آپدیت گرافیکی بازی Hellblade ری تریسینگ و DLSS را اضافه می‌کند

۲۸ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
hellblade

بازی هل بلید فداکاری سنوآ (Hellblade: Senua’s Sacrifice) قرار است یک به روزرسانی بزرگ روی کامپیوتر دریافت کند. این‌طور که به نظر می‌رسد ما قرار است شاهد اضافه شدن قابلیت‌های Ray Tracing و فناوری DLSS در این بازی باشیم.

اینکه بعد از یک مدت دوباره به بازی‌های قدیمی نگاهی بیاندازیم بسیار لذت‌بخش است. حال اگر شرکت سازنده چیزی به آن اضافه کرده باشد، این تجربه بهتر هم خواهد شد. نینجا تئوری، شرکت سازنده‌ی بازی هل بلید، اعلام کرد که یک آپدیت جدید برای این بازی منتشر خواهد کرد. این به روزرسانی برای کامپیوتر شخصی بوده و از لحاظ بصری بازی را بهتر خواهد کرد. از قابلیت‌های اضافه شده می‌توان به پشتیبانی از DLSS و FSR اشاره کرد. همچنین چندین قابلیت دسترسی جدید هم به آن اضافه شده است.

هل بلید

یکی از قابلیت‌های جالب هل بلید استفاده از صدا برای راهنمایی بازیکن بود

در بحث بصری باید گفت که بازی هل بلید به‌زودی از بازتاب‌ها و سایه‌های ری تریسینگ پشتیبانی خواهد کرد. همچنین ۳ حالت هم برای این قابلیت در نظر گرفته شده است. در کنار آن جزئیات بازی به طرز قابل‌توجهی دقیق‌تر و بهتر شده است. اگر شما بهترین عملکرد را هم از نظر گرافیکی و هم از نظر نرخ فریم بخواهید، این بازی از DLSS و FSR هم پشتیبانی خواهد کرد.

فناوری DLSS یا Deep Learning Super Sampling قابلیت جدیدی است که در کارت‌های گرافیکی سری ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ انویدیا وجود دارد. نسخه‌ی دوم از این قابلیت یا DLSS 2.0 که در کارت‌های سری ۳۰۰۰ وجود داشته کیفیت بازی را بسیار بهتر کرده و به همراه آن نرخ فریم بالایی هم به شما خواهد داد. این قابلیت می‌تواند تصاویر با رزولوشن کم را طوری نشان دهد که به کاربر القا کند رزولوشن بیشتر است. با اینکار شما هم کیفیت بهتری داشته و هم عملکرد روان‌تری خواهید داشت. FSR هم نام همین قابلیت در کارت‌های AMD است.

هل بلید

فناوری DLSS تغییر زیادی در زمینه عملکرد بازی ایجاد خواهد کرد و به طور کلی آن را ارتقاء خواهد داد

خوشبختانه این به روزرسانی جدید به صورت رایگان برای کامپیوتر عرضه خواهد شد و نیازی نیست که هزینه‌ی اضافی برای آن پرداخت کنید. این آپدیت به زودی در استیم و فروشگاه ویندوز عرضه خواهد شد.

در کنار قابلیت‌های بصری تعدادی امکان جدید در بحث دسترسی هم به این بازی اضافه شده است. برای مثال شما می‌توانید تمام دکمه‌ها را تغییر داده و طبق سلیقه خود آن‌ها را بچینید. نکته‌ی مثبت اینجاست که شما توانایی تعویض دکمه‌ها را در کنترلر هم دارید و تنها محدود به کیبورد نیست. شما با این آپدیت می‌توانید مقداری زیرنویس بازی را برای خود شخصی‌سازی کنید. برای مثال رنگ یا سایز آن را می‌توانید تغییر دهید.

این بخش‌های اضافه شده به بخش دسترسی به نسخه ایکس‌باکس سری ایکس و اس بازی هم اضافه خواهد شد. اینکه این شرکت دوباره به هل بلید بازگشته و سعی بر بهبود آن دارد بسیار جالب است. به هرحال هل بلید یکی از پرطرفدارترین عناوین این شرکت بوده و از بازی‌های خوب نسل ۸ بود.

منبع: Destructoid.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه