سونی: هورایزن فوربیدن وست احتمالا انتهای ۲۰۲۱ عرضه می‌شود

۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۹:۳۰ ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی Horizon Forbidden West

هفته‌ی گذشته بود که شاهد رونمایی شگفت‌انگیز قسمت جدید بازی هورایزن بودیم. «هورایزن فوربیدن وست» (Horizon Forbidden West) قرار بود در سال ۲۰۲۱ روی کنسول‌های پلی‌استیشن عرضه شود و با اینکه هنوز هم این محدوده‌ی زمانی برای تاریخ انتشار بازی پابرجاست، اما سونی از اتمام مراحل ساخت بازی مطمئن نیست.

طی مصاحبه‌ای جدید که هرمن هولست، مدیر استودیوهای بازی‌سازی سونی با وبلاگ پلی‌استیشن داشته است، از زمان عرضه‌ی هورایزن صحبت کرد. طبق گفته‌ی هولست، آن‌ها برنامه دارند که هورایزن فوربیدن وست را در بازه‌ی زمانی تعطیلات امسال، یعنی ماه‌های نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی، وارد بازار کنند. هولست اضافه کرده است که هنوز هم مشکلی برای این برنامه به وجود نیامده است، ولی نمی‌خواهند قطعی از آن صحبت کنند.

مدیر استودیوهای پلی‌استیشن درباره‌ی عرضه‌ی هورایزن گفته است: «به سمت برنامه‌ی خود برای عرضه‌ی هورایزن فوربیدن وست در بازه‌ی تعطیلات امسال حرکت می‌کنیم و به نظرمان لطمه‌ای به این برنامه وارد نشده است، اما هنوز هم این موضوع قطعی نیست. سخت مشغول تلاش هستیم تا از این موضوع اطمینان حاصل کنیم و به‌زودی خبر آن را به اشتراک خواهیم گذاشت.»

بحران جهانی فعلی صحبت قطعی از زمان اتمام هر پروژه‌ای را غیرممکن کرده است. به قول یکی از نویسندگان معروف بازی، در طول یکی دو سال آینده، تا شروع دانلود یک بازی را روی کنسول خود ندیده‌اید، از عرضه‌ی آن مطمئن نباشید و این احتمال را در نظر بگیرید که عرضه‌اش با تأخیر مواجه شود. سایبرپانک ۲۰۷۷ حتی این موضوع را گوشزد کرد که ممکن است یک بازی عرضه شود و حتی آن را دانلود کنید، اما تا عرضه‌ی اصلی‌اش فاصله‌ی زیادی داشته باشد. هیچ شرکتی نمی‌خواهد این اتفاق برای بازی‌اش بیفتد و از طرفی هم توسعه‌ی بازی بیرون از استودیو و کار در خانه، چالش‌های متعددی را به وجود آورده است.

اگر به خاطر داشته باشید، دقیقا میان قرنطینه‌های سال گذشته بودیم که سونی عرضه‌ی لست آو آس ۲ را لغو کرد، تا مطمئن شود که نه‌تنها توسعه‌ی بازی به اتمام رسیده و از همه نظر آماده است، بلکه حتی به اندازه‌ی کافی دیسک برای فروش تولید کرده باشند و عرضه‌ی بازی به مشکل برنخورد. در همین راستا هم منطقی است که سونی نخواهد تاریخ عرضه‌ی هورایزن فوربیدن وست را اعلام کند، تا از آماده بودن بازی مطمئن نشده باشد.

بازی Horizon Forbidden West

دموی ۱۵ دقیقه‌ای هورایزن فوربیدن وست که هفته‌ی گذشته شاهد آن بودیم، پیشرفت‌های متعدد بازی را به نمایش گذاشت. حتی با اینکه بازی هم‌زمان روی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود، به نظر می‌رسد که با یک بازی نسل جدید طرف هستیم. هورایزن فوربیدن وست از نظر گرافیکی خیره‌کننده است و از نظر گیم‌پلی هم نسخه‌ای پیشرفته‌تر و بسیار بزرگ‌تر از قسمت قبل. پیشنهاد می‌کنیم حتما این دموی ۱۵ دقیقه‌ای بازی را ببینید.

در حالی که تمام شرکت‌های بازی‌سازی خبر از برگزاری یک رویداد تابستانی داده‌اند، سونی هنوز هیچ حرفی در این باره نزده است و نمی‌دانیم آیا در آینده‌ی نزدیک شاهد برنامه‌ای برای صحبت بیشتر از بازی‌هایی مثل هورایزن فوربیدن وست، گاد آو وار یا گرن توریسمو خواهیم بود یا نه.

منبع: وبلاگ پلی‌استیشن

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما