بازیکنان هیلو اینفینیت روی کنسول خواهان جدایی از بازیکنان کامپیوتر هستند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
halo infinite

نسخه بتای بخش چند نفره بازی هیلو اینفینیت (Halo Infinite) تنها چند هفته است که در دست کاربران است. نکته اینجاست که این بازی چند نفره رایگان بخش ضد تقلب ندارد. این اتفاق باعث شده تا کاربران زیادی ناراضی باشند. در این مدت بسیاری از افراد ویدئوهایی از تقلب بسیاری از کاربران به اشتراک گذاشته‌اند. حال بازیکنان ایکس‌باکس از استودیو ۳۴۳ خواسته‌اند تا بتوانند کراس پلی (Crossplay) را خاموش کنند. با اینکار دیگر با متقلب‌های موجود در کامپیوتر روبرو نخواهند بود.

قابلیت کراس‌پلی (Crossplay) در اصل حالتی است که بازیکنان روی چند پلتفرم می‌توانند با یکدیگر بازی کنند. این قابلیت تنها برای بازی‌های آنلاین مطرح است و بسیاری از بازی‌ها نیز از آن بهره می‌برند. تنها مشکل این قابلیت وجود تعداد زیادی از افراد متقلب در دنیای کامپیوتر است.

هیلو اینفینیت

بخش آنلاین هیلو اینفینیت طرفداران بسیار زیادی داشته و توانسته موفقیت خوبی را کسب کند.

از همان ابتدای عرضه گزارشات زیادی از تقلب در این بازی منتشر شد. برای مثال با استفاده از این کدهای تقلب بازیکن می‌توانست سر دشمنان را در همه‌جا ببیند. یا حتی سیستمی وجود داشت که به نشانه‌گیری کمک می‌کرد. حتی آخرین گزارشات نیز حاکی بر این هستند که سیستم‌های تقلب جدیدی نیز در بازی یافت شده است.

هیلو اینفینیت دارای سیستم کراس‌پلی اتوماتیک است. البته این کراس‌پلی تنها برای کامپیوتر و ایکس‌باکس وجود دارد. به طور کلی تقلب در بازی حرکتی ناپسند است و لذت را از کاربران دیگر می‌گیرند. مخصوصاً برای کاربران کنسول که دسترسی به این تقلب‌ها نداشته و مجبور هستند آن را تحمل کنند.

یکی از دلایلی که بسیاری از کاربران کنسول را به کامپیوتر ترجیح می‌دهند عدم حضور متقلبان در دنیای کنسول‌ها است. نمی‌‎‌توان گفت در میان کاربران کنسول متقلب وجود ندارد ولی حداقل کمتر هستند. حال با وجود کراس‌پلی این اختلاف از بین رفته و بسیاری از کاربران از این ماجرا ناراضی هستند.

هیلو اینفینیت

این اولین بار نیست که کاربران از وجود متقلبان در دنیای بازی ناراحت هستند. برای مثال کاربران نسخه کنسولی بازی کال آو دیوتی: مدرن وارفر با اعتراض به سیستم کراس‌پلی از آن جدا شدند. در اصل این کاربران حق انتخاب داشتند که چگونه بازی کنند.

شما در حالت رنکد (Ranked) بازی هیلو اینفینیت می‌توانید انتخاب کنید که رقبای شما با کیبورد باشند و یا با کنترلر کنسول. با اینحال هیچ تضمینی بر اینکه کاربر کامپیوتر لزوماً با موس و کیبورد باشد، وجود ندارد. به همین دلیل همچنان این مشکل وجود دارد. امیدواریم که ۳۴۳ بتواند با این موضوع مقابله کند و جلوی متقلبان را بگیرد. متأسفانه وجود این موضوع باعث شده تا بسیاری از کاربران از هیلو اینفینیت لذت نبرند.

منبع: Rockpapershotgun.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما