بازی شبیه‌ساز زندگی Harvestella برای سوییچ و کامپیوتر معرفی شد؛ تریلر آن را ببینید

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی هاروستلا

کمپانی اسکوئر انیکس به تازگی از بازی شبیه‌ساز زندگی و نقش‌آفرینی «هاروستلا» (Harvestella) برای نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی رونمایی کرده است.

در دنیای رنگارنگ این بازی، بازیکنان از محصولات خود مراقبت می‌کنند، با مردم شهر دوست می‌شوند، بر تهدیدها غلبه کرده و منشاء جهان و حقیقت پشت فاجعه‌ای که در آن رخ داده را در طول مسیر کشف می‌کنند. داستان بازی در سیاره‌ای اتفاق می‌افتد که در آن چهار کریستال غول‌پیکر وجود دارند که به عنوان نور‌های دریا شناخته می‌شوند. نور دریا بر فصول حاکم است و زندگی موجودات مختلف به آن‌ها وابسته است. با این حال با غافل شدن همه، کریستال‌ها شروع به انجام رفتارهای غیر عادی می‌کنند. با تغییر فصول، رویداد Quietus یا همان فصل مرگ در فاصله‌ی بین آن‌ها شروع به ظاهر شدن می‌کند.

کریستال‌ها نور عجیبی از خود ساطع می‌کنند که زندگی موجودات زنده را تهدید می‌کند. محصولات کشاورزی پژمرده می‌شوند و مردم حتی نمی‌توانند از خانه‌ی خود بیرون بیایند. مشکل اینجاست که مدت زمان این رویداد در هر سال بیشتر می‌شود. در خلال یکی از همین رویدادهای خطرناک، شخصیت اصلی داستان به دهکده‌ای منزوی راه پیدا می‌کند و پس از ملاقات با یک دختر خاص، ماجراجویی خود را آغاز می‌کند. نام او آریا و در حال تحقیق در مورد اسرار Quietus است. بنابراین، قهرمان داستان ما و آریا در راستای پی بردن به حقیقت جهان، سفری را آغاز می‌کنند.

هاروستلا

بازیکنان می‌توانند شهرهای مختلف و سیاه‌چال‌های جهان بازی را کاوش کنند. از شهر نمیا، جایی که شکوفه‌های گیلاس در تمام طول سال شکوفا می‌شوند، گرفته تا پایتخت مقدس آرژن که پوشیده از برف است، برای اینکه بازیکنان چهار کریستال غول‌پیکر حاکم بر فصل‌ها برسند، باید از مسیر‌های زیبا و در عین حال ناهموار عبور کنند. جالب است بدانید که با بدست آوردن یک زیردریایی حتی می‌توانید در اعماق اقیانوس‌ها به جست‌و‌جو بپردازید.

 از طرفی سبزیجات، غلات و میوه‌ها را می‌توان در مزارع پرورش داد و با پول معامله کرد یا به عنوان منابع برای ساخت آیتم‌های مختلف استفاده کرد. آن‌ها همچنین می‌توانند برای پخت و پز استفاده شوند و از نتیجه‌ی آن می‌توان برای بهبود سلامتی و دیگر توانایی‌ها به صورت موقت استفاده کرد که در هنگام ماجراجویی در دنیای بازی بسیار مفید خواهند بود. این محصولات در هر فصل تغییر می‌کنند. همچنین هنگامی که در خانه‌ی خود هستید می‌توانید از حیوانات خانگی خود مراقبت کنید که به مراتب پاداش‌های خاص خود را به همراه خواهد داشت. به طور کلی شما آزاد هستید که هر طور که می‌خواهید فعالیت‌های روزانه انجام دهید، با دیگران معاشرت کنید یا به ماجراجویی بپردازید.

تصویری از بازی هاروستلا

در این میان بازیکنان با دوستان جدیدی مانند شریکا (Shrika)، یک مبلغ مذهبی که کریستال‌ها را ستایش می‌کند، هاینا (Heine)، یک مکانیک جذاب، آسیل (Asyl) و آریا (Aria)، دختر مرموزی که می‌گویند از آینده آمده است، آشنا خواهند شد. در ادامه با رویارویی با مشکلات و شیوه‌های مختلف زندگی آن‌ها، درک بهتری از آن‌ها بدست خواهید آورد.

همچنین در بازی کلاس‌های مختلفی وجود دارد که با عنوان شغل یا جاب‌ (Job) شناخته می‌شوند. این کلاس‌ها شامل مبارز (Fighter) که بر مهارت‌های خود در شمشیرزنی سریع تکیه می‌کند، Shadow Walker که با دو شمشیر خود ضربات مهلکی را وارد می‌کند و Mage که بر حملات از راه دور با جادو تمرکز دارد، خواهند بود.

بازی Harvestella در ۴ نوامبر ۲۰۲۲ (۱۳ آبان ۱۴۰۱) برای نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. در ادامه می‌توانید تریلر و تصاویر منتشر شده را مشاهده کنید.

هاروستلا

 منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما