تحلیل تریلر سریال خاندان اژدها؛ ۱۷ راز مخفی و نکته‌ی داستانی

۱۷ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۲ دقیقه
خاندان اژدها

اولین تریلر خاندان اژدها منتشر شد که بهترین نگاه را به داستان و شخصیت‌های پیش‌درآمد سریال بازی تاج و تخت خانه با محوریت خاندان تارگرین دارد. بازی تاج و تخت در سال ۲۰۱۹ به شکلی بحث برانگیز به پایان رسید اما با وجود همه اختلافات و مخالفت‌ها، مخاطبان دلشان برای وستروس تنگ شده است.

بازی تاج و تخت در طول تقریبا یک دهه پخش خود به یکی از بزرگ‌ترین سریال‌های تلویزیونی تمام دوران تبدیل شد. بنابراین طبیعتا تعداد زیادی اسپین‌آف در راه است که اولین آن‌ها خاندان اژدها است.

داستان خاندان اژدها دو قرن قبل از بازی تاج و تخت، روایت می‌شود و تمرکز خود را روی تارگرین‌ها قرار می‌دهد. در بازی تاج و تخت، تارگرین‌ها یک سلسله رنگ باخته بودند و فقط چند نفر از اعضای باقی مانده در دورترین نقاط زمین پراکنده بودند اما این سریال دوران اوج این خاندان را به تصویر می‌کشد. وستروس توسط یک پادشاه تارگرین اداره می‌شود و آینده‌ای درخشان پیش روی خود دارد و خاندان اژدها ۱۷ اژدها خواهد داشت که کاملا بر خلاف روند آن در سریال بازی تاج و تخت است که در آنجا آن‌ها سه اژدها داشتند.

با این حال، همه چیز در این قلمرو طبق برنامه پیش نمی‌رود. هر جا که تارگرین‌ها حضور داشته باشند، آتش و خون وجود دارد و در خاندان اژدها، این آتش و خون بین خود اعضای خانواده است. وستروس وارد جنگی داخلی می‌شود که با نام رقص اژدها شناخته می‌شود و اولین تریلر خاندان اژدها هم اشاره‌هایی به آن دارد و زمینه و طرح آن را مشخص می‌کند.

۱۷. مت اسمیت در نقش دیمن تارگرین

خاندان اژدها

تریلر خاندان اژدها با شاید بزرگ‌ترین نام در بین بازیگرانش، مت اسمیت آغاز می‌شود. بازیگر دکتر هو نقش دیمن تارگرین را بازی می‌کند که یکی از چهره‌های کلیدی در رقص اژدهاست. دیمن برادر پادشاه ویسریس است و سرانجام شوهر پرنسس رینیرا تارگرین (که اتفاقا خواهرزاده او هم است) می‌شود. در این مرحله از جدول زمانی، دیمن یکی از بزرگ‌ترین و باتجربه‌ترین جنگجویان در وستروس است اما روحیه‌ای سرسخت و خشن دارد. دیمن رابطه‌ای دشوار و نامناسب با برادرش و حتی رابطه‌ای بدتر با دست پادشاه، اتو هایتاور دارد که رقابت بین آن‌ها سال‌ها طول می‌کشد و در نهایت به جنگ داخلی ختم خواهد شد.

۱۶. دیمن و رینیرا تارگرین

خاندان اژدها

حضور دیمن در تریلر خاندان اژدها این بار در کنار خواهرزاده و همسر آینده‌اش، رینیرا (اما دارسی) ادامه پیدا می‌کند. به‌سختی می‌توان محل حضور این زوج را فهمید اما با توجه به این‌ که رینیرا شاهزاده دراگون‌استون است و دریای وسیع پیش روی آن‌ها احتمالا بلک‌واتر باشد، پس احتمالا آن‌ها در دراگون‌استون، محل اقامت خاندان تارگرین در وستروس قرار دارند و این تصویر مربوط به دوران ایگون فاتح است. بیشتر رقص اژدها درباره رابطه دیمن و رینیرا، نه تنها از نظر عاشقانه، بلکه بیشتر از نظر سیاسی و جنگی خواهد بود و در طی داستان‌، آن‌ها طرح و نقشه مبارزه با مخالفان خود را خواهند ریخت و این تصویر باید یکی از آن صحنه‌ها باشد.

۱۵. جدول زمانی خاندان اژدها: ۲۰۰ سال قبل از بازی تاج و تخت

خاندان اژدها

وقتی برای اولین بار ساخت پیش‌درآمد بازی تاج و تخت اعلام شد، اطلاعات اولیه نشان می‌داد که داستان، ۳۰۰ سال قبل از سریال اصلی اتفاق می‌افتد که این عدد با مدت زمان رقص اژدها جور نبود. HBO در حال شفاف‌سازی این موضوع است، زیرا تریلر در عوض، نشان می‌دهد که داستان، ۲۰۰ سال قبل از سقوط تاج و تخت رخ می‌دهد. مشخص نیست که این بازه زمانی مربوط به شکست پادشاه دیوانه، آریس تارگرین دوم است که منجر به سقوط سلسله تارگرین‌ها (۲۸۳ سال پس از پیروزی ایگون) شد یا نابودی تاج و تخت آهنین در قسمت پایانی سریال تاج و تخت (سال ۳۰۵ میلادی). رقص اژدها در حدود سال ۱۲۹ تا ۱۳۱ قبل از میلاد اتفاق می‌افتد. بنابراین سریال تقریبا ۱۷۰ سال قبل از بازی تاج و تخت روایت می‌شود اما با فلش‌بک و داستان‌هایی مربوط به جدول زمانی قبلی همراه خواهد بود که می تواند قدمت آن را به ۲۰۰ سال عقب‌تر برگرداند.

۱۴. اژدهای تارگرین (بالریون، وحشت سیاه؟)

خاندان اژدها

تریلر خاندان اژدها، احتمالا به چند دلیل صحنه‌های کمی از اژدهای واقعی نشان می‌دهد. اولا این تصاویر به کارهای گرافیکی و کامپیوتری گسترده‌ای نیاز دارند. بنابراین احتمالا هنوز چیزی از اژدهایان خاندان اژدها برای نشان دادن وجود ندارد. ثانیا با فرض این که فصل اول تا حد زیادی ساخته شده باشد، این فصل‌های بعدی خواهند بود که اژدهایان، حصور پررنگ‌تری در آن‌ها خواهند داشت. با این وجود، نمادی از یک اژدها در تریلر ظاهر می‌شود که اشاره به یک اژدهای معروف یا حداقل جمجمه آن دارد. نمی‌توان به یقین مطمئن شد اما ممکن است، این صحنه، تصویری از جمجمه بالریون، معروف به وحشت سیاه، بزرگ‌ترین اژدهای خاندان تارگرین باشد که خود ایگون فاتح آن را به پرواز درمی‌آورد. بالریون در سال ۹۴ میلادی و قبل از وقوع حوادث خاندان اژدها درگذشت اما ارتباطاتی با پادشاه ویسریس دارد. ویسریس به‌عنوان یک شاهزاده، آخرین نفر از اژدها‌سواران بالریون بود. بنابراین نشان دادنش در سریال، منطقی به نظر می‌رسد. جمجمه بالریون در بازی تاج و تخت هم دیده شده بود. بنابراین پیوند و ارتباطی بین این موضوعات و تصاویر وجود دارد.

۱۳. دست پادشاه، اتو هایتاور

خاندان اژدها

تریلر خاندان اژدها در ادامه به دست پادشاه، اتو هایتاور (با بازی ریس ایفنز) می‌رسد. اتو به‌عنوان دست پادشاه، به جیهیریس اول خدمت کرد و هنگامی که ویسریس تاج و تخت آهنین را به دست گرفت، این نقش را ادامه داد. اتو به طرزی باور نکردنی، متکبر و باهوش و هدفش استفاده از موقعیت خود برای ارتقای جایگاه خاندان هایتاور و به ویژه دخترش، آلیسنت (که ملکه ویسریس می‌شود) است. اقدامات اتو باعث می‌شود که رقابت بزرگی بین او و دیمن شکل بگیرد. او گاهی اوقات با ویسریس سر و کله می‌زند و در ادامه، به یکی از بازیگران و طراحان اصلی ایجاد رویدادهای رقص اژدها تبدیل می‌شود.

۱۲. پدی کنسیدین در نقش ​​پادشاه ویسریس تارگرین اول و شمشیر فولادی والرین

خاندان اژدها

صدای دیمن در تریلر خاندان اژدها روی تصاویر قرار دارد و وقتی به کلمه پادشاهان اشاره می‌کند، تصویر به فرمانروای وستروس، پادشاه ویسریس تارگرین اول می‌رسد. ویسریس که توسط پدی کنسیدین به تصویر کشیده می‌شود، عموما مردی شایسته است که دوران سلطنتش تا حد زیادی مرفه و صلح‌آمیز است. او دخترش، رینیرا را برای جانشینی و وراثت خود انتخاب می‌کند و حتی هنگامی که با ملکه آلیسنت، صاحب یک فرزند پسر می‌شوند، این تصمیم را تغییر نمی‌دهد که در نهایت، همین اتفاقات پس از مرگ او منجر به رقص اژدها می‌شود.

تمرکز این تصویر بر روی شمشیری است که در دست ویسریس قرار دارد که به نظر می‌رسد بلک فایر، یکی از شمشیرهای بزرگ فولادی والرین خاندان تارگرین است که توسط خود ایگون فاتح استفاده می‌شد. این شمشیر در نهایت به ایگون دوم منتقل می‌شود. بنابراین در حالی که هیچ اشاره‌ای به استفاده ویسریس از آن نشده است، منطقی است که این سلاح در اختیار او باشد.

۱۱. میلی آلکاک در نقش پرنسس جوان، رینیرا تارگرین

خاندان اژدها

به نظر می‌رسد جدول زمانی خاندان اژدها بیش از یک دهه طول بکشد، چرا که بازیگران زن متفاوتی، نقش نسخه‌های جوان‌تر رینیرا و آلیسنت را بازی می‌کنند. یکی از آن‌ها میلی آلکاک است که در تریلر خاندان اژدها در نقش رینیرای جوان ظاهر می‌شود و تاج و تخت آهنین هم پشت سر او قرار دارد. پیش‌درآمد بازی تاج و تخت با حضور نسخه جوان‌تری از این شخصیت (رینیرا در این صحنه‌ها در اواسط دوران نوجوانی‌اش به نظر می‌رسد) می‌تواند رویدادهایی کلیدی را نشان دهد که مدت‌ها قبل از جنگ داخلی اتفاق افتاده و در ایجاد تنش و رقابت بین رینیرا و آلیسنت نقش داشته‌اند.

۱۰. دیمن، رینیرا و احساس دلواپسی‌ برای خاندان تارگرین

خاندان اژدها

یکی از بخش‌های اصلی تریلر خاندان اژدها همین صحنه است که دیمن و رینیرا کنار هم ایستاده‌اند و انگار نگران هستند. بار دیگر به نظر می‌رسد که آن‌ها در دراگون‌استون هستند، اگرچه دقیقا آنچه آن‌ها به آن نگاه می‌کنند مشخص نیست. این سکانس‌ احتمالا حداقل پس از گذشت مدتی از جدول زمانی سریال و در نقطه‌ای رخ می‌دهد که دیمن و رینیرا یک زوج هستند. این دو با افزایش تنش‌ها در کینگز لندینگ، طرح و برنامه می‌ریزند و تلاش می‌کنند تا در مقابل دشمنان خود ایستادگی کنند.

۹. نبرد تارگرین: دیمن در برابر کریستون کول؟

خاندان اژدها

یکی از جنبه‌های جالب و بزرگ یک داستان با محوریت خاندان تارگرین، این است که عناصر اکشن بیشتری، از جمله زره و سلاح‌های آن‌ها را مشاهده می‌کنید که در تریلر خاندان اژدها فوق‌العاده به نظر می‌رسند. چهره مبارزان در این تصویر نشان داده نمی‌شود اما احتمالا نبردی بین دیمن تارگرین و کریستون کول باشد که یکی از بهترین شمشیرزن‌های وستروس است که در ادامه، فرمانده گارد پادشاهی ویسریس می‌شود. سرنخ‌های این احتمال و حدس، سلاح‌های استفاده شده‌ی آن‌هاست. ظاهرا فردی که زره تارگرین دارد، دیمن است. او از شمشیر فولادی والیرین (دارک سیستر) استفاده می‌کند که متعلق به خواهر و همسر ایگون، ویسنیا بود. شخصی که با او مبارزه می‌کند از ستاره صبح بهره می‌برد و در روایات مسابقات صعودی ویسریس ثبت شده است که کریستون با ستاره صبحگاهی دیمن را شکست داد. او هم شمشیری از جنس دارک سیستر در دست دارد.

۸. کورلیس ولاریون، مار دریایی

خاندان اژدها

یکی از شخصیت‌های اصلی سریال خاندان اژدها که تارگرین نیست، کورلیس ولاریون معروف به مار دریایی (استیو توسن) است. ولاریون‌ها مانند تارگرین‌ها، خاندانی هستند که از والریا سرچشمه گرفته و به وستروس رسیده‌اند. همان‌طور که از نام مستعار وی مشخص است، کورلیس یک ملوان مشهور است که ماجراهای بزرگ او قرن‌ها بعد به صورت یک افسانه باقی خواهند ماند و حتی ممکن است او یک اسپین‌آف دیگر بازی تاج و تخت را هم ایجاد کند، زیرا HBO گفته است که در حال توسعه یکی دیگر از ماجراجویی‌های بزرگ با محوریت کورلیس است. او همیشه به دور دنیا سفر می‌کرد و با ثروتی باورنکردنی بازمی‌گشت. این مرد ثروتمند و قدرتمند، با ازدواج با رنیس، نوه‌ی جیهیریس که بسیاری معتقد بودند باید ملکه می‌شد، به خاندان تارگرین پیوست. بعدا یکی از پسرانش با رینیرا ازدواج می‌کند. او ارتباط نزدیکی با دیمن خواهد داشت.

۷. خاندان ولاریون و ضیافت تارگرین

خاندان اژدها

بقیه خاندان ولاریون در تریلر و در کینگز لندینگ دیده می‌شوند و انگار در ضیافتی که توسط پادشاه ویسریس برگزار شده است، حضور دارند. به احتمال زیاد فرزندان کورلیس، از جمله پسرش لنور (که با رینیرا ازدواج می‌کند) و دخترش لینا (که با دیمن ازدواج می‌کند) و همچنین رنیس تارگرین (ایو بست) معروف به ملکه ناشناخته، در این تصویر در کنار او هستند. کورلیس و رنیس نقش مهمی در رقص اژدها بازی می‌کنند و با قدرت و وفاداری خود، احساسات تماشاگران را برمی‌انگیزند.

۶. میساریا، معشوقه نجواگر دیمن

خاندان اژدها

تصویر بعدی تریلر خاندان اژدها، بانو میساریا (سونویا میزونو)، معشوقه دیمن تارگرین از لیس را نشان می‌دهد که معروف به معشوقه نجواگر است. میساریا به طور بالقوه یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های خاندان اژدهاست. به هر حال، نقطه قوت اصلی بازی تاج و تخت در مکر و حیله کاراکترهای آن نهفته بود و شخصیت‌هایی مانند واریس، استاد نجواگر، نقشی اساسی در آن داشتند. میساریا می‌تواند عملکردی مشابه در اینجا داشته باشد اما به دلیل روابطش با دیمن، قطعا مراودات خصوصی و شخصی او بیشتر بررسی می‌شودد.

۵. ملکه آلیسنت هایتاور (و خنجر پنجه گربه‌ای بازی تاج و تخت؟)

خاندان اژدها

ملکه آلیسنت هایتاور با بازی اولیویا کوک، دادگاه را متوقف می‌کند و با ترس و وحشت وارد اتاق می‌شود، هرچند معلوم نیست از چه چیزی این‌قدر ترسیده است. با توجه به این که او سلاحی در دست دارد، به نظر می‌رسد که به احتمال زیاد با استفاده از آن، جرمی علیه یکی از پسرانش مرتکب شده است. پسرش، آیموند، در رقابت بین فرزندان آلیسنت و رینیرا، به واسطه یک ضربه خنجر، چشم خود را از دست می‌دهد و این صحنه می‌تواند درست پس از آن اتفاق باشد. با این حال، جالب‌تر این است که این خنجر با بدنه‌ای از جنس طلا و جواهر و بسیار شبیه خنجر پنجه گربه‌ای بازی تاج و تخت است. این همان سلاحی است که در قتل بران استارک و بعدا پادشاه شب (توسط آریا) استفاده شد. این خنجر که تیغه فولادی والری و دسته‌ای از جنس استخوان اژدها دارد، با ظاهر خنجری که در کتاب سم تارلی وجود داشت، مطابقت دارد. بنابراین بینندگان می‌توانند داستان پس‌زمینه آن خنجر را در اینجا مشاهده کنند.

۴. مسابقات خاندان تارلی

خاندان اژدها

یک تورنمنت عالی در وستروس برگزار می‌شود که خاندان‌های زیادی در آن نماینده دارند. مسابقات، همه‌جانبه هستند و در تریلر خاندان اژدها، ملکه آلیسنت و پرنسس رینیرا هم در تصویر حضور دارند. این صحنه می‌تواند به این معنی باشد که این تورنمنت در سال ۱۱۱ میلادی و به مناسبت پنجمین سالگرد پیوند آلیسنت و ویسریس برگزار می‌شود. این همان رویدادی است که در آن، بذر بی‌اعتمادی و حتی نفرت کاشته شد و در آن جناح‌های متخاصم رقص اژدها (سبزها و سیاهان) علیه یک‌دیگر، به پا خاستند. در این تصویر آلیسنت لباس سبز و رینیرا هم لباس قرمز و مشکی همیشگی خاندان تارگرین را پوشیده است. برجسته‌ترین اتفاق این مسابقات این است که به دلیل برگزاری آن توسط خاندان تارلی، تصور می‌شد که این تورنمنت در هورن هیل رخ بدهد اما با لحاظ کردن تغییراتی، در کینگز لندینگ تنظیم شده است. به همین خاطر لباس آلیسنت بیشتر آبی است تا سبز و بنابراین این مسابقات می‌تواند یک تورنمنت متفاوت باشد. تصویر قبلی تریلر که کریستون کول و دیمن تارگرین را نشان داد، باید تورنمنت سال ۱۰۴ میلادی باشد که برای جشن عروج ویسریس برگزار شد. صحنه‌های بعدی، اعضای خاندان کول و خاندان تارلی را نشان می‌دهد که حداقل به معنای این است که به احتمال زیاد کریستون هم یکی از شرکت کنندگان این مسابقات است.

۳. حضور خاندان استارک در سریال خاندان اژدها

خاندان اژدها

خاندان استارک در مرکز بازی تاج و تخت قرار داشتند اما آن‌ها در خاندان اژدها در حاشیه حضور دارند. در واقع، استارک‌ها از کینگز لندینگ فاصله زیادی دارند و به همین دلیل دخالت زیادی در داستان ندارند تا بعدتر و زمانی که پیمان یخ و آتش، آن‌ها و تارگرین‌ها را در طول رقص اژدها متحد کند. با این حال، استارک‌ها در خاندان اژدها ظاهر می‌شوند و در تریلر هم با نمایش علامت نمادین گرگ وحشی در طول مسابقات، حضور آن‌ها تأیید می‌شود.

۲. نبردی بین فرزندان رینیرا و آلیسنت؟

خاندان اژدها

در تریلر خاندان اژدها، یک درگیری در کینگز لندینگ آغاز می‌شود. البته مشخص نیست که مبارزان چه کسانی هستند. بر اساس سن و ظاهر آن‌ها می‌توان حدس زد که این مبارزه احتمالا دعوایی بین فرزندان رینیرا و آلیسنت باشد. بچه‌های آلیسنت همگی ویژگی‌های سنتی تارگرین‌ها را دارند و شخص سمت راست هم مانند آن‌ها موهای بلوند دارند. فرد دیگر به هیچ وجه شبیه تارگرین‌ها نیست اما نکته اصلی این است که به شدت شایعه شده است که پدر فرزندان رینیرا، لاینور ولاریون نیست، بلکه هاروین استرانگ است. او شوالیه‌ای بود که ارتباط نزدیکی با رینیرا داشت و ویژگی‌های قدرتمندانه‌ و موهای تیره او با فرزندان رینیرا مطابقت دارند.

۱. تاج و تخت آهنین (که با تاج و تخت سریال بازی تاج و تخت متفاوت است)

خاندان اژدها

خاندان اژدها سریالی متفاوت از بازی تاج و تخت است اما هدف نهایی همان است: تاج و تخت آهنین. این جایگاه فرمانروای وستروس بار دیگر جایزه‌ای است که خیلی‌ها آرزوی آن را دارند و برای آن می‌جنگند و ظاهر آن در تریلر خاندان اژدها هم گویای این است که ارزشش را دارد و رینیرا خود را وارث قانونی آن می‌داند. تاج و تخت آهنین در این‌جا، شباهت بیشتری به داستان کتاب‌ها دارد. این تاج و تخت هنوز آن هیولای بزرگ رمان‌های جورج آر.آر.مارتین نیست اما بزرگ‌تر، ارزشمندتر، ترسناک‌تر و اغواگرتر از آنچه در بازی تاج و تخت دیدیم به نظر می‌رسد و حقیقتا برداشت دقیق و درست‌تری از کتاب است. تریلر خاندان اژدها قبل از علامت ویژه حضور خاندان تارگرین و با تصویر تاج و تخت آهنین به پایان می‌رسد و به نوعی تأیید می‌کند که در نهایت همه چیز به این جایگاه و مسند ختم می‌شود.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه