقریباً یک تا دو درجه روشن‌تر از رنگ اصلی در مناطقی که در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند، اضافه می‌شود.

تکنیک لولایت کردن موها

تکنیک لولایت کردن موها

در این روش از رنگ‌هایی استفاده می‌شود که حداقل دو درجه از رنگ موهای طبیعی افراد تیره‌تر است و می‌تواند به موهای قهوه‌ای روشن، عمق و زیبایی خاصی ببخشد. درواقع هایلایت سبب روشن شدن موها می‌شود، ولی روش لولایت دقیقا برعکس عمل می‌کند.

تکنیک بیبی لایت کردن موها

تکنیک بیبی لایت کردن موها

تکنیک بیبی لایت کردن موها استفاده از هایلایت‌های فوق‌العاده نازکی (تار مویی و ظریف) است که عموماً یک درجه روشن‌تر از رنگ طبیعی موهای شما است. جالب است بدانید که در این روش رنگ کردن موها، تمام قسمت‌ها از ریشه تا ساقه بیبی لایت می‌شود. در حالی که در هایلایت تعداد زیادی از موها رنگ می‌شود و در عین حال تراکم و نزدیک بودن موها نسبت به این تکنیک بیشتر است.

رنگ کردن موهای کودک

«واقعاً فکر نمی‌کنم که رنگ یا دکلره کردن موهای کودکان قبل از بلوغ، و در حالت ایدئال تا اواخر نوجوانی (حداقل ۱۶ سالگی) کاری بی‌خطر باشد!» این عبارت، سخن دکتر سجل شاه (Dr. Sejal Shah) یکی از متخصصین و جراحان پوست است. درواقع کودکان نسبت به بزرگسالان موهای نازک‌تری دارند و از آنجایی که رنگ موها و مواد دکلره می‌توانند آسیب‌زا باشند، می‌تواند به موهای کودکان نابالغ آسیب جدی وارد کند. همچنین از آنجایی که موهای کودکان از بدو تولد تا بلوغ تغییرات زیادی را پشت سر می‌گذارد، این متخصص هشدار می‌دهد که موها و پوست آن‌ها حساس‌تر از آن است که این تغییرات شیمیایی را بپذیرد. بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که کودک واکنش‌های حساسیت‌زا را تجربه کند.

رنگ کردن موها در دوران بارداری

به طور کلی باید تاکید کرد که تحقیقات در این حوزه محدود است، اما بسیاری از متخصصان به مادران آینده توصیه می‌کنند که تا آغاز سه ماهه‌ی دوم بارداری صبر کنند و دست به رنگ کردن موهای خود نزنند. در ۱۳ هفته‌ی اول بارداری، رشد و شکل‌گیری اندام‌های اصلی کودک در حال انجام است. ماهیچه‌ها و تارهای صوتی در حال شکل‌گیری هستند و در کنار آن بستر ناخن‌ها و فولیکول‌های مو شروع به رشد می‌کنند.

لازم به ذکر است که هیچ مدرک علمی و محکمی مبنی بر مضر بودن مواد شیمیایی موجود در رنگ مو برای جنین وجود ندارد!

حتی اگر مواد شیمیایی موجود در رنگ مو جذب بدن مادر نشوند، باز هم بنا بر احتیاط واجب لازم است که این کار را به تاخیر بیاندازید. از طرفی با وجود سطح بالایی از هورمون‌ها در سه ماهه اول بارداری، ممکن است موها سریع‌تر از همیشه رشد کنند و حتی با رنگ کردن آن‌ها بافت و رنگ متفاوتی نسبت به آنچه انتظار دارید، حاصل شود.

پرفروش‌ترین رنگ موهای موجود در بازار ایران

در کنار ارائه توضیحات کافی در مورد انتخاب و خرید انواع رنگ موهای مناسب، حال وقت آن است که به پرفروش‌های دیجی کالا مراجعه کنیم و گزینه‌هایی را به منظور تکمیل این راهنما به جامع‌ترین شکل ممکن به شما معرفی کنیم.

رنگ مو دوشس سری شرابی شماره ۶.۲۰ حجم ۱۲۵ میلی‌لیتر رنگ شرابی بنفش سیکلمه

اگر موهایی سفید یا خاکستری رنگ دارید، پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ مو دوشس سری شرابی استفاده کنید. قدرت پوشش عالی در هر شرایطی کاملا پایدار است. مقدار حجم این نوع رنگ مو ۱۲۵ میلی‌لیتر است و برای موهایی نه‌چندان بلند کافیست. این رنگ مو دارای روغن زیتون و ویتامین E، امگا ۶، امگا ۳ و اسید‌های چرب موجود در روغن گیاهی است و به همین علت هم توانایی بالایی در تغذیه‌ی مو و عدم آسیب به آن دارد.

رنگ مو دوشس سری شرابی شماره 6.20 حجم 125 میلی لیتر رنگ شرابی بنفش سیکلمه

اسپری رنگ مو جنتالین مدل color & style حجم ۱۵۰ میلی‌لیتر

اسپری رنگ‌مو جنتالین مدل color & style در حجم ۱۵۰ میلی‌لیتر، جهت رنگ‌آمیزی موقت موها در رنگ‌های مختلف است. این محصول با قدرت پوشش بالا و خشک شدن سریع به سادگی قابل استفاده است. به طور کلی با استفاده از این نوع اسپری رنگ مو می‌توانید از بابت عدم ایجاد آلرژی و حساسیت مطمئن باشید. چراکه در این نوع از رنگ موها ماده‌ی شیمیایی PPD وجود ندارد. اسپری رنگ مو جنتالین در پایه رنگ‌های سبز، قرمز، صورتی، بنفش، آبی، نارنجی تولید شده و برای افراد علاقه‌مند به رنگ‌های فانتزی کاملا کاربردی است. به طور کلی این نوع محصول از شرکت جنتالین از کیفیت مناسبی برخوردار است و می‌تواند به موهای شما در مهمانی‌ها زیبایی خاصی ببخشد.

اسپری رنگ مو جنتالین مدل color&style حجم 150 میلی لیتر

رنگ مو مارال سری دودی مدل بلوند دودی روشن شماره ۸.۱

رنگ موهای مارال از سری محصولات ایرانی و دائمی هستند که ثبات و قدرت پوشش‌دهی بالای آن‌ها زبانزد است. این نوع از رنگ موی ۱۰۰ میلی‌لیتری برای پوشاندن موهای سفید و خاکستری رنگ گزینه‌ای ایدئال و در هر شرایطی کاملا پایدار است. جالب است بدانید که این محصول حاوی روغن آرگان، روغن هسته ی انگور، روغن بادام، ویتامین، نرم کننده و حالت دهنده‌ی مو است و باعث درخشندگی موهای شما می‌شود. لازم به ذکر است که حجم ۱۰۰ میلی‌لیتری این رنگ مو با نسبت ترکیب ۱ به ۱.۵ برای رنگ مو‌های معمولی و اکسیدان ۶ درصد و برای موهایی با رنگ‌های روشن با نسبت ۱ به ۲ و اکسیدان ۹ درصد کافی است.

رنگ مو مارال سری دودی مدل بلوند دودی روشن شماره 8.1

کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره ۷.۱ رنگ بلوطی

کیت رنگ مو لورآل مدل Excellence شماره ۷.۱ رنگ بلوطی، محصولی بلژیکی به سفارش ترکیه و مناسب برای بانوان است که همراه با سرم تقویت کننده ۱۲ میلی‌لیتری محصولی کاملا برای موهای حساس و معمولی به حساب می‌آید. به طور کلی این نوع رنگ مو در دسته محصولاتی با رنگ دائمی است که حجم آن ۴۸ میلی‌لیتر است. این کیت آرایشی حاوی تیوب نرم‌کننده و حالت‌دهنده‌ی مو به حجم ۴۴ میلی‌گرم و دستکش مخصوص رنگ کردن مو است. لازم به ذکر است که با توجه به حجم رنگ مو این محصول برای رنگ کردن موهای کوتاه کفایت می‌کند و در صورت داشتن موهای بلند باید اقدام به خرید این محصول با حجم بیشتر نمایید.

رنگ مو والانسی سری حرفه‌ای مدل مرواریدی شماره CV8

اگر به دنبال رنگ مویی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه هستید، رنگ مو والانسی سری حرفه‌ای مدل مرواریدی می‌تواند گزینه‌ای قابل قبول برای شما باشد. این محصول رنگ مویی ایرانی است که همراه با کراتین، ویتامین C، پروتئین گندم، نرم کننده، روغن زیتون، بادام و آرگان با ۹۸ رنگ مختلف به بازار عرضه شده است. رنگ مو والانسی قابلیت ترکیب آسان با اکسیدان جهــت دستیابی به کرمی صاف، نرم و یکنواخت را دارد. همچنین پوشش‌دهی مناسب، درخشندگی و ظاهری طبیعی پس از استفاده از دیگر مشخصه‌های آن است. شما می‌توانید این رنگ موی پرفروش را با حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر از سایت دیجی کالا خریداری کنید.

رنگ مو والانسی سری حرفه ای مدل مرواریدی شماره CV8

کیت رنگ مو فیتو مدل PHYTO COLOR شماره ۹

کیت رنگ مو فیتو مدل PHYTO COLOR محصولی گیاهی و بادوام برای خانم‌ها و آقایان است. این نوع رنگ مو محصولی اوریجینال از شرکت فرانسوی فیتو است که با حجم ۴۰ میلی‌لیتر و ساشه ۱۲ میلی‌لیتری و حاوی نرم کننده و تثبیت‌کننده، محصولی کامل به حساب می‌آید. در همین راستا جالب است بدانید که رنگ دائمی فیتو رنگ مو را کمی روشن‌تر از موهای طبیعی شما خواهد کرد. بنابراین اگر قصد دارید که موهای سفید رنگ یا خاکستری خود را بپوشانید، این محصول گزینه‌ای فوق‌العاده است و قابلیت پوشش یکنواخت و طبیعی موها به صورت موثری را دارد.

کیت رنگ مو فیتو مدل PHYTO COLOR شماره 9

واریاسیون مارال شماره ۰۲۲ حجم ۱۵ میلی‌لیتر رنگ نقره‌ای

این نوع واریاسیون نسبت به سایر گزینه‌های بازار از قیمت و رنگ جذاب‌تری برخوردار است و مقدار حجم آن به ۱۵ میلی‌لیتر می‌رسد. این گزینه‌ی خرید دارای طیف مناسبی از ویتامین‌ها از جمله C ،B5 و E است و جزو گزینه‌هایی مخصوص بانوان به حساب می‌آید. واریاسیون مارال شماره ۰۲۲ حجم ۱۵ میلی‌لیتر رنگ نقره‌ای دارای مجوز از سازمان غذا و داروی ایران است.

واریاسیون مارال شماره 022 حجم 15 میلی لیتر رنگ نقره ای

کیت رنگ مو گارنیه شماره ۸N حجم ۴۰ میلی‌لیتر رنگ قهوه‌ای روشن طبیعی

کیت رنگ مو گارنیه شماره ۸N محصولی ۴۰ میلی‌لیتری و دائمی است که برند معتبر گارنیه و اصالت فرانسه آن ضامن کیفیت محصول است. به طور کلی این محصول باکیفیت و ویتامینه حاوی روغن‌های زیتون، آووکادو و شی برای تغذیه عمیق موها است و توانایی بالایی در گرفتن سفیدی موهای شما دارد. این رنگ مو مخصوص بانوان است و با وجود قدرت نفوذ بالا در مواردی حتی بدون دکلره هم قابلیت روشن‌سازی موهای شما را دارد. لازم به ذکر است که در هنگام خرید به حجم رنگ مو دقت کنید، زیرا رنگ مو گارنیه‌ی موجود این کیت برای موهای بلند کافی نیست.

کیت رنگ مو گارنیه شماره 8N حجم 40 میلی لیتر رنگ قهوه ای روشن طبیعی

کیت رنگ موی مردانه مارال مدل Black Brown حجم ۱۰۰ میلی لیتر بسته ۲ عددی

بحث موهای سفید و خاکستری چه برای خانم‌ها و چه آقایان همواره موضوعی آزاردهنده است. با توجه به همین مساله انتخاب یک رنگ موی دائمی که به خوبی ریشه‌ی سفید موها را پوشش دهد، امری چالشی است. کیت رنگ موی مردانه مارال مدل Black Brown با حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر (دو رنگ موی ۵۰ میلی‌لیتری) محصولی کامل برای آقایان است که با وجود دو عدد رنگ مو، شانه مخصوص رنگ مردانه و ماسک نرم‌کننده و احیاکننده‌ی بعد از رنگ، کیتی کامل به حساب می‌آید. این محصول ویتامینه است و ارزش خرید بالایی با توجه به کیفیت برخوردار است.

کیت رنگ مو مارال مدل Black Brown حجم 100 میلی لیتر رنگ مشکی تیره

رنگ مو بیول سری Chocolate مدل HERBAL شماره ۷.۸ حجم ۱۰۰ میلی لیتر رنگ شکلاتی قهوه‌ای

رنگ مو بیول سری Chocolate مدل HERBAL یک کالای دائمی، ایرانی و با حجم ۱۰۰ میلی‌لیتر است که برای خانم‌ها گزینه‌ای مناسب و ماندگار به حساب می‌آید. این نوع رنگ مو محصولی کاملا ویتامینه (C ،B5 و E) و بهینه است؛ به طوری که بعد از یک بار خرید آن متوجه خواهید شد که این برند محصولی مقرون‌به‌صرفه برای شما است. به طور کلی رنگ‌های روشن این برند سبب روشنایی و درخشانی صورت شما می‌شوند و تأثیر زیادی بر روی چهره می‌گذارند. از طرفی رنگ‌های شکلاتی، تیره مانند قهوه‌ای و پرکلاغی، شرابی و فندقی از محبوب‌ترین و پرمصرف‌ترین رنگ‌های برند بیول است و می‌تواند انتخابی جذاب باشد. استفاده از این رنگ‌ها بدون دکلره نیز امکان‌پذیر است و حتی می‌توان بدون آرایشگاه رفتن از آن‌ها استفاده و در خانه موها را رنگ کرد. همچنین به عنوان رنگ مو پاییزی گزینه‌ی مناسبی است.

رنگ مو بیول سری Chocolate مدل HERBAL شماره 7.8 حجم 100 میلی لیتر رنگ شکلاتی قهوه ای

رنگ مو نیو پرستیژ کالر شماره ۰۰۰ حجم ۱۲۰ میلی لیتر رنگ یخی

رنگ مو نیو پرستیژ کالر، یک کالای رنگ روشن با حجم ۱۲۰ میلی‌لیتر است که می‌تواند تغییر جالب توجه‌ای را برای همه‌ی خانم‌هایی که به‌دنبال تغییر و تحول در ظاهر خود هستند، ارائه کند. این محصول برای موهای نسبتا بلند یا در حد متوسط جواب‌گو است و به مدت ۸ هفته روی موهای شما ماندگاری دارد. این رنگ با درصد آمونیاک کمی که دارد، احتمال حساسیت کمی را ایجاد می‌کند.

رنگ مو نیو پرستیژ کالر، حاوی انواع روغن‌های گیاهی و مولتی‌ویتامین است که از شکنندگی موها جلوگیری می‌کند و پوشش قدرتمندی به موها می‌دهد. ازجمله دیگر ویژگی‌های برتر این رنگ مو غنی کردن آن با کراتین و ویتامین سی است. جالب است بدانید که کراتین عمده‌ترین ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی ساقه‌ی مو محسوب می‌شود اما این ماده بر اثر استفاده ی مداوم از مواد شیمیایی مانند رنگ، مش، فر و براشینگ‌های مداوم از بین می‌رود. در نتیجه‌ی وجود چنین ماده‌ای در رنگ مو می‌تواند بسیار باارزش باشد.

رنگ مو نیو پرستیژ کالر شماره 000 حجم 120 میلی لیتر رنگ یخی

رنگ مو دوماسی سری دودی شماره ۷.۱ حجم ۱۲۰ میلی لیتر رنگ بلوند دودی متوسط

رنگ مو دوماسی با حجم ۱۲۰ میلی‌متر، محصولی ایرانی است که دارای عصاره روغن بادام و نرم‌کننده است که پوشش‌دهی قابل قبولی را ارائه می‌کند. این نوع از رنگ مو برای بانوان طراحی شده است و از ماندگاری خوبی برخوردار است. از آنجایی که این رنگ موی دوماسی در دسته رنگ موهای دائمی قرار دارد، از آن می‌توان برای پوشاندن کامل سفیدی‌های ساقه و ریشه‌های موها استفاده کرد. در پایان توصیه می‌شود که پس از استفاده از این رنگ، موهای خود را با روغن‌های نرم‌کننده ماساژ دهید. زیرا این محصول می‌تواند تا حدی موهای شما را خشک کند.

رنگ مو دوماسی سری دودی شماره 7.1 حجم 120 میلی لیتر رنگ بلوند دودی متوسط

رنگ مو ریتون سری Biscuit مدل Medium Blonde Biscuit شماره ۷B

اگر اغلب در بازار به دنبال بلوند بیسکوییتی هستید، ولی پس از جست‌وجوی فراوان نتوانستید آن را پیدا کنید، بهتر است نگاهی به سایت دیجی‌کالا بیاندازید و با خیال راحت رنگ مو ریتون سری Biscuit مدل Medium Blonde Biscuit شماره ۷B را خریداری کنید. حجم این نوع رنگ مو ۱۲۰ میلی‌لیتر است و با وجود مجوز از سازمان غذا و دارو یکی از گزینه‌های ارزشمند برای خرید به حساب می‌آید.

رنگ مو ریتون سری Biscuit مدل Medium Blonde Biscuit شماره 7B حجم 120 میلی لیتر رنگ بیسکویتی فانتزی

کیت رنگ مو مردانه های اسپیدی مدل Natural Black شماره ۷

جالب است بدانید که بر خلاف محصولات رنگ موی خانم‌ها که رنگ طبیعی موها را از بین می‌برد، رنگ موهای مخصوص آقایان رنگ طبیعی موها را به خوبی حفظ می‌کند و این محصولات بیشتر برای پوشاندن تارهای خاکستری یا سفید مو تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. در همین راستا کیت رنگ مو مردانه های اسپیدی مدل Natural Black شماره ۷ رنگی باکیفیت، ماندگار و با قیمت مناسب است که می‌تواند به خوبی موهای شما را سیاه رنگ کند. این محصول با حجم ۱۲۰ میلی‌لیتر از برند معتبر های اسپیدی است و سرعت بالایی در رنگ گرفتن دارد. لازم به ذکر است که روی جعبه کالا برچسب اصالت کالا از سازمان غذا و دارو هم وجود دارد.

کیت رنگ مو مردانه های اسپیدی مدل Natural Black شماره 7

شامپو رنگ مو مارال مدل ۲۴۴۲ شماره ۰۷۱۱ حجم ۲۲۰ میلی‌لیتر رنگ طوسی

شامپو رنگ ساژ مارال مدل ۲۴۴۲ نوعی ماسک رنگ مو  (با حجم ۲۲۰ میلی‌لیتر) با فرمولاسیون منحصربه‌فرد و فاقد آمونیاک است که با وجود نرم کننده و مرطوب‌کننده، محصولی باکیفیت به حساب می‌آید. این نوع شامپوی رنگ مو  اثرات جانبی رنگ موهای دائمی همانند خشکی و آسیب مو، سوزش چشم و مشکلات تنفسی را به همراه ندارد. همچنین ماندگاری رنگ و حفظ لطافت و نرمی مو از ویژگی‌های دیگر این محصول است. به منظور استفاده از این محصول ابتدا مقدار مناسبی از شامپو را بر روی موی دکلره شده  قرار دهید و موها را کاملا به آن آغشته کنید؛ پس از ۱۰ دقیقه به طور کامل آبکشی کنید.

شامپو رنگ مو مارال مدل 2442 شماره 0711 حجم 220 میلی لیتر رنگ طوسی

کیت رنگ مو مردانه بیول شماره ۲.۱ حجم ۵۰ میلی لیتر رنگ دودی تیره

یکی از گزینه‌های اقتصادی و باکیفیت برای رنگ کردن موها و ریش‌های آقایان کیت رنگ مو مردانه بیول شماره ۲.۱ است که با حجم ۵۰ میلی‌لیتر به بازار عرضه شده است. این نوع کیت رنگ موی آقایان به رنگ دودی تیره است و با روغن بادام، روغن زیتون، روغن آفتابگردان، روغن ماکادمیا، روغن آرگان، عصاره جوانه گندم، کراتین و البته فرمالیسیونی بدون آمونیاک تولید شده است. لازم به ذکر است که اقلام همراه با این نوع رنگ موی مردانه شامل اکسیدان ۵۰ میلی‌لیتری و  اپلیکاتور می‌شود.

کیت رنگ مو مردانه بیول شماره 2.1 حجم 50 میلی لیتر رنگ دودی تیره

جمع‌بندی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره کردیم، رنگ کردن موها یکی از جذاب‌ترین کارها در زمینه‌ی مد و زیبایی است که می‌تواند ظاهری جدید به شما ببخشد. اما بدون توجه به نکات لازم در انتخاب رنگ مناسب این کار می‌تواند حسابی برای شما دردسرساز شود. بنابراین توصیه می‌کنیم با مطالعه‌ی کامل این راهنما، دست به تصمیمات هوشمندانه‌تر و آگاهانه‌تری در راستای خرید و استفاده از این نوع از کالاها بزنید.

منابع: LOREAL PARIS, Dermacosm

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه