مدل جدید پلی‌استیشن ۵ طراحی داخلی کاملا متفاوتی دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
PS5 new version model

همین چند روز پیش خبری منتشر کردیم که در آن اشاره شده بود مدل جدیدی از پلی‌استیشن ۵ راهی بازار شده است که سبک‌تر از کنسول‌های فعلی است. بر اساس یک ویدئوی کالبدشکافی جدید، طراحی قطعات داخلی آخرین مدل از پلی‌استیشن ۵ به طرز شگفت‌انگیزی متفاوت است.

یوتیوبری به نام آستین ایوانز (Austin Evans) که به بررسی سخت‌افزارهای مختلف می‌پردازد، مدل جدید پلی‌استیشن ۵ را که با کد CFI-1200 عرضه شده، خریداری کرد. فروش این مدل در پایان ماه اوت در استرالیا آغاز شد.

سال گذشته آستین ایوانز همین کار را با مدل جدید CFI-1100 انجام داد و پس از اینکه ادعا کرد که هیت‌سینک کوچک‌تر آن می‌تواند آن را به یک کنسول بدتر تبدیل کند، جنجال‌های زیادی به پا کرد. هرچند اگر به خاطر داشته باشید، این نظریه بعدها توسط دیجیتال فاندری رد شد و آن‌ها به این نتیجه رسیدند که آن مدل بهتر یا بدتر از مدل زمان عرضه نیست.

با این حال، این بار ایوانز معتقد است که CFI-1200 به دلیل تغییرات متعدد ایجاد‌شده در اجزای داخلی کنسول، دستگاه بهتری است. ایوانز اشاره می‌کند که مدل جدید یک مادربورد کاملاً متفاوت دارد که به طور قابل‌توجهی کوچک‌تر از مدل‌های قبلی است.

PS5 new version model

هیت‌سینک مدل جدید حتی از هیت‌سینک مدل CFI-1100 هم کوچک‌تر است اما حاوی یک لوله حرارتی است که به سمت دیگر سیستم می‌رود، در حالی که ایوانز همچنین اشاره کرد که محفظه‌ی تعبیه‌شده برای اس‌اس‌دی کنسول اکنون یک محافظ بهتر دارد. در مجموع، مادربورد و هیت‌سینک جدید منجر به کاهش وزن حتی بیشتر از ۰.۲ کیلوگرم شده است اما قالب پلاستیکی مشکی رنگ کنسول حفاظت بیشتری به آن اضافه کرده و وزن را کمی بالا می‌برد.

ایوانز همچنین ادعا می‌کند که مدل جدید مصرف برق بهینه‌تری دارد و اشاره می‌کند که طی آزمایشی که برای هر سه مدل کنسول انجام داده و بازی Astro’s Playroom را روی آن‌ها اجرا کرده است، مدل زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ حدود ۲۱۸ وات برق مصرف می‌کند، در حالی که مصرف برق مدل  CFI-1100 حدود ۲۲۹ وات است و در نهایت مدل جدید یعنی مدل CFI-1200 در هنگام تجربه‌ی این بازی فقط ۲۰۱ وات برق مصرف می‌کند.

با این حال این موشکافی کاملاً مثبت نیست. ایوانز همچنین اشاره می‌کند که سونی اساساً همه‌ی اجزا را جابه‌جا کرده‌اند، از جمله باتری CMOS که اکنون کاملاً توسط هیت‌سینک پنهان شده است. او توضیح می‌دهد: «پیش از این اگر نیاز داشتید، می‌توانستید به‌راحتی آن را تعویض کنید اما حالا باید قطعات پلی‌استیشن خود را کاملاً جدا کنید که این قطعاً یک عیب است.»

بیشتر بخوانید: مدل جدیدی از پلی‌استیشن ۵ وارد بازار شده که سبک‌تر است

مدل‌های جدید سری CFI-1200 که در حال حاضر در استرالیا به فروش می‌رسند، وزن کمتری نسبت به کنسول‌های زمان عرضه دارند. این تفاوت تا جایی است که وزن نسخه‌ی استاندارد این مدل جدید که همراه با دیسک درایو است، برابر با وزن پلی‌استیشن ۵ دیجیتال در زمان عرضه است.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما