اطلاعات جدیدی از بازی شبیه‌ساز زندگی Harvestella منتشر شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
بازی HARVESTELLA

کمپانی اسکوئر انیکس (Square Enix) و استودیوی Live Wire به تازگی اطلاعات جدیدی را از بازی شبیه‌ساز زندگی و نقش‌آفرینی «هاروستلا» (Harvestella) منتشر کرده‌اند.

در این بازی، قهرمان داستان روی تپه‌ای نزدیک به دهکده‌ی Lethe در حالی که توسط دکتری با نام کرس (Cres) نجات یافته، بیدار می‌شود. در این میان یک جسم شهاب‌سنگ مانند در آسمان در حال سوختن است و به شمال دهکده می‌افتد. یک اومن (Omen) زخمی در داخل شی پیدا می‌شود. گفته می‌شود که آن‌ها سرچشمه‌ی مصیبت‌هایی هستند که بر این جهان می‌آید. قهرمان داستان ما زندگی جدید خود را آغاز کرده و در یک خانه‌ی خالی روی تپه مراقب اومن زخمی است. اومن‌ها مورد نفرت و ترس انسان‌ها هستند. آن‌ها خود را در زره‌هایی ضخیم می‌پوشانند و تحقیقاتی را در Seaslights انجام می‌دهند. اگرچه انگیزه‌ی آن‌ها ناشناخته است اما به دلیل چنین اقداماتی، تعداد زیادی از مردم فکر می‌کنند که آن‌ها پشت وقوع رویداد Quietus است.

در بازی شما همیشه در تخت خواب خود در خانه بیدار خواهید شد. چه در مزرعه کار کنید و چه به ماجراجویی بروید، فعالیت‌های شما در طول روز کاملا به خودتان بستگی داشته و محدود به انجام عمل خاصی نیست. با این حال، با شروع احساس خواب آلودگی و خستگی شخصیت، اقداماتی که می‌توانید انجام دهید به مرور محدودتر می‌شوند و بهتر است که قبل از پایان یافتن شب ساعاتی را در خانه استراحت کنید.

بازی هاروستلا

دهکده‌ی Lethe، در مجاورت Seaslight و نزدیک به تپه‌ای که به نام Bird’s Eye Brae شناخته می‌شود، قرار داشته و جایی است که قهرمان داستان خانه‌ی خود را می‌سازد. این دهکده با این حال در اوایل بازی پاییزی است، اما چهار فصل را تجربه می‌کند. انواع فروشگاه‌های مفید در این روستا وجود دارند که می‌توانید وسایل ضروری و روزمره را در آن‌ها پیدا کرده و بهتر برای ماجراجویی‌هایتان آماده شوید.

دره‌ی هیگان یکی دیگر از مناطق بازی است. در واقع راه رسیدن به راه رسیدن به Seaslight از میان دره‌ی هیگان می‌گذرد. ویژگی اصلی این دره شاخ و برگ‌های خیره‌کننده‌ی درختان آن است که رنگ قرمز خاصی را نمایان می‌کنند. در تعقیب دختری که به سمت Seaslight می‌رود، قهرمان داستان به اعماق دره‌ی هیگان سفر می‌کند. در این دره قهرمان با اومنی با نام دیانتوس (Dianthus) روبرو می‌شود. . در حالی که او برای اهداف خود به سمت Seaslight می‌رود، در هیگان گرفتار شده و توسط شخصیت اصلی داستان نجات می‌یابد. این دو در نهایت با یکدیگر به سمت مقصد یکسان خود حرکت می‌کنند.

دره‌ی هیگان

در بازی کلاس‌های مختلفی وجود دارد که با عنوان شغل یا جاب‌ (Job) شناخته می‌شوند. هر کلاس سلاح‌های منحصر‌به‌فردی دارد و از مهارت‌های مشخصی استفاده می‌کند. با به خدمت گرفتن یک شخصیت با یک کلاس خاص، قهرمان تحت کنترل بازیکن نیز می‌تواند از ویژگی‌های همان کلاس استفاده کند. کلاس جدیدی که معرفی شده، Assault Savant نام دارد. این کلاس از علم و هنرهای رزمی استفاده کرده و می‌تواند ویژگی ها و اثرات حملات خود را با مهارت‌های مختلف تغییر دهد.

در مبارزات، بازیکنان می‌توانند از چهار نوع ضعف دشمنان قوی‌تر مانند باس‌ها استفاده کنند. بهره برداری از این موارد باعث پر شدن نوار Break Gauges شده و آسیب بیشتری وارد می‌کند. در این میان امکان استفاده از حملات ویژه فراهم می‌شود. البته گفتنی است که هر حمله‌ی ویژه در هر نبرد تنها یک بار قابل استفاده است. شما همچنین می‌توانید با تقویت رابطه و پیوند خود با همراهانتان، حملات ویژه را بیاموزید.

مبارزات در هاروستلا

محصولات پاییزی نیز به تفصیل شرح داده شده‌اند و شامل کدو تنبل فانوسی، لوبیای رنگین کمان، رویال بادمجان و بلوط شاهزاده می‌شود. برخی از محصولات را می‌توان در تمام طول سال برداشت کرد، در حالی که برخی از انواع میوه‌ها و سبزیجات، تنها در یک فصل خاص در دسترس هستند. غذاهای تهیه شده با استفاده از این مواد شامل گراتین کدو تنبل فانوسی، کیک پادشاه، خوراک بادمجان و غیره اشاره کرد.

از دیگر ویژگی‌های بازی می‌توان به نامه‌هایی اشاره کرد که حاوی هدایایی از طرف شهردار و شخصیت‌های مختلف هستند. برخی از این نامه‌ها نوعی تشکر و برخی منجر به ماموریت‌های جدید می‌شوند. شما همچنین می‌توانید یک حیوان خانگی یا دام نگهداری کنید که در هنگام گردش در سراسر جهان می‌توانید سوار او شده و سریع‌تر سفر کنید. او حتی ممکن است چیزهای جالبی را کشف کند. افزایش سطح آن باعث تقویت و افزایش عملکرد آن می‌شود.

حیوان خانگی در هاروستلا

از طرفی ساختن آشیانه برای حیوانات در نزدیکی خانه‌ی خود، به شما این امکان را می‌دهد که پشم، تخم مرغ، شیرو غیره بدست آورید که می‌توانید از آن‌ها در آشپزی و موارد دیگر استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید تعداد دام‌هایی را که می‌توانید از آن‌ها مراقبت کنید، به مرور زمان با ساخت بیشتر مکان‌های نگهداری از حیوانات، افزایش دهید.

بازی Harvestella در ۴ نوامبر (۱۳ آبان) برای نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. در ادامه می‌توانید تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما