نقدها و نمرات بازی Halo Infinite منتشر شد؛ بازگشت به دوران شکوه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
halo infinite

سری بازی هیلو به‌عنوان بزرگ‌ترین نماد ایکس‌باکس اهمیت زیادی برای مایکروسافت و البته گیمرها دارد. پس از اینکه در این چند بازی اخیر هیلو استودیو  ۳۴۳ اینداستریز نتوانسته بود موفقیت‌های قسمت‌های اولیه‌ی این سری را که توسط استودیو بانجی ساخته شده بود، تکرار کند، به نظر می‌رسد این بار آن‌ها بالاخره با بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) توانسته‌اند اثری درخور و شایسته‌ی نام سری بازی هیلو تحویل مخاطبان پرشور این سری بدهند.

اهمیت درخشش هیلو اینفینیت به این خاطر بیشتر می‌شود که سال گذشته با نمایش جنجال‌برانگیزی که از این اثر منتشر شد، بسیاری از طرفداران سری نگران وضعیت بازی شده بودند و حتی در فضای مجازی شوخی‌های زیادی با نمایش این بازی انجام شد. اکنون به ما ثابت شده که تأخیر یک‌ساله‌ی بازی به سازندگان این فرصت را داده تا بازی هیلو اینفینیت را در بهترین شرایط عرضه کنند. میانگین امتیازات بازی در اپن‌کریتیک ۸۶ و در متاکریتیک هم ۸۶ است.

Pure Xbox – امتیاز: ۹/۱۰

«بازی Halo Infinite مانند یک گام بزرگ روبه‌جلو برای این مجموعه بازی به حساب می‌آید. این یک تغییر نرم و روان به‌سوی آثار جهان-باز است که موفق می‌شود تعادل خوبی را میان هیلوهای سنتی که مبتنی بر روایت بوده‌اند و تمام سطوح آزادی عمل گیم‌پلی جدید این قسمت ایجاد کند.»

Windows Central – امتیاز: ۵/۵

«در حالی که استودیوی ۳۴۳ اینداستریز (۳۴۳ industries) از همان زمان عرضه‌ی بازی هیلو ۴ در سال ۲۰۱۲ در تقلا بوده تا بتواند مجموعه‌ی هیلو را در مسیر درست هدایت کند، آن‌ها بالاخره با هیلو اینفینیت توانسته‌اند به این مسیر درست دست پیدا کنند. این بازی توانسته به‌صورت‌ موفقیت‌آمیزی به روایت، گیم‌پلی و همچنین میراث سری احترام گذاشته و آن را سربلند کند؛ این در حالی است که ایده‌های نویی را به تجربه‌ی هیلو اضافه کرده است که جان تازه‌ای به این مجموعه بازی ۲۰ ساله بخشیده است.»

halo infinite

GamesBeat – امتیاز: ۵/۵

«نکته اصلی این است که استودیوی ۳۴۳ اینداستریز موفق شده یک فرمول آشنا را بدون کنار گذاشتن آن احساس اصلی سری بازی هیلو به‌روز و مدرن کند. به عبارت دیگر، همه‌چیز در این بازی به بهترین شکل ممکن احساس یک بازی عالی از سری هیلو را می‌دهد.»

Game Informer – امتیاز: ۹.۲۵/۱۰

«چه بخواهید دنبال یک ماجراجویی علمی-تخیلی بزرگ و رمزآلود باشید یا بخواهید شانس تجربه‌ی یک بازی چندنفره‌ی PvP (بازیکن علیه بازیکن) را داشته باشید، بازی هیلو اینفینیت از این آزمون سربلند بیرون می‌آید و عصر جدیدی را برای یکی از شناخته‌شده‌ترین سری بازی‌های ویدیویی نوید می‌دهد.»

GamesRadar – امتیاز: ۴.۵/۵

«برخلاف شرایطی که غیرممکن به نظر می‌رسد، هیلو اینفینیت توانسته هم جشنی آشنا برای دو دهه ماجراجویی با مستر چیف ارائه دهد و هم پایه‌های محکم و تازه‌ای را برای تکامل سری در آینده بنا کند. استودیو ۳۴۳ روح Combat Evolved را گرفته و آن را امروزی کرده است، و بهترین بخش تک‌نفره‌ی داستانی را که در این سال‌های اخیر و طولانی دیده‌ایم، فراهم کرده است.»

halo infinite

Destructoid – امتیاز: ۹/۱۰

«اگر من بخواهم نصیحتی به افرادی که می‌خواهند بازی Halo Infinite را تجربه کنند، داشته باشم، آن نصیحت این است که نگران دنیای باز هیلو اینفینیت نباشند و از نحوه‌ی اجرای آن با آغوشی باز استقبال کنند. من در ابتدا بسیار نگران بودم که استودیو ۳۴۳ نتواند از آژیر خطری که دیگر ناشرهای بزرگ را در بازی‌های جهان-باز تهدید می‌کند، جلوگیری کند اما محدودیت‌های اعمال‌شده‌ در این بازی جای قدردانی دارد.»

GameSpot – امتیاز: ۹/۱۰

«برخی از عناصر داستانی ضعف‌هایی را به خود می‌بینند و Grappleshot شگفت‌انگیز باعث می‌شود که بقیه تجهیزات مستر چیف در مقایسه با آن کمی ضعف نشان دهند اما این‌ها کاستی‌های کوچکی هستند، در واقع با بهترین هیلو این چند سال اخیر روبه‌رو هستیم و این همچنین تکاملی رل که هیلو می‌تواند در آینده ارائه دهد، نشانمان می‌دهد.»

IGN – امتیاز: ۹/۱۰

«بخش تک‌نفره‌ی داستانی هیلو اینفینیت دقیقاً همان چیزی است که این سری به آن نیاز داشت. این بهترین سبک رزمی منحصربه‌فرد و رضایت‌بخش Master Chief را به نمایش می‌گذارد و در عین حال از ایده‌های قدیمی برای خلق لحظات جدید به‌یادماندنی استفاده می‌کند. این به بهترین شکل سبک رزمی منحصر‌به‌فرد و رضایت‌بخش مستر چیف را به نمایش می‌گذارد و در عین حال از ایده‌های قدیمی برای خلق لحظات جدید به‌یاد‌ماندنی استفاده می‌کند. داستان آن در بخش‌هایی هم برای افراد تازه‌وارد به سری و هم بازیکنان باتجربه‌ی هیلو کمبودهایی دارد اما این بازی ارزش ۶ سال صبر کردن را داشت.»

EGM – امتیاز: ۴/۵

«گاهی اوقات در رابطه با بخش تک‌نفره‌ی داستانی به‌ نظر می‌آید که استودیوی ۳۴۳ اینداستریز توسط زره میولنیر مستر چیف تحت‌فشار قرار گرفته است اما انتخا‌ب‌های جسورانه‌ی اینفینیت در طراحی بازی و محیط جها‌ن-باز آن و همچنین وجود Grappleshot تجربه‌ی آن را هیجان‌انگیز و جدید می‌سازد.»

halo infinite

Video Games Chronicle – امتیاز: ۴/۵

«انتقال هیلو اینفینیت به‌سوی ساختاری جهان‌-باز همچون احساس یک شروع تازه برای این سری است که با تکان‌های نوستالژیک و مقدمه‌های تازه که با هم ترکیب می‌شوند و تأثیر بسیار خوبی دارند. هر دو بخش تک‌نفره و چندنفره هنوز جای پیشرفت و بهبود دارند اما هسته‌ی اصلی تجربه‌ی بازی قدرتمند است.»

PC Gamer – امتیاز: ۷۸/۱۰۰

«تصور دنیایی که در آن اینفینیت می‌توانست به‌راحتی یکی از آثار موردعلاقه‌ی من تا به امروز باشد، بسیار آسان است. اما با وجود دنیای باز اثر که تا حد زیادی زائد به نظر می‌رسد و داستانی که نمی‌تواند بار سنگین سری را با خود حمل کند، بخش‌ تک‌نفره‌ی داستانی بازی هیلو در رسیدن به یک تجربه‌ی عالی هیلو کم می‌آورد.»

Tom’s Guide – امتیاز: ۳.۵/۵

«این آشکار است که ۳۴۳ اینداستریز توانسته از اشتباهاتش در هیلو ۴ و هیلو ۵ چیزهای زیادی را فرا بگیرد و از آن‌ها استفاده کند تا بازی هیلو اینفینیت به یک تجربه‌ی بهتر تبدیل شود. در حالی که Halo Infinite هنوز ناقص است، موفق می‌شود همه عناصری را که مردم درباره‌ی سری هیلو دوست دارند، در یک‌چیز جدید و اصیل با هم ترکیب کند.»

halo infinite

در ادامه می‌توانید بعضی از دیگر نمرات بازی Halo Infinite را مشاهده کنید.

 • Windows Central – امتیاز: ۱۰/۱۰
 • VG247 – امتیاز: ۵/۵
 • GamesBeat – امتیاز: ۵/۵
 • Washington Post – امتیاز: ۹.۵/۱۰
 • The Games Machine – امتیاز: ۹.۵/۱۰
 • Game Informer – امتیاز: ۹.۳/۱۰
 • IGN – امتیاز: ۹/۱۰
 • GamesRadar+ – امتیاز: ۹/۱۰
 • GameSpot – امتیاز: ۹/۱۰
 • Destructoid – امتیاز: ۹/۱۰
 • God is a Geek – امتیاز: ۹/۱۰
 • Atomix – امتیاز: ۹/۱۰
 • PC Invasion – امتیاز: ۹/۱۰
 • Metro GameCentral – امتیاز: ۸/۱۰
 • Giant Bomb – امتیاز: ۴/۵
 • TheSixthAxis – امتیاز: ۸/۱۰
 • VideoGamer – امتیاز: ۸/۱۰
 • Telegraph – امتیاز: ۴/۵
 • Guardian – امتیاز: ۴/۵
 • VGC – امتیاز: ۴/۵
 • PC Gamer – امتیاز: ۷.۸/۱۰
 • Forbes – امتیاز: ۷.۵/۱۰
 • Screen Rant – امتیاز: ۳.۵/۵

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما