۱۰ بازیگر هالیوودی که در نقش خود غرق شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه

طبق باور عموم، ۱۰ هزار ساعت تمرین فشرده برای استاد شدن در هر زمینه‌ای لازم و ضروری است. این قانون درباره بازیگری هم صدق می‌کند. البته تنها تعداد کمی از بازیگران در دوران حضور خود در این صنعت به چنین موفقیت عظیمی دست یافته‌اند و بسیاری هنوز به هیچ وجه به این رقم، نزدیک هم نشده‌اند.

تبدیل شدن به یک شخصیت با شنیدن صدای کلاکت یک روند معمول است اما باقی ماندن در این طرز فکر برای ساعت‌ها و گاهی حتی روزها بدون خارج شدن از آن، خود مهارت دیگری است که البته برای برخی، طبیعی است اما به هر حال یک استعداد محسوب می‌شود که فقط چیزی مانند ۱۰ هزار ساعت تمرین می‌تواند آن را محقق کند.

۱۰. جک نیکلسون

بازیگر

 • نام فیلم: درخشش (The Shining)

جک نیکلسون برای بهتر به تصویر کشیدن ذهنیت یک الکلی منزوی و در آستانه جنون در فیلم «درخشش»، اغلب شخصیت جک تورنس را حتی زمانی هم که فیلم‌برداری متوقف می‌شد، حفظ می‌کرد و آن‌قدر متقاعد‌کننده بود که شلی دووال، بازیگر نقش همسرش وندی تورنس، اغلب ترس واقعی خود را در حین فیلم‌برداری بروز می‌داد.

دیالوگ نمادین «جانی این‌جاست!» را در انتهای فیلم به یاد آورید. نیکلسون تمام آن صحنه را بدون خارج شدن از ماهیت آن شخصیت اجرا کرد و واکنش دووال به برخورد ناگهانی تبر به در به طرز نگران‌کننده‌ای واقعی بود.

۹. لئوناردو دی‌کاپریو

بازیگر

 • نام فیلم: جنگوی زنجیرگسسته (Django Unchained)

لئوناردو دی‌کاپریو در طول سال‌های گذشته به ستاره‌ای برجسته در فهرست بازیگران هالیوود تبدیل شده است و درخشش محض او دیگر ما را شگفت‌زده نمی‌کند اما تعهد او به مجموعه و تمرکزش روی کار چیزی است که ما باید هر بار آن را تحسین کنیم.

برای مثال «جنگوی زنجیرگسسته» را در نظر بگیرید. در یک صحنه خاص، دی‌کاپریو در حین حرف زدن، دستش را روی میز کوبید اما به اشتباه آن را با لیوان روی میز برید. او در این حال و حتی با فوران خون از کف دستش، از شرایط به نفع خود استفاده کرد و صحنه را تا انتها ادامه داد. دست دی‌کاپریو بعد از صحنه به چندین بخیه نیاز داشت.

۸. چنینگ تیتوم 

بازیگر

 • نام فیلم: شکارچی روباه (Foxcatcher)

به نظر نمی‌رسد بازیگری که در اکثر نقش‌هایش، حرکات پیچیده رقص و کارهای اکشن سنگین انجام می‌دهد، بتواند برای مدتی طولانی در قالب نقشش باقی بماند. با این حال، چنینگ تیتوم اجراهای بسیار باورکردنی را حتی بدون این که از قالب نقش خود خارج شود، در طول سال‌های گذشته ارائه کرده است.

در این رابطه، صحنه‌ای که بلافاصله به ذهن خطور می‌کند سکانسی از فیلم «شکارچی روباه» است که در آن، تیتوم چندین بار با سر به آینه ضربه زد تا این که آینه شکسته شد. مطمئنا این حرکت عمق درد شخصیت را بیشتر نشان داد  اما اصلا در فیلم‌نامه‌ ذکر نشده بود. تیتوم این کار را در همان لحظه و با تصمیم شخصی انجام داد و به همین خاطر کاملا جذاب و خاص بود.

۷. جانی دپ

بازیگر

 • نام فیلم: دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean)

جانی دپ یکی از پرکارترین بازیگران این صنعت است. او همیشه مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار می‌گیرد و در دوران اوج خود، تعیین‌کننده آمار و ارقام گیشه بود. یکی از نمادین‌ترین و پرفروش‌ترین نقش‌های او، قطعا دزد دریایی سرکش، کاپیتان جک اسپارو در «دزدان دریایی کارائیب» است.

دپ در اکثر مواقع نقش‌های خود را در خارج از صحنه فیلم‌برداری هم حفظ می‌کند و سعی دارد تا خود را با کاراکتر عجین کند. جک اسپاروی شگفت‌انگیز، قطعا یکی از این موارد به حساب می‌آید.

۶. واکین فینیکس

بازیگر

 • نام فیلم: سر به راه باش (Walk the Line)

همه می‌دانند که واکین فینیکس، به عنوان یک بازیگر، مهارت‌های وسیعی دارد. این بازیگر با بازی در نقش امپراتور تشنه قدرت روم کومودوس در «گلادیاتور» گرفته تا آرتور بی‌ثبات در فیلم «جوکر»، شایستگی خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران تاریخ ثابت کرده است.

او در فیلم «سر به راه باش»، جایی که نقش اسطوره موسیقی جانی کش را بازی کرد، تصمیم گرفت تا آواز خواندن و گیتار زدن یاد بگیرد. در پایان، کارگردان که از اجرای بی‌نظیر فینیکس شگفت‌زده شده بود تصمیم گرفت تا تمام آهنگ‌ها با صدای خود او ضبط کند. واکین حتی دیگر بازیگران و عوامل فیلم را مجبور کرد که او را با لقب جانی کش صدا کنند و از ذکر نام اصلی او در طول فرآیند تولید خودداری نمایند.

۵. کیت وینسلت 

بازیگر

 • نام فیلم: کتابخوان (The Reader)

کیت وینسلت علاوه بر «تایتانیک» و چندین فیلم پرفروش دیگر، در طول سال‌های گذشته در چند فیلم خاص نیز بازی کرده است. برای مثال، فیلم «کتابخوان» را در نظر بگیرید که در آن، او نقش هانا اشمیتز، نیروی سابق نازی‌ها را که به خاطر جنایاتش در طول جنگ جهانی دوم محاکمه می‌شد، بازی کرد.

به گفته خودش، وینسلت برای این که در نقش این شخصیت غرق شود، قبل و در حین فرآیند تولید و هر جا که می‌رفت، لهجه آلمانی به کار می‌برد، حتی در خانه و هنگام داستان خواندن برای فرزندانش هنگام خواب. همه این تلاش‌ها خوشبختانه با برنده شدن جایزه اسکار بهترین بازیگر زن برای او نتیجه داد.

۴. هیث لجر

بازیگر

 • نام فیلم: شوالیه تاریکی (The Dark Knight)

اشاره به بدنام ترین شخصیت شرور گاتهام، بدون در نظر گرفتن بازی نمادین هیث لجر در نقش جوکر، توهین‌آمیز خواهد بود. لجر برای آماده شدن برای چنین نقشی، مانند واکین فینیکس که کاهش وزن شدیدی را تجربه کرد، تصمیم گرفت تا خود را به طور کلی از جامعه منزوی کند.

این بازیگر یک ماه تمام خود را در هتلی حبس کرده بود و چیزی به جز یک مجله برای سرگرم کردن خود نداشت و سعی کرد تا شخصیت جوکر را با شخصیت خودش ترکیب کند. لجر فقید جوایز متعددی برای عملکرد درخشانش دریافت کرد.

۳. آن هاتاوی

بازیگر

 • نام فیلم: بینوایان (Les Misérables)

«بینوایان» یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های دهه گذشته بود و موسیقی متن آن یکی از به یادماندنی‌ترین آثار ژانر موزیکال است. با این حال، اگر آن هاتاوی به عنوان بازیگر اصلی ایفای نقش نمی‌کرد، شاید کار کمی متفاوت از آب در می‌آمد.

هاتاوی برای این که ذهنیت شخصیتش، فانتین را درک کند، یک برنامه غذایی سخت اتخاذ کرد و قبل از شروع فیلم‌برداری، ۲۵ پوند از وزن خود را کاهش داد. علاوه بر این، او هم‌چنین مجبور بود تا موهایش را در میانه یک صحنه، کوتاه کند و به خاطر درست اجرا شدن خط داستانی شخصیت با آن موافقت کرد.

۲. جیم کری

بازیگر

 • نام فیلم: مردی بر روی ماه (Man on the Moon)

جیم کری بدون شک یکی از بزرگ‌ترین نمادهای کمدی در پنجاه سال اخیر است. خلاقیت او همان چیزی است که به شکل‌گیری دنیای متد اکتینگ کمک کرد و بنابراین منطقی است که او در این لیست جای داشته باشد. نقش‌آفرینی عمیق او در قالب شخصیت اندی کافمن در فیلم «مردی بر روی ماه» در سال ۱۹۹۹ وی را به چنین درجه‌ای رساند.

کری قالب شخصیت کافمن را در کل فرآیند فیلم و حتی خارج از زمان فیلم‌برداری نیز حفظ کرد. همه این‌ها منجر به ساخت یک مستند اسپین‌آف به نام «جیم و اندی: فراتر از عالی» شد که یک اثر ویژه ۹۰ دقیقه‌ای است که ارادت و تعهد بی‌نظیر کری به این نقش را به نمایش می‌گذارد.

۱. آدرین برودی

بازیگر

 • نام فیلم: پیانیست (The Pianist)

شما می‌توانید شب و روز فیلم‌نامه بخوانید و سپس خود را تا مرز فرسودگی پیش ببرید و گرسنگی بکشید تا به داخل ذهنیت یک شخصیت نفوذ کنید. آدرین برودی برای اجرای نقش اصلی خود در «پیانیست»، تمام این کارها را انجام داد.

برودی برای وارد شدن به فضای ذهنی این شخصیت، بیشتر دارایی‌هایش را رها کرد، آپارتمان و ماشینش را فروخت و حتی از دوست صمیمی‌اش در آن زمان جدا شد. او ماه‌ها خود را منزوی کرد و چهار ساعت در روز پیانو تمرین نمود تا جایی که می‌توانست برخی از پیچیده‌ترین آثار شوپن را هم بنوازد. پس از پایان یافتن فیلم، این بازیگر در سال ۲۰۰۳ برنده اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

منبع: colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۷ دیدگاه
 1. مسعود

  نظرتو بذار دم کوزه ابشو بخور… هیچکدوم اندازه گرد پای هیث لجر نیستن بهترین بازیگر جهان

 2. سونیک

  من از جین روی خیلییی خوشم میاد. اون تو سونیک خارپشت که نقش اگمن رو بازی میکرد برای ما سونیکی ها تموم دیوونه بازی هاش محشره

  1. شدو خارپشت

   جیم کری؛ اون عالیه

 3. hosen

  اینا خوب ها مثلاً آدرین برودی ولی هیچ کدوم به پای راک نمی‌رسه اینا همیشه یادت باش به افتخار راک💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽💪🏽

 4. شهرام

  جای متیو مکانهی در میان ستاره ای و لیام نیسن در فهرست شیندلر خالیه.شما تصور کن فیلمی که ۱۱ تا آسکار برنده شده باشه

 5. هاتف

  جای آلپاچینو در بوی خوش یک زن خالیه

 6. Amir

  یکی از بازیگرهای مورد علاقه من خانم چارلیز ترونه که برای فیلم مانستر اَسکار گرفت. خانم ترون برای این فیلم نزدیک ۳۰ پوند وزن اضافه کرد.

 7. نوید

  دوست عزیز قبل از هرچیز پیش از ارایه مطلب لطفا یکبار مطالعه کنید که غلط های املایی کمتری داشته باشید.
  اسمی از کریستین بل آورده نشد به خاطر فیلم ماشینیست.
  اینکه یک نفر کلی بخودش فشار بیاره فقط یک فیلم خوب بازی کنه هنر نیست. اسطوره ای مثل آلپاچینو بازیگره وکیل مدافع شیطان عطر یک زن صورت زخمی و….

 8. فرهاد

  حیفه هیچ اسمی از کریستین بیل نیاوردین،کاهش وزن فینیکس؟یه نگاه به کم و زیاد کردن وزن بیل و تعهد به بازیگریش بندازین بد نیست

 9. مسعود

  هیچکدوم به پای هیث لجر و فداکاری هیث لجر نمیرسه…خصوصا واکین فینیکس اصلا قابل قیاس باهیث لجر بزرگ نیست….قیاس فینکیس با هیث لجر توهین به مقام هیث لجره

  1. کسری

   چرا داستان میگی واکین فینیکس هم برای فیلماش کم نذاشته و کاراش عالی بوده

   1. مسعود

    داستان تو میگی.. فینیکس هرچقدم عالی باشه بازم بپای هیث لجر نمیرسه…هیث لجر صد لول بهتر بود و بهتر بازی کرد

 10. سعید فرزین

  سلطان بازیگران جهان جک نیکلسونه واقعا انگار شخصیتهای ترسناکش شخصیت اصلیشن

 11. Hossein

  جک نیکلسون ترکوند تو شاینینگ، هنوزم که هنوزه با این که چند بار شاینینگ رو دیدم ولی مشتاقم ببینم.
  یکی این، یکی هم اون برادر دیوونه صورت چرمی تو کشتار با اره برقی در تگزاس که اولش گروه تو راه دیدنش و سوار ونش کردن. هم سکانس داخل ون رو فوق‌العاده بازی کرد و هم سکانس آخر. ولی به نظرم واقعا بازیگرش دیوونه بود چون آدم عاقل هر چی زور بزنه بازم نمیتونه اینجوری بازی کنه.
  از لیست شما با این که اصلا مارول و فیلمای ابرقهرمانانه رو نمیپسندم و چندساله اصلا فیلمای مارولو ندیدم ولی هیث لجر عالی بازی کرد.

  1. شهرام

   چون اصلا واسه مارول نیست دوست عزیز.واسه DC هست شخصیت جوکر

   1. Hossein

    بعدش گفتم که در مجموع فیلمای ابرقهرمانانه رو نمیپسندم، حالا من چه میدونم روزی هزارتا فیلم سوپرهیرو تینیجری میاد بازار. آدم قاتی میکنه.!
    من اصلا چندوقته همچین فیلمایی رو گذاشتم کنار حق بده یادم بره کدوم مال مارول بود کدوم دی سی. ولی در مجموع از فیلمای اینشکلی که دیدم و یادم مونده هیث لجر بازیش خوب بود.
    بازم مرسی که گفتی!

 12. Sorena

  جای نقش آفرینی فوق العاده دنیل دی لوییس توی خون به پا خواهد شد که کاملا غرق در نقشش بود در این لیست خالیه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما