دویل می کرای ۵ جای دنباله Dragon’s Dogma را گرفت

۳۰ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Dragon's Dogma

مدت زیادی است که بازی‌کنندگان از کپ‌کام می‌خواهند یک دنباله برای Dragon’s Dogma عرضه کند. به‌رغم تمام این درخواست‌ها، تا امروز چیزی درباره قسمت دوم بازی نشنیده بودیم. مدتی قبل کارگردان این بازی، از وضعیت ساخت دنباله‌ی آن گفت. طبق گفته‌ی او، آن‌ها مجبور بودند بین Devil May Cry 5 و Dragon’s Dogma 2 یکی را انتخاب کنند.

«هیده‌آکی ایتسونو» بدون تردید یکی از پرافتخارترین و برجسته‌ترین بازی‌سازان تاریخ است. او طی سال‌های حضورش در کپکام در ساخت بازی‌های متعددی مثل Rival Schools، Power Stone، Darkstalkers، Street Fighter Alpha و البته سری Devil May Cry نقش داشته.

کارگردان دویل می کرای ۵: ایتوسونو افزود: از بین دو بازی من دویل می کرای ۵ را انتخاب کردم.

علاوه بر تمامی موارد بالا، ایتسونو یکی از جاه‌طلبانه‌ترین آثار تاریخ کپکام یعنی Dragon’s Dogma هم کارگردانی کرده است. در آن زمان، کپکام پس از کنار گذاشتن مجموعه Breath of Fire چندان روی خوشی به بازی‌های نقش‌آفرینی تک‌نفره نشان نداده بود. بنابراین، ساخت و عرضه یک اثر نقش‌آفرینی بزرگ، آن هم با الهام از بازی‌های غربی، برای خیلی‌ها موضوعی تعجب‌آور بود. بازی به موفقیت بزرگی رسید و توانست به خوبی بدرخشد؛ در حدی که برای کنسول‌های نسل فعلی و کامیپوترها مجددا منتشر شد. با این همه، در این هفت سال هیچ چیزی از ادامه مجموعه نشنیدیم تا اینکه ایتسونو چند روز قبل در مصاحبه‌ای دلیل این سکوت طولانی را فاش کرد.

او گفت: «وقتی زمان ساخت دویل می کرای ۵ فرا رسید، نزد «کنزو سوجیموتو» (بنیان‌گذار کپ‌کام) رفتم و گفتم که می‌خواهم برای پروژه‌ی بعدی روی Devil May Cry 5 یا Dragon’s Dogma 2 کار کنم.»

ایتوسونو افزود: «او گفت ایرادی ندارد، هر کاری که می‌خواهی انجام بده. روی هر کدام که می‌خواهی کار کن. من دویل می کرای ۵ را انتخاب کردم.»

این خبر شاید برای هواداران Dragon’s Dogma ناامیدکننده به نظر برسد، اما از طرفی حالا دوستداران دویل می کرای بسیار خوشحال هستند. باید توجه داشت که Dragon’s Dogma در سال ۲۰۱۲ عرضه شد و طرفداران دویل می کرای از سال ۲۰۰۸ منتظر ساخت یک دنباله برای بازی بودند و نزدیک به یک دهه صبر کردند.

بازی Dragon's Dogma

با این حال ایتسونو احتمال ساخت بازی را رد نکرد و گفت: «در حال حاضر مشغول تمام کردن ساخت دویل می کرای ۵ هستیم. اما در آن زمان ایده‌هایی برای Dragon’s Dogma 2  هم داشتم.»

او ادامه داد: «تفاوت زیادی بین آثاری که دوست دارم بسازم و آثاری که باید به عنوان پروژه بعدی روی آن‌ها کار کنم، وجود دارد. ولی فعلا این پروژه‌ را دنبال کرده‌ام و من برای بازی بعدی‌ام آماده می‌شوم. نمی‌توانیم چیزی درباره‌اش بگوییم، اما مشتاقانه منتظریم تا روی آن کار کنیم.»

ایتسونو اضافه کرد: «هر وقت که بخواهم سراغ ساخت بازی بروم، چیزی را درست می‌کنم که خودم بخواهم تجربه‌اش کنم. آن نوع اثری که همیشه منتظر بازی کردنش بوده‌ام. Dragon’s Dogma هم یکی از آن چیزهایی است که از بچگی آن را می‌خواستم.»

ایتسونو باور دارد که بازی مذکور یکی از مهم‌ موفق‌ترین دوران کاری‌اش بوده است: «اثری که موفقیت بزرگی برایم بود و خیلی به آن افتخار می‌کنم، احتمالا Dragon’s Dogma است. اما آن چیزی که بیش‌ترین کار و تلاش را در بر داشت، DMC5 است.»

بازی Devil May Cry 5 جدیدترین ساخته هیدکی ایتسونو، در تاریخ ۱۷ اسفند برای ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و کامپیوتر روانه بازار می‌شود.

منبع: VG247

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه